Висівний календар 2016

Новая папка 480Квітень місяць клопіткий: потрібно підготувати ґрунт для посіву насіння, проборонувати граблями перекопані з осені городні грядки, а ті, що не оброблялися восени, слід перекопати із внесенням у ґрунт золи, суперфосфату і компосту. У квітні у відкритий ґрунт висаджується підросла на підвіконні квіткова розсада, а також розсада помідорів і розсада перців – овочева розсада, зміцніла і загартована настільки, що можна за неї не хвилюватися. У квітні настає пора сіяти у відкритий ґрунт насіння холодостійких культур.

Саме такі питання розглядалися сьогодні на  черговому засіданні  клубу «Органічне землеробство». Із вступним словом виступила ведуча Віра Василівна Шинкарьова, яка розповіла про те, які овочеві культури можна сіяти на городі в квітні, коли і як здійснюється посадка насіння овочів, а також повідомила всім квітневі сприятливі дні для посадки овочевих культур. Однією із тем, яку розглянули члени клубу була « Новосел – шпинат». З докладною розповіддю про цей незвичайний для нас овоч виступила колишній педагог Катерина Павлівна Ушкальова. Свою розповідь вона розпочала з історії походження культури, про її цілющі властивості та техніку вирощування. Наприкінці свого виступу вона поділилася з усіма присутніми  насінням цього чудового і корисного зеленого овочу. Всіх присутніх дуже зацікавила інформація  з відео «Корисний  шпинат», а саме приготування із нього страв.

Далі було надано слово Наталії Миколаївні Друзь – городнику-новатору, яка приїхала до нас із Криму і займається вирощуванням розсади суниці. Вона дуже вичерпно і докладно  розповіла про технологію вирощування і розмноження суниць. Особливий інтерес викликала  у присутніх розповідь про органічні  добрива для цієї смачної і корисної ягоди. Виступ  гостя доповнило відео «Як правильно посадити суницю».

Городникам, котрі володіють невеликими ділянками землі, дуже важливо навчитися використовувати їх із максимальною щільністю. Для цього використовують такі агротехнічні прийоми, як змішані посадки овочів на грядці або спільні посадки овочів, а також ущільнені посадки овочів. При ущільнених посадках, наприклад, помідори можна доповнити зеленими культурами, які сіють раніше за томати. Спільні посадки овочів припускають, наприклад, посів в одну борозну буряка і салату, чергуючи 10 насінин коренеплоду з 1-2 насінинами зеленої культури. Про  те, як чергувати овочі на присадибних ділянках , а також про їх сусідство клубівці дізналися з відео «Сівозміни на дачній ділянці» та «Сумісність овочевих культур».

Засідання завершилось бібліографічним оглядом підбірки літератури, який провела бібліотекар читального залу Світлана Юріївна Клівенкова. Газетні та журнальні статті  про шпинат, суницю та сівооборот овочів зцікавили присутніх городників.

Новая папка 501 Новая папка 500 Новая папка 495 Новая папка 477 Новая папка 472