Випуск 7

Відділ культури і туризму Путивльської районної державної адміністрації

Путивльська централізована

бібліотечна система

Путивльська центральна районна бібліотека

 

Талантами славна земля Ярославни

 

       Художники Путивльщини

 

Випуск 7

 

Путивль

2010 рік

 

       Художники Путивльщини  [Текст] Вип. 8/Путивльська центральна районна бібліотека; упоряд.  А.М.Журавська. — Путивль, 2010. — 20с. — (Талантами славна земля Ярославни).

 Відповідальна за випуск : Журавська А.М., директор ЦБС

 

Матеріал підготували:       Журавська А.М.

Кревсун Л.В., бібліограф  ЦБ

 

Комп`ютерний набір:         Журавська А.М.

 

Комп`ютерна верстка:      Овчаров О.О., технік-програміст ЦБ

 

Редакційна колегія:            Журавська А.М.

Підв`язна А.М., провідний методист ЦБ

 

41500  м. Путивль

вул. Кірова, 30

Центральна районна бібліотека

тел: 0(5442)5-44-18

E-mail: cbs-putivl@ukr.net

http://putivl.com.ua

 

Зміст

 Художники Путивльщини…………..……………… ……………3

Антоненко Таміла Володимирівна……………………………….5

Новіков  Микола Іванович….……………..………………………7

Смолін Олександр Іванович.……………………………………..10

Татаринов  Микола Олександрович……………………………..13

 

          Антоненко Таміла Володимирівна народилася 15 січня 1978 року в Молдовії в родині службовців. Згодом батьки переїхали жити на Україну до м. Путивль. Дитинство і юність Таміли пройшли в Путивлі. Навчалася в СШ №2. З дитинства захоплювалась малюванням. Після  успішного закінчення Путивльського педагогічного коледжу мала направлення на навчання в Сумський університет ім.. А.С. Макаренка, але наперекір батькам  вступила до Глухівського педагогічного інституту на факультет художнього живопису. Навчалась відмінно і  відразу отримала дозвіл на право працювати учителем малювання.  Працювала в Путивльських СШ №1 та №2. Після закінчення університету працювала деякий час журналістом в районній газеті «Путивльські відомості». Першу свою виставку робіт влаштовувала  в університеті в період навчання.  В 2002 році в Путивльській центральній бібліотеці була організована виставка  художніх робіт Тамілі, яка називалась «Світ Путивльщини очима митця».

            image001Та судилось Тамілі   поїхати в  Київ відвідати подругу.  Там влаштувалась на роботу, а невдовзі вийшла заміж.  І зараз проживає у Києві, але свою малу батьківщину не забуває. Часто приїздить до батьків з чоловіком і маленьким сином Максимом.

            Працювала  в редакції газети «Сільські вісті» видавництво «Магнат», де спочатку  обіймала посаду журналіста,  завідуючої відділом, а  потім і редактора.

            В даний час працює на посаді журналіста в тижневику «Земля 2000».

            У вільний від роботи час любить малювати, писати картини.  Більш всього їй подобається природа, особливо рідного краю.

Пропонуємо розглянути її роботи:

 

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Література про неї:

         Матеріал про митця розміщений на сайті м. Путивля http://putivl.com.ua в публікаціях районної бібліотеки в розділі «Художники Путивльщини».

     Журавська А. Районной библиотеке – 85! [Текст] :про творчість художників О.Смоліна, Т.Лях, О.Бондаренка, Н. Кібрик, Ю. Хлопова, Ю. Гавриленка,  В. Оксаненка, В. Ратнера,  І. Вороніна, В. Бєлікова; рукодільниць  А. Русакової,  С.Фінь,  Л.Бабкіної,  М. Куман,  В. Панченко,  Н. Спіциної,  В. Маланюк, Н. Козуненко, А. Голуб; про мистецтво  бісеронанизування  К. Бокатової та онуки Влади,  фотолюбителя М. Цекова, лозоплетіння Андрія та Фаїни Щербань. Про керівника літературної вітальні ЦБ А. Луговського / А. Журавська //Путивльські відомості. – 2007. – 29 верес. (№78)

         Кревсун Л. Прекрасные образы женщин [Текст] :  о выставочной деятельности в библиотеке А. И. Смолина,  Т. В. Лях /Л. Кревсун //Путивльські відомості. – 2002. – 6 берез. (№19)

          image011Татаринов Микола Олександрович народився 8 січня 1952 року в с. Линове  на Путивльщині в сільській родині.  Сім`я була бідна.  Допомагав батькам по господарству, літом пас корів. Його батько, Олександр Микитович був гончарем. Виготовляв кушини, макітри, горщики і  їздячи на коні по селам їх продавав селянам. А також плів лапті. Родина теж носила лапті.  В 1967 році Микола закінчив Линовську восьмирічку і вступив до     Конотопського  ПТУ-3 по спеціальності механізатор широкого профілю. Після закінчення  закладу працював Путивльському об`єднанні «Сільгосптехніка»  шофером. Потім – служба в лавах Радянської армії. Після закінчення служби в армії  Микола повернувся на Путивльщину працював на  заводі радіодеталей, а потім все-таки захоплення перемогло і він влаштовується на роботу  в Путивльський   сільськогосподарський технікум (зараз коледж СНАУ) художником-оформлювачем,  потім  — працюэ в  мыськый     художній майстерні та СШ №2. В даний час працює  в центрі позашкільної роботи та краєзнавчому музеї художником-оформлювачем.

         Микола Олександрович малюванням захоплювався з дитинства, а також любить ліпити різні фігурки з глини. До кожного свого малюнка пише  куплети з гумором.

         Микола Олександрович працював  а також любив малювати різні карикатури із  супроводжуваним  текстом       . В навчальних закладах  Виконував роботу по оформленню стінгазет. Працював в Путивльському об`єднанні «Сільгосптехніка»  шофером. Потім – служба в лавах Радянської армії. Служив при штабі  збройних Сил в Чернігові писарем, виконував доручення по оформленню наглядності в аудиторіях та  учбових кабінетах.

            Після закінчення служби в армії працював на заводі радіодеталей, а потім все-таки захоплення перемогло і він влаштовується на роботу  в Путивльський   сільськогосподарський технікум (зараз коледж СНАУ) художником-оформлювачем. Потім в  Путивльській городській художній майстерні та СШ №2.

            В даний час працює  в центрі позашкільної роботи та краєзнавчому музеї художником-оформлювачем.

Микола Олександрович має родину — дружину, дорослих трьох дітей  та  двох онуків. Дружина, Тетяна Григорівна пише вірші, а сам Микола Олександрович на кожну свою роботу пише куплети. Він так написав про себе  вірша

«Автобиография»

У Линови я родился.

Там грамматику учил.

Матюкам легко учился,

Химию с трудом учил.

То ли мамка уронила,

То ли с молотарки впал,

Чтось во мне переменилось –

Улыбаться чаще стал.

Через день ходил у школу,

Вместе с братом пас коров,

Шлепал с батькою по глину

За село в Рогожий ров.

Лишь на Пасху ел конфету

И без памяти был рад.

Тягал часто из кисета

У батеньки самосад.

Батько видный был в Линове,

Клево он ляпил горшки.

Мине тоже доставалось –

Тягал с глиною мяшки.

Перестав в постель мочиться,

Я у клуб гулять пошел.

Не сумел я подружиться,

В общем, девки не нашел.

И к какой я не подхожу,

Девки вертят морду в бок:

Кому нужен с такой рожей

Оборванец «Коробок».

Им не нужен  ни красивый,

И не умный, не хвастливый…

Лиш на тех парней был спрос,

Кто в семье богатой рос.

Мчатся дни, проходят ночи.

Как-то нужно было жить…

Помню, мне хотелось очень

Пойти в армию служить.

В армии сумел влюбиться,

Курс «свидания» прошел…

Пришлось вскорости жениться –

Молодичку там нашел.

Как-то мигом расписались,

Я привез ее «двару»,

Через годик оказалось,

Что она не ко двору…

Ну, а вскоре после пьянки

Повстречался с хуторянкой:

Мамка, брат, шикарный двор…

Меня  «пилит» до сих пор.

            Микола Олександрович   неодноразово виставляв свої роботи на  виставках народно-ужиткового мистецтва   «Талантами славна земля Ярославни» у краєзнавчому музеї та центральній районній бібліотеці.

Графічні картинки, виконані  простим олівцем та гуашем супроводжуються  кумедними сатиричними куплетами.

image013 image015 image017 image019 image021 image023image025 image029 image031 image033 image035 image037image039 image041 image043 image045 image047 image049image051 image053

Література про нього:

         Матеріал про митця розміщений на порталі  Путивля http://putivl.com.ua в публікаціях районної бібліотеки в розділі «Художники Путивльщини».

         Мосток [Текст]: литературно-художественный альманах  писателей  Украины и России / О творчестве  супругов Николая и Татьяны  Татариновых.-  Ростов-на- Дону: Новая книга, 2008. –с.234-243

         Горюны: история, язык, культура  [Текст] : графичные картинки Николая Татаринова  /Составитель  Н. А. Кибрик. – Сумы: ИПП «Мрия-1» ЛТД,  2005.- с.107-111.

            Новіков М икола Іванович народився на Путивльщині в селі Пилівка в 1939 році в селянській родині. Дитинство було тяжким. Це були повоєнні роки. Рано вмерла мати. Батько, Іван Якович повернувся з фронту  в 1946 році  інвалідом 3 групи. У нього був осколок в легенях і оперувати  було неможливо. Так він і прожив 56 років. Йому довелось пройти всю війну. Він   прожив з жінкою з села Кривоносівка. Так, маленький Микола закінчив Кривоносівску 7-річку і продовжував навчання в Берюховській  (Руднєвській) 10-річній школі. Працював в колгоспі «Заветі Ильича». З 1959 року  проходив службу у лавах Радянської армії. По закінченні школи повернувся в с. Воронівка і працював  на Путивльському заводі радіодеталей. Потім  вступив  в Пензенське художнє училище  і придбав професію художника-оформлювача.  Там  і залишився працювати художником-оформлювачем. А в 1970 році повернувся на малу батьківщину. Влаштувався на роботу в Сільгоспбуд» художником-оформлювачем.  А з 1972 року і до сьогодні А малювати він любив з дитинства. Ще в школі оформляв стінну газету, в Армії теж малював та оформлював навчальні кабінети.

            Микола Іванович має родину, дорослих дітей та онуків.

        Неодноразово він представляв свої роботи на  районних та обласних виставках народно-ужиткового мистецтва , центральній районній бібліотеці, Бобинській бібліотеці «Талантами славна земля Ярославни» тощо.

         Його роботи постійно експонуються на сільських, районних та обласних виставках народної творчості та викликають щире захоплення.

Література про нього:

           Матеріал про митця розміщений на порталі  Путивля http://putivl.com.ua в публікаціях районної бібліотеки в розділі «Художники Путивльщини».

            Журавская А. О творческих людях [Текст] : о творчестве художников, вышивальниц, фотолюбителів, рукодельниц —   Н.Кибрик,В. Оксаненко, А.Смолина, А.Бондаренко, Т.Антоненко,  Ю.Хлопова, Ю.Гавриленко, И.Воронина, А.Плотникова, А.Дашкеева, В.Беликова, В.Новикова,  Альбины, Оксаны и Раисы Русаковых, А. Голуб,  Е.Бокатовой, Л.Бабкиной,   Н. Козуненко, В.Маланюк, Л. Карауловой, М. Куман, Л. Михайленко, С. Финь, В. Панченко, Н. Спицыной, А. Сушковой, Л. Сахаровой, А.Малого, Е. Бокатовой, А. Кохановой, Н.Павловой, А. Перервы, Е. Кардашовой, М. Цекова /А.Журавская //Путивльські відомості. – 2010. – 29 верес.(№81)

 

Смолин Александр Иванович 

В 2002 году в центральной районной библиотеке экспонировалась

выставка «Путивщина очима митця».

Літературо про нього:    

          Матеріал про митця розміщений на порталі  Путивля http://putivl.com.ua в публікаціях районної бібліотеки в розділі «Художники Путивльщини».

          Журавская А. О творческих людях [Текст] : о творчестве художников, вышивальниц, фотолюбителей, рукодельниц —   Н. Кибрик,В. Оксаненко, А. Смолина, А. Бондаренко, Т. Антоненко,  Ю. Хлопова, Ю. Гавриленко, И. Воронина, А. Плотникова,

А. Дашкеева, В. Беликова, В. Новикова,  Альбины,  Оксаны и Раисы Русаковых, А. Голуб,    Бабкиной,   Н. Козуненко, В. Маланюк, Л. Карауловой, М. Куман, Л. Михайленко, С. Финь, В. Панченко, Н. Спицыной, А. Сушковой, Л. Сахаровой, А.Малого, Е. Бокатовой, А. Кохановой, Н. Павловой, А. Перервы, Е. Кардашовой, М. Цекова /А.Журавская //Путивльські відомості. – 2010. – 29 верес.(№81)

        Журавська А. Районной библиотеке – 85! [Текст] :про творчість художників О.Смоліна, Т.Лях, О.Бондаренка, Н. Кібрик, Ю. Хлопова, Ю. Гавриленка,  Валентина Оксаненка, В. Ратнера,  І. Вороніна, В. Бєлікова; рукодільниць  А. Русакової,  С.Фінь,  Л.Бабкіної,  М. Куман,  В. Панченко,  Н. Спіциної,  В. Маланюк,Н. Козуненко, А. Голуб; про мистецтво  бісеронанизування  К. Бокатової та онуки Влади,  фотолюбителя М. Цекова, лозоплетіння Андрія та Фаїни Щербань. Про керівника літературної вітальні ЦБ А. Луговського / А. Журавська //Путивльські відомості. – 2007. – 29 верес. (№78)

            Лях В. Путивльская осень [Текст] : художественная выставка в музее, представлены работы Смолина А.И. /В. Лях // Путивльські відомості. – 2006. – 21 жовт. (№87)

         Луговской А. Пока живет искусство… [Текст] : на выставке в музее представлены работы А. Смолина, В.Оксаненко, и восхитил своими песнями ансамбль «Надія» /А.Луговской //Путивльські відомості. —  2006. – 12 серп. (№64)

         Лях В. Художник – пекарь [Текст] : о художнике и предпринимателе А.И Смолине /В.Лях //Путивльські відомості. – 2006. – 30 груд.(№104)

       Мастера красоты [Текст] : рождение Путивльской ассоциации художников, учасники  выставки А.И.Смолин, А.Ф.Плотников //Путивльські відомості. – 2002. – 19 жовт. (№85)

          Кревсун Л. Прекрасные образы женщин [Текст] :  о выставочной деятельности в библиотеке А. И. Смолина,  Т. В. Лях /Л. Кревсун //Путивльські відомості. – 2002. – 6 берез. (№19)

           Беліков

          Луговской А. Пока живет искусство… [Текст] : на выставке в музее представлены раоты А. Смолина, В.Оксаненко, В.Беликове и восхитил своими песнями ансамбль «Надія» /А.Луговской //Путивльські відомості. —  2006. – 12 серп. (№64)

 

         Жданович Л.А.

Література про нього:

       —  Лях, В. Художник [Текст] : о художнике Ждановиче /В.Лях // Путивльські відомості. — 2007. — 13 жовтня.

—  Нет пророка в своем отечестве [Текст] : о художнике Л.А.Ждановиче //Путивльські відомості. — 2007. — 25 листопада.

          Луговський А.В.

 

Література про нього:

       —  Лях,В. Фестиваль «Золотая кувшинка» стартовала [Текст] : на открытии выставки в музее были представлены работы А.Дашкеева, В.Ратнера, А.Луговского /В.Лях // Путивльські відомості. — 2007. — 8 серпня.

 

Татаринов М.О.

«Когда я был подростком

Умом я не блестал

Прошли года, но все же

Умнее я не стал.

Оно всегда так было

И видно будет так

Чем больше я старею

Тем больше я дурак»

 

Коментарі

Наразі ще немає коментарів.

Залишити коментар
 
  (Не публікується)