Весняне поповнення

Весняне поповнення.

          IMG_8649За другий квартал 2016 року надійшли подарунки  — фотоальбоми,  поетичні збірки, краєзнавча література, романи, путівники.

          Життєвий і творчий шлях відомого українського письменника у світлинах представлено в книзі «Суми і Сумщина Олексія Столбіна».Ця книга дуже цікава, корисна і неодмінно буде затребувана читачами. Йдеться про книжковий фотоальбом, під обкладинкою якого «зібралися» десятки світлин, присвячених життю і творчості відомого українського письменника сумчанина Олексія Петровича Столбіна. Альбом знайомить читача з життєвими перипетіями нашого видатного земляка, розповідає про творчу дорогу – світлу, чесну, талановиту.

          Федерація легкої атлетики Сумської області підготувала до друку щорічник «Легкоатлетична Сумщина в 2015 році». Книга буде корисною  тренерам, спортсменам, всім хто любить спорт.

          Книга під назвою «Спротив геноциду» розкриває страшну правду 1930-1932 років, правду про штучно організований голод, відтворює історію українського селянського повстання. Ця книга є каталогом фотодокументальної виставки, створеної  до 81-х роковин Голодомору Українським інститутом національної пам’яті спільно з Галузевим державним архівом СБУ.  Побутує міф про відсутність спротиву українських селян більшовицьким грабіжникам напередодні та під час Голодомору 1932-1933 років. Насправді сотні тисяч українців боролися, відстоювали право на свободу та життя, зокрема, і зі зброєю в руках.Світлини тих страшних років неможливо переглядати без сліз та болю за загиблими від голоду та страждань селянами, дітьми. Так правда, яку не змогли приховати незважаючи на інформаційну блокаду,не змогли вбити, незважаючи на мільйони знищених життів стала тим кроком назустріч свободі, без якого в Центрі та Сході Європи і сьогодні б зникали люди,чинилися б репресії та тортури, не було б ані свободи слова,ані слова «свобода» взагалі.Книга є дуже потрібною зараз, на стендах виставки і в цьому каталозі представлені унікальні документи та фото, які розкривають  форми і методи спротиву, його розмах. Багато документів оприлюднені вперше. Метою виставки стало питання до всього світу – «Що зробив саме ти, щоб завадити агресії та загарбництву?»

          Україна вірить у те, що світ не залишить на самоті хоробрих і відданих людей, не мовчатиме про російські злочини проти вільної країни. Бо наше послання світові – свобода.

          Творчість нашого земляка Петра Андрійовича Нестеренка різноманітна і яскрава.  У творчому доробку автора – 25 художніх та художньо-документальних книг. До 70-річчя Великої Перемоги вийшла книга  письменника «Бентежне Придесення».  Онуки та правнуки мають знати, за що йшли в бій їх діди. Оповідання «Трагічний спомин», «Ви мені потрібні…», «Де Сейм тече хвилюючись» та інші твори цього збірника розповідають не лише про любов до Батьківщини а й про нелегкі долі як у буремні роки так і в повоєнний період. Люди зустрічаються з неабиякими життєвими випробуваннями та знаходять у собі мужність перебороти їх і бути корисними суспільству. Ця книга особливо актуальна сьогодні, коли загроза війни, на жаль,витає і над Україною, і над усім світом.

          Від наших постійних читачів в квітні-травні отримали багато детективів таких відомих класиків цього жанру як Агата Крісті, Ден Браун, Ян Флемінг, Джон Хейєр, твори сучасних майстрів детективу. Наразі маємо книгиПучкова Леоніда,  Волинської Ірини, Кеті Максвел, ЕйлінКук, Оксани Ласскун тощо.

          Дарувальниками стали – Харсєєва Олена Вікторівна, Алябьєва Людмила Віталіївна, Нахабенко Ольга Романівна, Кулик Катерина Іванівна, Рибкіна Наталія Миколаївна, Підв’язна Антоніна Миколаївна.

          Від голови Волокитинської сільської ради Кобилинського Юрія Максимовича Центральна бібліотека отримала книгу «Сумскоеартиллерийское в серце навсегда: история, воспоминания, пам’ять…».

          Ця книга зацікавить усіх, хто мав безпосереднє відношення до підготовки гідних високопрофесійних офіцерів артилеристів та рекетників, сподобається  молодим хлопцям  та ветеранам, усім, хто захоплюється історією свого краю.

          В квітні надійшов подарунок від автора Картавого П.В.Петро Васильович Картавий на основі аналізу впливу предків на життя сучасників написав книгу «Гени добра і честь близьких предків».

          У книзі досліджується вплив предків на життя сучасників. Аналізуються причини розриву єдності нащадків з предками. На прикладі свого роду автор пропонує читачам алгоритм дослідження, роботи над собою .

          Автором використані довідкові матеріали Державного архіву Сумської області. Наша бібліотека й раніше отримувала від нього в дарунок книги «Світ осиротілих дітей:крізь біль і міфи – до справжності» та «Віра особи-чуття таїни знань неба і роду», які дуже сподобались нашим читачам..

          Голова районної Ради Южаков Є.І. подарував для ЦБ багато книжок різноманітної тематики. Особливо привертають увагу колекційні видання – альбом художньої фотографії  «Вся Одесса очень велика», виданий по матеріалам  Фестивалю одеської фотографії, альбом «Національні природні парки України» з чудовими мальовничими краєвидами.

          Своєрідною хрестоматією відбудови рідного краю є книга Винниченко М.Д. «В іменах і подіях. Будівельна Сумщина». Кожна сторінка якої дихає історією нашого буття і говорить унікальною мовою, зрозумілою тим, кому долею судилося стати будівничими, хто причетний до цієї відповідальної і почесної професії. На жаль, міста створюються століттями, а руйнуються протягом однієї години. Тож необхідно зберегти для нас і наших нащадків все те багатство, яке створили наші славні земляки, представники давньої і престижної професії – будівельник.

          Видання «Український волейбол: здобутки та сьогодення» розповідає про історію становлення та розвитку волейболу в Україні. Вшановано імена справжніх майстрів, що примножують славу волейбольної школи, широко висвітлені досягнення вітчизняних клубів. Цікавості додає унікальний фотоматеріал з приватних архівів.

                                Автори подарували.

          В липні місяці Путивльська ЦБС отримала від  Івана СергійовичаЛюбарця, нашого читача та керівника клубу «Материнка» три примірника чудової книжки, яка має назву «З особистого досвіду». Назва книги говорить сама про себе, зміст її відповідає суті цієї творчої особистості.

          Науково-популярне видання розраховане на читачів, які цікавляться народною медициною. У книзі автор ділиться своїм досвідом лікування хвороб травами. Як каже Іван Сергійович – «Трави повинні бути їжею, а їжа- ліками». Ця книга має бути помічником тому, хто стає на шлях  допомоги людям у лікуванні хвороб. Чому? На це питання відповів свого часу академік П.Л. Капіца: «Настане час,коли хімічні препарати будуть використовуватися тільки в пунктах швидкої допомоги. В інших випадках будуть застосовуватись препарати рослинного і тваринного походження».

          Кредо життя Івана Сергійовича Любарця: «Жити за законами природи, що не суперечать і не шкодять ні людині, ні довкіллю…Нести людям тепло своєї душі…»

          Вельми поважна людина – цілитель, травник, захоплюється фотографуванням. Пише вірші, книги, завжди дарує декілька примірників нашій бібліотеці.

           Поштою надійшовподарунок бібліотеці для дітей від автора Тетяни ВікторівниДьомкіної. Письменниця багато років прожила в Кенії. А також подорожувала Танзанією, Ефіопією та Південно-Африканською Республікою. Її нариси, оповідання та казки базуються на спостереженнях за життям та поведінкою диких тварин і птахів. Вони опубліковані в авторських книжках , збірках, на літературних інтернет — порталах, а також в журналах «Мир животных», «Метаморфозы» і «Берега KZ».

          Казкова екологічна повість «Мандрівка чаплі» призначена для дітей молодшого шкільного віку. Всі персонажі мають реальних прототипів, а ілюстрації зроблені на основі авторських фотографій. У 2014 році повість була нагороджена спеціальним дипломом Берлінського літературного інституту імені А.П. Чехова «За найкращу книжку про тварин».

          Це не перший подарунок від автора, від неї маємо ще книжки, цікаві та яскраві. Щиро дякують письменниці батьки малечі, яка з цікавістю читає оповідання та роздивляється яскраві малюнки про тварин та птахів. На таких книжках діти вчаться добру та відповідальності за живу природу.

 

Коментарі

Наразі ще немає коментарів.

Залишити коментар
 
  (Не публікується)