Випуск 9

Відділ культури і туризму Путивльської районної державної адміністрації

Путивльська централізована бібліотечна система

Путивльська центральна районна бібліотека

 

Талантами славна земля Ярославни


 

Яскраві сторінки в

історії краю

    

Випуск 9

 

Путивль

2010 рік

 

       Яскраві сторінки в історії краю  [Текст]:  вип. 9  / Путивльська центральна районна бібліотека; упоряд.  А. М. Журавська. — Путивль, 2010. – 20 с. — (Талантами славна земля Ярославни).

 

 

 

 

Відповідальна за випуск : Журавська А.М., директор ЦБС

 

Матеріал підготували:    Журавська А.М.

                                                 Підв`язна А.М., провідний методист ЦБ

 

Комп`ютерний набір:      Журавська А.М.

                                                 Підв`язна А.М.

 

Комп`ютерна верстка:     Овчаров О.О., технік-програміст ЦБ

 

Редакційна колегія:         Журавська А.М.

                                                Підв`язна А.М.

41500  м. Путивль

вул. Кірова, 30

Центральна районна бібліотека

тел: 0(5442)5-44-18

E-mail: cbs-putivl@ukr.net

http://putivl.com.ua

 

Зміст

  Імена в  історії Путивльщини………………………………………3

  Кібрик Ніна Олександрівна……………………………………………4

  Тимошенко Лідія Яківна………………………………………………..8

 

Імена в історії Путивльщини

          Мій рідний історичний край, оспіваний у видатній пам’ятці  світової  літератури – поемі «Слово о полку Ігоревім». Всі знають Путивль і як місто партизанської слави. Але не багатьом відомо, що це і місто талановитих людей. І не сьогодні воно таким стало, а кілька століть тому.

          Примножили славу нашого краю Аксьонов І.О., Рябінін М.І., Ковпак С.А., С.В.Руднєв, Луговський А.В., Лєпьошкін О.Д., Черняков І.Т., Червяцова О.Т.  з народним фольклорним ансамблем   «Ярославна».

          image001Уже декілька років голова Путивльського земляцтва столиці Росії Ніна Кібрик організовує в легендарному Путивлі літній фестиваль «Золоте  латаття», який сама придумала.

          Традиційно у святі фольклору бере участь 85-річна Лукерія Андріївна Кошелєва – останній носій традицій старовинного горюнського співу, субетноса, котрий мешкає у кількох селах Путивльського району із центром у селі Линове.

          Тож процвітання та наснаги всім майстрам, які увічнюють історію краю у творчості!

         Посібник  розрахований на широке коло користувачів, а також бібліотечних працівників для популяризації творчості  талановитих митців серед   населення.  Містить хронологічний перелік статей про  митців по грудень 2010 року.

         Краще  ознайомитись з  талантами краю можна, якщо ви завітаєте  до центральної районної бібліотеки або  подивитесь на сайті м. Путивля http://putivl.com.ua в публікаціях районної бібліотеки в розділі «Художники Путивльщини».

          image003Ніна Олександрівна Кібрик.  Ім`я Ніни Кібрик уже давно на слуху. Цю  усміхнену, чарівну жінку знають у нашому  місті і навіть в районі практично всі. Ніна Олександрівна — московська художниця з путивльськими коренями.  Ми, працівники районної бібліотеки, познайомились з Ніною Олександрівною в 2001 році і почали  разом співпрацювати.  Зустрічі з нею завжди залишають в  душі приємне враження.   Вона, можна сказати, фанатично віддана своєму краєві. Дуже захоплена  пропагандою свого краю і вміє заразити  своїм натхненням кожного.  Ми разом організовуємо виставки  робіт художників, які відвідують фестиваль «Золоте латаття». На фестиваль кожного року  з`їзджаються   різні  талановиті люди — від столичних корифеїв живопису і  скульптури до самодіяльних художників, бардів і народних пісенних колективів. Якщо раніше ми знали цю, для багатьох «не от мира сего», москвичку лише в якості ентузіаста, одержимого метою перетворення скромного районного центру в Центр  сучасного мистецтва, то тепер одержали можливість познайомитись з її особистим художнім «досьє».

          Ніна Олександрівна про себе розповідає так: «З самого народження  і навіть до нього, моя доля склалась з двох вимірів — це Москва і Путивль. В роки раннього дитинства батьки її  батька — бабуся, Лідія Яківна Тимошенко, і дідусь, Євген Адольфович Кібрик- обидва  талановиті  і яскраві художники, жили і працювали в Москві.  Дідусь —  уродженець міста Вознесенська Миколаївської області, видатний, як книжковий графік, автор ілюстрацій до  творів «Тарас Бульба» М. Гоголя, «Тиль Уленшпігель» Шарля де Костера, «Кола Брюньон» Ромена Ролана, «Борис Годунов» О. Пушкина… Бабуся — Лідія  Яківна Тимошенко  — тонкий і  різносторонній  живописець, графік, ілюстратор  пушкинського «Євгенія Онегина»,  при житті не була відома.  Завдяки зусиллям  її батьків  — вони  провели більше десяти  пересувних виставок по різним містам Росії, і це життя з виставкою, мандрівки з нею, зустрічі з художниками і розуміючими мистецтво людьми, дуже багато дали мені в моєму розвитку. Батько, не пішов по стопам батьків (він і її старший брат — стали філологами, лінгвістами, захоплені цією наукою, як мама) завжди підтримував Ніну в цьому напрямку і радів, що з`явився продовжувач сімейної лінії.

           Життя з московським виміром — це в основному навчання, обов`язки, тільки потім це життя наповнюється світом дорогих  їй друзів.

          Напроти, другий вимір — Путивль, батьківщина  її мами, вдихнула  раз і назавжди в неї з братом цю дивну любов. Путивль був  простором  свободи,  світом радості,  безмежною красою і  чарівністю. Там була  — бабуся,  головний товариш  і порадник. Вони з мамою були   для Ніночки  першими вчителями мистецтва.

          Мамина сім`я переселилась в Путивль перед початком Великої Вітчизняної війни. Дідусь Іван Григорович Коваль, біолог, агроном,  науковець, педагог, вибрав це місто для них за красу і велич природи. «Тебе понравится!» — сказав він матері трьох своїх маленьких дітей. І зразу повів її на Городище.  Ім`я її — Коваль Антоніна Дмитрівна. Так почався роман  її  сім`ї з цією місцевістю, роман, якому вже  понад 60 років.

          Ніна говорить, що  коли  довго живу і працюю в Путивлі, то постійно зустрічаю учнів  моїх дідуся і бабусі, вони розповідають   цікаві історії про їх молодість, талант педагогів і надзвичайно дружню сім`ю. Но трагедія війни не пощадила нікого. Дідусь пішов на війну добровольцем і не повернувся, загинув при форсуванні Дніпра, як говорять,  так і не навчившись стріляти. Він залишив своїм дітям сад, в якому всі ми виросли. Говорять, що він перший в Путивлі посадив абрикоси.

        Зараз сім`я,  з усіма влитими в неї, нараховує тридцять чоловік.. Всі дорослі одержали вищу освіту і придбали цікаві спеціальності, хоч  і живуть далеко, але не уявляють себе без Путивля, з`їзджаються  до рідної оселі і черпають в ній душевні і творчі сили.

          Попереду були роки навчання в московській   мистецькій студії на Червоній  Пресні, Художньому інституті ім. Сурікова на факультеті графіки. 6 років  натхненного навчання і роботи. А літом — творчі канікули — і знову Путивль. Старанно навчалась у  педагогів і друзів-художників. Самий цінний  досвід в сенсі гравюри — під керівництвом педагога Анатолія  Михайловича Шелегеди…. В техніці  кольорової ліногравюри в 1991 році захистила  диплом на тему «Сади». Паралельно  освоювала техніку офорта, літографії і масляного живопису.

         Ніна Олександрівна  приймала участь   в понад 30-ти  художніх виставках. Починаючи з 1987 року  друкує публікації в книжковій  графіці. Ілюструє видання дитячої літератури. Працює і навчається в майстерні близького по духу, одного із кращих художників  сьогодення Артема Кирокосова. Виконала монументальний розпис бібліотеки  Путивльського  аграрного технікуму (1992). Після народження в 1994 році доньки в її творчість ввійшов новий жанр — створення художніх  ігор і забав. З 1993 року працює в скульптурному портреті, пластиці і кераміці в співдружності з чоловіком, скульптором Артемом Власовим. Займається іконописанням з благословення бувшого настоятеля Путивльського Мовчансько-Печерського монастиря отця Силувана і ієромонаха отця Михаїла. В 1998 році  виконала фреску Божої Матері з немовлям  на дзвіниці Путивльського Мовчанського монастиря .

        Персональні виставки творів відбулися в Путивлі (1980,1998), Сумах (1999), Москві (2001, 2003). Ініціатор проведення щорічного фольклорного фестиваля мистецтв «Золоте латаття» в Путивлі,  у рамках якого влаштовуються пленери, майстер-класи, ярмарки народних промислів. Основні твори «Ярославна»(1998), «Дуби» (2000) та ін. Захоплюється  технологією розпису на тканині, організовує виставку  «Путивльский батик»(2002р.).

         Історію мистецтва розуміє як літопис любові – саме так народжуються її теми.

        Талант художниці  Ніни Кібрик не  обмежується лише особистою творчістю. ЇЇ дітище —  фестиваль «Золоте латаття» — являється  своєрідною Меккою для художників та пересічних людей, які вирішили вперше  доторкнутися до мистецтва..

          Путивльський фестиваль «Золоте  латаття» —    відкрита площадка для всіх бажаючих взяти в руки  пензлі  і попробувати себе  в творчості художника.    Природа, яка оточує  учасників фестиваля, здатна надихнути   всіх. А присутність талановитих майстрів пензля, таких як путивляни Дашкеєв А., О. Смолін та ін. дає орієнтири молодим художникам. Тому кожного року  в серпні  в Путивль з`їзджаються не тільки сумчани, а гості з Києва, Донецька, Москви, Харкова, Сум  та інших міст України і Росії.  Бувають навіть зарубіжні гості. За декілька років  існування фестивалю в його скарбницю потрапило багато робіт,  тому що  майстри  і любителі пензля залишають частину своїх  робіт організаторам. Побачити колекцію цих робіт  могли жителі Путивля, Москви, Сум, Харкова, Полтави  в художніх салонах. В експозиції зібрані кращі полотна, відібрані з робіт, написаних в різні роки. Більшість  полотен експозиції — це пейзажі Путивльщини.

          В рамках першого Путивльського міжнародного  творчого  фестиваля  (2003р.) «Золоте латаття»    центральна бібліотека вперше розчинила двері для заходів такого масштабу. Виставка  робіт студії  Будинку творчості «Путивльський батік» експонувалась в читальній залі бібліотеки.  Успіх був неочікуваний. Чудові хустки, шарфи, колекція барвистого жіночого вбрання  серії «Путивльська мода», фото-стенд  «Будні в студії» прикрасили бібліотеку, створили атмосферу душевного єднання зі світом прекрасного.

image005 image007 image009 image011 image013

          На презентацію до бібліотеки завітали читачі, студійці, всі ті, хто допоміг і зараз допомагає Ніні Олександрівні створювати неповторні шедеври мистецтва, художники – В. Гузєєв, О. Смолін, О. Бондаренко, Т. Лях, Ю. Гавриленко. Читальна зала перетворилася на святкову художню майстерню з робочим куточком, де були заготовлені фарби, натуральна шовкова тканина для розпису, пензлі. Всі разом   намалювали яскраве полотно «Виноград». Саме після   цієї виставки-експозиції бібліотека і розпочала організовувати у себе виставки талановитих  людей краю.

          Участь в поетичному вечорі літературної студії «Ярославна» під керівництвом А. Луговського в рамках фестиваля  брали члени національної спілки письменників України Анатолій Луговський, Олександр Педяш, а також молоді путивляни, дуже талановиті майстри поетичного слова Рія Жульова та Олександр Антиков.

image015

          В 2004 році  в читальній залі  бібліотеки  відбулась презентація  виставки учасників другого Путивльського фестиваля мистецтв «Золоте латаття» на тему «Типы и виды Путивля: свежий взгляд».  Свої роботи представляли і путивляни, і гості фестиваля – А. Устимчик, Н. Кібрик (Москва), Ф. Бух (Москва), М. Мілоцька, В. Павленко (Москва), Б. Войтенко, Н. Бровко, К. Крушедольський, І. Ентіна (Москва)

image017 image019

          Відкрила виставку організатор фестиваля  московська художниця Ніна Кібрик. Свої вірші читав путивльський художник і поет Андрій Устимчик, зачарувала  вокальним і музичним виступом Юлія Клаузер, солістка ансамблю «Зеленые рукава» з Санкт-Петербуга, заснованого нашими земляками – братами Лисовими.

image021

         В рамках фестиваля  в районній бібліотеці  був організований вечір пам’яті видатного російського письменника Антона Павловича Чехова.

image023 image025

          Ведучий, кандидат мистецтвознавства В. Ю. Панасюк, актриса Сумського театру драми та комедії ім. Щепкіна, народна артистка України О. М. Сокол,  актор цього ж театру В. Бурий, шанувальниця творчості Антона Павловича путивлянка Л. Ф. Тверитінова, співробітники Сумського музею ім. А. П. Чехова, Путивльського краєзнавчого музею створили для присутніх справжнє свято. Бібліотекарі ЦБ розгорнули книжково-ілюстративну виставку «Путешествие к дому с мезонином»  та провели бібліографічний огляд .

image027 image029

          Участь у фестивалі «Золоте латаття»   в  2005 році в  бібліотеці відзначилася відкриттям виставки графічних робіт ленінградської і московської художниці Лідії Яківні Тимошенко, бабусі  Ніни Кібрик.  Про неї і її роботи і розказувала організатор фестиваля Ніна Кібрик, на пам’ять вона подарувала бібліотеці добірку прекрасних книжок, серед яких Пушкин А. Евгений Онегин; Тимошенко Л. Реальность  других измерений; Горюны. История, язык и культура.

          В 2006 році визначною подією культурно-мистецького життя Путивльщини стало відкриття фестиваля народної творчості «Земля Ярославни», який є цілорічним: зимою – це «Різдвяні зустрічі», весною – «Свято чудотворної Молченської Богородиці», восени – «Партизанські зірниці», влітку – «Золоте латаття». Саме із «Золотого латаття» і отримав свій новий формат фестиваль з лірично-патріотичною назвою «Земля Ярославни».  На відкритті фестиваля   працівники районних бібліотек представляли виставку робіт декоративно-ужиткового мистецтва майстрів Путивльщини. Читальна зала  районної  бібліотеки стала своєрідною художньою галереєю, де  виставлялись роботи сумського майстра пензля Володимира Ратнера з циклу «Пейзажі і портрети».  Тут же відбувся вечір пам’яті «В Ігоревім Путивлі», який організатори фестиваля присвятили життю та творчості видатного харківського поета Борису Чичибабіну.

image031 image033

          В 2007 році на свято народного мистецтва, що відбувалося в рамках фестиваля «Золоте латаття» на Городищі – центрі давньоруського Путивля, свої таланти і майстерність демонстрували творчі особистості міста. Дуже оригінально, з художньо-естетичним смаком була організована працівниками райбібліотек (ЦБ,ДБ) експозиція«Талантами славна земля Ярославни», де представлялись картини, вишиті рушники, ікони, в’язані вироби, лозоплетіння, нанизування і бісероплетіння читачів ЦБ і ДБ – Гавриленка Ю. І., Вороніна І. І., Голуб Г. І., Бабкіної Л. Д., Русакової А. П., Бокатової К. О., Мартиненко Ангеліни.

image035 image037 image039

          image0412008 рік  — зазвичай  у дні роботи фестиваля в місті проводяться традиційні ярмарки народної творчості, де бібліотека організовує, оформлює і представляє виставку-продаж нових робіт майстерних людей району.

          В рамках традиційного  уже VI-го Міжнародного фестиваля мистецтв «Золоте латаття» в читальній залі райбібліотеки  на вечір поезії зібралися шанувальники цього вічного виду мистецтва. Тут відбувалася презентація збірки пісень «Ми у пісні єдині» путивльського композитора Григорія Павловича Ланіна, яка вийшла друком у сумському видавництві «Мрія-1». Автори віршів пісень також поети-путивляни.

          Присутні почули мелодійні пісні зі збірки у виконанні Григорія Павловича, оцінили творчість авторів – Є. Урамова, А. Луговського, М. Жульової, В. Почепцова. Виступили і інші гості – представник групи «Дитячий світ» І. Шнайдер, заслужений артист Росії Ю. Красков (Москва), філолог-полоніст Т. Ізотова (Москва, клуб АРТ”ЭРИА), художник  Мартин Кремер-Лін.

          Бібліотека надала можливість всім присутнім детальніше ознайомитись   з творчістю місцевих поетів  підготувавши тематичну підбірку літератури та  бібліографічний  огляд.

          Наступний захід фестиваля – вечір авторської музики керівника московської групи «Небослов» Іллі Прозорова. Бібліотека підготувала викладку видань по музичному мистецтву.

          Серпень 2009 року став тихою емоційною сенсацією — для відвідувачів  бібліотеки виступав Сумський камерний театру поетичної пісні «Шансон». Їх сольний виступ дуже зворушив присутніх – це справжнє Мистецтво!

Фестиваль в 2010 році.

image043image045 image047 image049

До вашої уваги роботи Ніни Кібрик та учасників фестивалю:

image051 image053 image055image057 image059 image061image063 image065 image067image069 image071 image073image075 image077 image079image081 image083

Література про неї:

          Пономаренко, П.  Радость как пароль [Текст]: новости «Золотой кувшинки» /П.Пономаренко // Путивльські відомості. – 2010. – 21 серп. (№74).

           Пономаренко, П.  Как стать художником  [Текст]: новости «Золотой кувшинки» /П.Пономаренко // : новости «Золотой кувшинки» / П.Пономаренко // Путивльські відомості. – 2010. – 14 серп. (№67).

          Котова, М. Поделимся сукровищем коллекционеров… [Текст]: о выставке в музее /М.Котов // Путивльські відомості. – 2010. – 15 лип. (№55).

        Пономаренко, П. Рождественские представления [Текст]: о программе фестиваля /П.Пономаренко // Путивльські відомості. – 2010. – 15 січ. (№4).

       Пономаренко, П. Давайте собираться [Текст] : дневник фестиваля /П. Пономаренко //Путивльські відомості . – 2009. – 8 серп. (№62).

         Лях, В.В. «Мостик между прошлым и будущим» [Текст]: о Нине Кибрик / В.В.Лях // Путивльські відомості. — 2009. — №59.

      Алешин, А.  Летопись любви [Текст]: выставка работ москвички Нины Кибрик в мини-галерее «12» областного пресс-клуба /А.Алешин // Газета в двух словах. — 2008. -№47. — 19 ноября. — с. 33. — (Вернисаж).

       Князев, В. Из набросков «золотого сезона [Текст]: о выставке работ  Нины Энтиной  в областном художественном музее, воспитаннице Нины Кибрик и участницы  фестиваля «Золотая  кувшинка» /В.Князев // Газета в двух словах.- 2008. — №47. — 19 ноября. — с. 33.

     Журавська, А. Районной библиотеке – 85! [Текст]: про творчість художників О.Смоліна, Т.Лях, О.Бондаренка, Н. Кібрик, Ю. Хлопова, Ю. Гавриленка,  Валентина Оксаненка, В. Ратнера,  І. Вороніна, В. Бєлікова; рукодільниць  А. Русакової,  С.Фінь,  Л.Бабкіної,  М. Куман,  В. Панченко,  Н.Спіциної,  В. Маланюк, Н.Козуненко, А. Голуб; про мистецтво  бісеронанизування  К. Бокатової та онуки Влади,  фотолюбителя М. Цекова, лозоплетіння Андрія та Фаїни Щербань. Про керівника літературної вітальні ЦБ А. Луговського / А. Журавська // Путивльські відомості. – 2007. – 29 верес. (№78).

       Анякина, В.А. Будь счастливой и славной, земля Ярославны [Текст] : о выставке работ художников Гавриленко Ю.И., Воронина И.И.; фотовыставке Цекова М.Н.; мастериц- рукодельниц Бабкиной Л.Д., Русаковой А.П.,Бокатовой Е.А. в рамках фестиваля «Золотая кувшинка»  /В.А.Анякина //Путивльські відомості. — 2007. — 15 серпня.

       Лях, В. Фестиваль «Золотая кувшинка» стартовал! [Текст] : об открытии фестиваля /В.Лях // Путивльські відомості. – 2007. – 8 серп. (№62).

      Шамрай, И.  Праздник песни, праздник Лета [Текст]: ансамбль «Не горюй» з концертом в с. Линове, учасники Ніна та Соня Кібрик, гра на бубнах Л.М.Сахарової /И.Шамай // Путивльські відомості. – 2007. – 18 лип. (№56).

            Шамрай, И. Мечта Нины Кибрик [Текст] /И.Шамрай // Путивльські відомості. – 2007. – 13 січ. (№6).

        Лях,  В.В. В гостях у Лукерьи [Текст]: о Нине Кибрик и фестивале «Золотая кувшинка / В.В.Лях // Путивльські відомості. — 2007. — 10 січня.

        Луговской, А. Чтобы проекты стали реальностью [Текст] :  День архитектуры в Путивле, выступление Н.Кибрик /А. Луговской // Путивльські відомості. – 2006. – 5 лип. (№53).

         В атмосфере добра и любви [Текст]: на встрече памяти в музее, посвященного Г.Б. Чаплыгину, участница Н.Кибрик // Путивльські выдомості. – 2006. – 28 черв. (№51).

        Любовь искренняя и сильная [Текст] : праздник театрального творчества,поэзии  и  песни, организатор Н.Кибрик // Путивльські відомості. – 2006. – 28 січ. (№8).

        «Путивльский вирус» в Сумах [Текст] : дневник фестиваля // Путивльські відомості. – 2005. – 13 серп. (№66).

         Шамрай, И. Ярмарка, музыка на воде…[Текст]: о Нине Кибрик и фестивале «Золотая кувшинка / И.Шамрай  // Путивльські відомості. — 2005. — №64. — 6 серпня.

            Праздник творчества [Текст] : открытие фестиваля  // Путивльські відомості. – 2005. – 3 серп. (№63).

           Шамрай, И. О талантливой художнице Лидии Тимошенко рассказала внучка Нина Кибрик /И. Шамрай // Путивльські відомості. – 2005. – 9 лип.  (№56).

          Луговской, А. Четыре фестиваля [ Текст]: выставка батика Нины Кибрик /А. Луговской // Путивльські відомості. — 2003. – 9 серп. (№64).

         Луговской, А. Встретились в столице земляки!.. [Текст ]: Нина Кибрик в составе делегации в Москве /А.Луговской // Путивльські відомості. – 2003. – 28 трав. (№43).

         Самойликова, Е. С Днем рождения Дом творчества, художественная студия «Путивльський батик» / Е.Самойликова // Путивльські відомості. – 2002. – 20 лип. (№58).

           Сысоев , А. «Моя  родина здесь в Путивле…» [Текст]: о Нине Кибрик  / А.Сысоев // Путивльські відомості. – 2001. – 12  вересня (№75).

            Лях, В. Гимн уходящему лету прозвучит 23 августа [Текст] : театр под открытым небом Нины Кибрик / В. Лях // Путивльські відомості. — 2000. – 19  серпня (№67).

          Завтра — День Святой Троицы [Текст]: гравюра московской художницы  нашей землячки Нины Кибрик // Путивльські відомості. – 2000. – 17 червня (№49).

          Тимошенко Лідія Яківна.

          Відома художниця і не менш знаменита  мислителька (1903-1976рр.) доводиться  бабусею по-батьковій лінії  відомої   нам путивлянки  Ніни Кібрик. Суть особистості Л.Я.

        image085Тимошенко в поетичній  формі М. Асламазян передає  так: «Люди, как реки, имеют свою судьбу, свое начало, свой конец. Одни реки текут тихо… и … уносят свои мутные воды. А есть горные реки, бурлящие, мчащиеся, перескакивая с одного камня на другой; с грохотом и плеском несут свои прозрачные воды в бесконечное — ивое. Вот такой была и Лидия Яковлевна Тимошенко…».

        Однією з визначних подій для Путивля  є проведення міжнародного Путивльського фестиваля «Золоте латаття», в рамках якого в районній бібліотеці і відбулося відкриття виставки графічних робіт  ленінградської і московської художниці Лідії Яківни Тимошенко, якій  в 2003 році могло б виповнитися 100 років. Про роботи своєї бабусі розповідала організатор фестиваля Ніна Кібрик.

         Лідія Тимошенко дуже любила життя, а  воно потрібно було для неї, щоб служити мистецтву. Вона  створила багато  картин, портретів, ілюстрацій до літературних творів. Нею ілюстровані твори  О.С.Пушкіна.  «Євгеній Онєгін», видання ілюстроване   художницею,  онука Ніна Кібрик подарувала  районній бібліотеці з  пам`ятним  надписом.

          Персональна  виставка Лідії Тимошенко відбулась в Москві та інших містах тільки після її смерті

         Близько  ста її робіт одержали постійну  «прописку» в музеях держави.

Ілюстрації  Лідії Яківни до  книги О.С.Пушкіна «Євгеній Онєгін»

image087 image089 image091image093 image095 image097

Література про неї:

 

         Лидия Тимошенко. Реальность других измерений [Текст] : Дневники. Письма. Воспоминания / Сост. А.Е. Кибрик. – М.: Прогресс-Традиция,  2004. -272с.

         Лепешкин, А. Д.  Художница-философ [Текст]: про художницю Лідію Тимошенко  / А.Д.Лепешкин  // Путивльські  відомості. — 2005. — №35.

        Журавська, А. М. Путивльська ЦБС в 2005 році [Текст]: про виставку Л.Я.Тимошенко в центральній районній бібліотеці  / А. М.Журавська . — Путивль. — 2005.

          Шамрай, И.  Ты в мир прекрасного войди [Текст] :  о выставке Лидии Тимошенко в районной библиотеке  / И. Шамрай  // Путивльські відомості. — 2005. — 9 липня.

         При  складанні випуску  були використані матеріали Ніни Кібрик та краєзнавця Олександра Лєпьошкіна.

 

Коментарі

Наразі ще немає коментарів.

Залишити коментар
 
  (Не публікується)