День Європи

          IMG_8274Щороку, починаючи з 2003 р., у третю суботу травня відзначається  День Європи в Україні.  День Європи — це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що грунтується на спільних цінностях та інтересах. Україна — єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи.

          Вперше такий масштабний захід був сьогодні проведений в районній бібліотеці, де проходила  акція  «Європейське містечко».   Організатори і учасники заходу у цікавому форматі та дружній атмосфері долучилися до європейських цінностей, дізналися більше про євроінтеграцію, побачили й відчули  різноманіття дружньої Європи.
Яскраво прикрашена до свята  національним Прапором України і Європейського Союзу, прапорцями країн ЄС та  кольоровими кульками  бібліотека зібрала у себе і радо вітала гостей та учасників. Учнівська та студентська молодь ЗОШ  № 1 та №2, НВО, професійного ліцею та коледжу СНАУ, читачі       вщент заповнили зали бібліотеки.

          Розпочався захід  привітанням присутніх завідуючою сектором молоді та спорту Путивльської РДА Любов Федорівною Рибкіною. Заступник голови Путивльської РДА Микола Іванович Корнєв висловив вдячність  учасникам свята  і   вручив подяки всім колективам       за виховання толерантності та європейських цінностей у підростаючого покоління, підготовку та участь у святкуванні Дня Європи у м. Путивлі.

           Презентацію країн Європейського Союзу відкрила учнівська команда ЗОШ№2, представивши Великобританію.

          Продовжив захід виступ координатора Пункту Європейської Інформації Путивльської центральної районної бібліотеки Юліани Олександрівни Бокатової.  Після інформації про роботу європейської направленості вона передала слово «живій книзі» –   директору Державного історико-культурного заповідника у м. Путивль Сергію  Володимировичу  Тупику, який поділився  своїми враженнями  біля виставки світлин, зроблених під час його подорожування країнами Європи.

          Щоб оцінити красу, не обов’язково вирушати у далекі краї. Адже красиве  завжди поруч з нами, в Україні, в рідному Путивлі та його околицях. Саме краса дивовижних краєвидів, найпотаємніщих місцин краю і відображена у фотографіях Володимира Івановича Ляха та Івана Сергійовича Любарця, представлених на виставці «Миті Путивльщини».

          Лях В.І., журналіст, фотограф – працює  в  районній газеті.    Правда, лише цією сферою діяльності він не обмежується.  Як творча натура, час від часу пише матеріали, які   неодноразово публікувалися і публікуються на сторінках  тижневика «Земля 2000». Співробітничає з  інформаційним агентством УНІАН, постійно надсилаючи свої фотороботи про  рідний край. У 2007 році  за підсумками року його фото «На краю землі» (вид з Софронієвського монастиря с. Нова слобода).  було  визнано «кращим  фото року».  Неодноразово приймав участь у любительських виставках фотомитців «Фотографія у житті. Життя у фотографії», «Скарби благословенного народу» тощо, організованими працівниками бібліотеки.

          Любарець І.С. з 2002 року  на заслуженому відпочинку. Але, як говорить він сам, відпочивати нема часу. Іван Сергійович займається фотографією  з 1958 року. Фотографує природу і вона віддячує йому за це.

          У цілому виставка оптимістична, світлини красномовно говорять: “В навколишньому світі багато краси – спілкуймося з нею.”

          Працівники бібліотеки також надали  присутнім і інформацію про   Валентина Олексійовича Оксаненка, як учасника художньої виставки  в м.Роттердам (Голландія. 2007 р.), де    були представлені    10 робіт (масло, окрил, гуаш) на Путивльську тематику. Роботи виконані в жанрі пейзажу були розміщені з іншими роботами художників у виставковій галереї Ріддеркерк та одержали високу оцінку шанувальників і колег.

          Впродовж свята презентувалась книжкова виставка «Літературними сторінками Європи», знайомлячи присутніх із коштовними скарбами світової художньої літератури країн Європи. Головна мета виставки – привернути увагу до найвизначніших творів художньої культури Європи, познайомити  з творчістю   представників різних країн та епох, чиї імена назавжди увійшли до культурної скарбниці людства, пробудити зацікавленість та бажання розширювати свій кругозір.

          До Дня Європи  була також випущена інформаційна стіннівка   «Європа починається з нас», в якій представлена інформація  про реалізацію проекту УБА « Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках». Так , як наша бібліотека стала переможницею і виграла участь в цьому проекті, то  в ній представлені матеріали про перебування куратора проекта  Ю. О. Бокатової  на тренінгу  УБА у м. Києві,  про роботу пункту Європейської інформації   бібліотеки зараз.

          Багато корисного і цікавого дізналася учнівська та студентська молодь міста  під час проведення євровікторини «Що я знаю про Європу».

           В ході цього заходу   показали свої знання    про країни Європи, їх символіку, звичаї та обряди. Серед учасників інтелектуальними здібностями та ерудицією відзначилися учні НВО: Дмитро Лощілов, Микита Кондрацький, Ольга Лєпьошкіна та учениця  ЗОШ№1 Яна Лаухіна. Вони дійсно багато знають про Європу і за це отримали призи.  Всім було дуже цікаво.

          Змістовні презентації  про держави-члени ЄС  були широко представлені учбовими закладами міста.  ЗОШ№1 представляла  Польщу та Німеччину, НВО – Францію, коледж СНАУ – Польщу, професійний ліцей – Італію. В ході презентації всіх присутніх пригощали стравами національної кухні: французьськими круасанами, італійською піцею та німецькими кондитерськими виробами.

          Особливо жвавий інтерес викликала «Жива бібліотека» навчально-виховного об’єднання. «Живі книги» “Секрети краси”, “Тату, как стиль жизни”,  “Изьяны тела – не изьяны души”, “Позволь себе познакомиться с йогой”  представляли наші путивляни Катерина Черемшинська, Дмитро Сорока, подружжя Кошелєвих – Вадим, Юлія та маленька Настуся, Наталія Артеменко.

          До заходу була  підготовлена інформаційна закладка «Я – українець! Я – європеєць!», яку разом з  листівкою  від УБА «Все про Європу»  отримали  і присутні  на святі.

IMG_8186IMG_8199IMG_8208IMG_8210IMG_8226IMG_8231IMG_8236IMG_8241IMG_8253IMG_8262IMG_8277IMG_8284IMG_8286IMG_8294IMG_8303IMG_8317IMG_8327IMG_8328IMG_8332IMG_8352IMG_8356IMG_8358IMG_8359

 

Коментарі

Наразі ще немає коментарів.

Залишити коментар
 
  (Не публікується)