Чергове засідання літературної студії «Ярославна»

…Нехай мої струни лунають,

Нехай мої співи літають

По рідній коханій моїй стороні..

Л. Українка

image001

Сьогодні  бібліотека в літературній студії «Ярославна» приймала   учнів 10 класу ЗОШ №1 (кл. керівник Наталія Миколаївна Савченко), щоб разом з ними поринути в  царство мудрого й красивого, правдивого і цінного, сильного і ласкавого, доброго і мужнього поетичного слова. Літературномузичний вечір «Поетична пісня Лесі Українки» присвятили 145 річчю від дня народженя видатної української поетеси, прозаїка, драматурга, перекладача, літературного критика та фольклориста — Лесі Українки.

Мовби крізь серпанок легендарності проступає до нас образ ніжний і чистий. Інколи веселий, частіше в задумі чи смутку. Світ не знав такої поетеси. Іскра Прометея справді запалала в її серці ясним вогнем, і в цьому промінні — її творчість, сповнена незбореної сили заперечення зла і творення добра.

Великообсягова й розмаїта літературна спадщина поетеси. Вона — органічна й невіддільна складова частина материка літератури й культури. Ім’я нашої поетеси — серед імен славетних митців світу, геніальні її твори служать людству, водночас славлячи Україну. В епіцентр власної творчості Л. Українка завжди і неодмінно ставила людину. Поетичний світ, створений Лесею Українкою, — глибокий за змістом, багатий за формою, насичений образністю, щедрий за мовою, неповторний за своєю художньою суттю.У ньому вирує багато поетичних пристрастей і вигойдується багато філософських думок. Він — то гнівний, аж вибуховий. то ніжний, плавний. аж тремтливий. Всі  ці почуття відчули присутні, промандрувавши сьогодні численними дорогами, що простелялись перед Лесею в усі кінці світу, вслухаючись в її завжди живі  поезії.

Учні також долучилися до участі у заході, виразно  декламуючи улюблені твори славної поетеси: Зайцева Марина «Стояла я і слухала весну, Ведернікова Марина «Скрізь плач, і стогін, і ридання…», Лаухіна Яна «Contra spem spero!». Відеокліп пісні «Хотіла б я піснею стати » на слова Л. Українки добавив настрою, а відеофільм  розповів про літературно-краєзнавчий музей у селі Колодяжному.

image003 image005

Завершив захід бібліографічний оглятематичної підбірки літератури  «Світлий талант».

image008