Випуск 12

Відділ культури і туризму Путивльської районної державної адміністрації

Путивльська централізована бібліотечна система

Путивльська центральна районна бібліотека

Талантами славна земля Ярославни

Художні промисли

Випуск 12

Путивль

2011 рік

Народні промисли.  [Текст]: вип. 11 / Путивльська центральна районна бібліотека; упоряд.  А.М.Журавська. — Путивль, 2011. — 20с. — (Талантами славна земля Ярославни).

Відповідальна за випуск :  Журавська А.М., директор ЦБС

Матеріал підготували:       Журавська А.М.

Комп`ютерний набір:         Журавська А.М.

Комп`ютерна верстка:      Овчаров О.О., технік-програміст ЦБ

Редакційна колегія:           Журавська А.М.

Підв`язна А.М., провідний методист ЦБ

Тимошенко З.В., бібліотекар ЦБ

41500  м. Путивль

вул. Кірова, 30

Центральна районна бібліотека

тел: 0(5442)5-44-18

E-mail: cbs-putivl@ukr.net

Зміст

Зеркалом душі є невмируще народне мистецтво ..…………………………3

Полушкін Костянтин Васильович……………………………………………4

Журавський Олексій Миколайович….……………..……………………… . 6

Зеркалом душі є невмируще народне мистецтво

Путивльський край зберіг багато цікавих народних звичаїв, традицій, легенд, ремесел. Сучасні свята відбуваються за участю народних майстрів, місцевих умільців – художників, вишивальниць, гончарів, килимарів,  різьбярів – усіх тих, кому дала талант Путивльська земля.

З метою популяризації цього виду мистецтва  в   центральній районній бібліотеці   організований цикл  художніх  виставок-вернісажей «Талантами славна земля Ярославни». Всі бажаючі   мали  можливість  ознайомитись з творчістю  наших талановитих земляків. Серед них є художники, вишивальниці, умільці  саморобки  тощо. Перелік  самобутніх майстрів дуже великий та його  можна продовжувати і продовжувати. Пропонуємо розглянути їх роботи       на сайті м. Путивля http://putivl.com.ua в публікаціях районної бібліотеки в розділах «Художники Путивльщини», «Умільці краю».

Посібник  розрахований на широке коло користувачів, а також бібліотечних працівників для популяризації творчості  талановитих митців серед   населення.  Містить хронологічний перелік статей про  художників по жовтень 2011 року.

На згадку про Путивльський  край ви можете придбати сувенірну продукцію в магазині  „Путивльський сувенір” (м. Путивль вул. Кірова)

«Закоханий у життя, природу і сонце.»

image001Народився Костянтин 2 листопада 1972 року в столиці Азербайджану місті Баку в родині службовців.  Усі рідні Кості вихідці із донських  і кубанських козаків. До Баку  батьки приїхали  на роботу  по комсомольській путівці.

Малювати та ліпити почав з раннього дитинства.   По закінченню  школи   навчався в ПТУ  і освоїв професію апаратчика  КВПтаА.  Потім були три роки служби у Військово-Морському флоті. Це був останній призов  до  Радянської армії — наступили роки розпаду Радянського Союзу.  «Перебудова»  призвела до загострення кризи в усіх сферах життя суспільства. З початком «перебудови» стали відбуватися зміни у відносинах між республіками. Загострилися  міжнаціональні  відносини.  Відбувається суверенізація республік СРСР.  Розпочались конфлікти в Кавказькому регіоні,  назрів конфлікт в Нагорному Карабасі. Люди почали переселятись.  В цей час   брат Костянтина,  Риндич  Анатолій Васильович уже проживав   на Путивльщині в селі  Мазівка,  де невдовзі загинув.  Із-за  цієї трагедії Костянтин   приїхав на Путивльщину.  Йому сподобався наш край. Так і залишився тут жити, одружився.     В родині росте донька. Путивльщина для нього стала рідною. Працює не тільки  в Путивлі, а і ближньому зарубіжжі.  Також доходи приносить і його талант. Як сказав один із найвидатніших  митців ХХ століття, іспанський і французький художник  Пабло Пікассо: «Художник – людина, яка пише те, що можна продати. А хороший художник – людина, яка продає те, що пише».

Пропонуємо розглянути його роботи:

image003 image005 image007 image009

Література про нього:

Журавська , А. Закоханий у життя… [Текст]  : про художника-любителя К.В.Полушкіна /А.М.Журавська //Путивльські відомості. – 2011. – 30 берез. (26)

Журавська, А.М. Пояснювальна записка до статистичного звіту Путивльської ЦБС за 2011 рік. – Путивль, 2011.

Справа для душі

image011Журавський Олексій Миколайович народився 1987 року в м. Путивлі в родині службовців. Дитячі та юнацькі роки пройшли в рідному місті.  Навчався в ЗОШ № 1 по закінченні якої продовжив  навчання в Путивльському  коледжі СНАУ, а потім в Сумського Аграрному університеті.

З раннього дитинства він  захоплювався малюванням і любив майструвати.     Відвідував гуртки в центрі позашкільної роботи  з  різних видів декоративно-ужиткового мистецтва. Більш за все йому подобався гурток чеканки . Чеканка  — технологічний процес обробки  металів, що полягає у виготовленні малюнка, напису або зображення шляхом вибивання на пластині визначеного рельєфу.    Техніка карбування застосовується при створенні посуду, декоративних панно, різних ювелірних прикрас. Є одним з варіантів художнього кування.  Керівник гуртка Ольховик Роман Дмитрович  ознайомив  його з основними технічними прийомами виготовлення чеканки.
Олексій неодноразово приймав участь  у  виставках  декоративно-прикладного мистецтва, які організовувала центральна районна бібліотека.

Пропонуємо розглянути його роботи:

image013 image015 image017 image019 image021 image023 image025 image027