Випуск 13
Відділ культури і туризму Путивльської районної
державної адміністрації
Путивльська централізована бібліотечна система
Путивльська центральна районна бібліотека
Талантами славна земля Ярославни
Художні промисли
Випуск 12
Путивль
2011 рік
Художні промисли. [Текст]: вип. 12 / Путивльська центральна районна бібліотека; упоряд. А.М.Журавська. — Путивль, 2011. — 20с. — (Талантами славна земля Ярославни).
Відповідальна за випуск : Журавська А.М., директор ЦБС
Матеріал підготували: Журавська А.М.
Комп`ютерний набір: Журавська А.М.
Комп`ютерна верстка: Овчаров О.О., технік-програміст ЦБ
Редакційна колегія: Журавська А.М.
Підв`язна А.М., провідний методист ЦБ
Тимошенко З.В., бібліотекар ЦБ
41500 м. Путивль
вул. Кірова, 30
Центральна районна бібліотека
тел: 0(5442)5-44-18
E-mail: cbs-putivl@ukr.net
http://putivl.com.ua
Зміст
1 Зеркалом душі є невмируще народне мистецтво
2 «Закоханий у життя, природу і сонце». Полушкін Костянтин Васильович
3 Справа для душі. Журавський Олексій Миколайович
Дзеркалом душі є невмируще народне мистецтво
Путивльський край зберіг багато цікавих народних звичаїв, традицій, легенд, ремесел. Сучасні свята відбуваються за участю народних майстрів, місцевих умільців – художників, вишивальниць, в`язальниць, килимарів, – усіх тих, кому дала талант Путивльська земля.
З метою популяризації цього виду мистецтва в центральній районній бібліотеці організований цикл виставок народно-ужиткового мистецтва «Талантами славна земля Ярославни». Всі бажаючі мають можливість ознайомитись з творчістю наших талановитих земляків. Серед них є художники, вишивальниці, умільці саморобки тощо. Перелік самобутніх майстрів дуже великий, його можна продовжувати і продовжувати. Пропонуємо розглянути їх роботи на сайті м. Путивля http://putivl.com.ua в публікаціях районної бібліотеки в розділах «Художники Путивльщини», «Умільці краю».
Посібник розрахований на широке коло користувачів, а також бібліотечних працівників для популяризації творчості талановитих митців серед населення. Містить хронологічний перелік статей про художників по грудень 2011 року.
На згадку про Путивльський край ви можете придбати сувенірну продукцію в магазині „Путивльський сувенір” (м. Путивль вул. Кірова буд. ).
Закоханий у життя, природу і сонце.
Полушкін Констянтин Васильович народився 2 листопада 1972 року в столиці Азербайджану місті Баку в родині службовців. Усі рідні Кості вихідці із донських і кубанських козаків. До Баку батьки приїхали на роботу по комсомольській путівці.
Малювати та ліпити почав з раннього дитинства. По закінченні школи навчався в ПТУ і освоїв професію апаратчика КВП. Потім були три роки служби у Військово-Морському Флоті. Це був останній призов до Радянської армії — наступили роки розпаду Радянського Союзу. «Перебудова» призвела до загострення кризи в усіх сферах життя суспільства. З початком «перебудови» стали відбуватися зміни у відносинах між республіками. Загострилися міжнаціональні відносини. Відбувається суверенізація республік СРСР. Розпочались конфлікти в Кавказькому регіоні, назрів конфлікт в Нагорному Карабасі. Люди почали переселятись. В цей час брат Костянтина, Риндич Анатолій Васильович уже проживав на Путивльщині в селі Мазівка, де невдовзі загинув. Із-за цієї трагедії Костянтин приїхав на Путивльщину.
Йому сподобався наш край. Так і залишився тут жити, одружився. В родині росте донька. Путивльщина для нього стала рідною. Працює не тільки в Путивлі, а і ближньому зарубіжжі. Також доходи приносить і його талант. Як сказав один із найвидатніших митців ХХ століття, іспанський і французький художник Пабло Пікассо: «Художник – людина, яка пише те, що можна продати. А хороший художник – людина, яка продає те, що пише».
Пропонуємо розглянути його роботи:
Література про аматора:
Журавська , А. Закоханий у життя… [Текст] : про художника-любителя К.В.Полушкіна /А.М.Журавська //Путивльські відомості. – 2011. – 30 берез. (26)
Журавська, А.М., Підв`язна, А.М. Пояснювальна записка до статистичного звіту Путивльської ЦБС за 2011 рік. – Путивль, 2011.
Справа для душі
Журавський Олексій Миколайович народився 1987 року в м. Путивлі в родині службовців. Дитячі та юнацькі роки пройшли в рідному місті. Навчався в ЗОШ № 1 по закінченні якої продовжив навчання в Путивльському коледжі СНАУ, а потім в Сумському національному аграрному університеті.
З раннього дитинства він захоплювався малюванням і любив майструвати. Відвідував гуртки в центрі позашкільної роботи з різних видів декоративно-ужиткового мистецтва. Більш за все йому подобався гурток чеканки. Чеканка — технологічний процес обробки металів, що полягає у виготовленні малюнка, напису або зображення шляхом вибивання на пластині визначеного рельєфу. Техніка карбування застосовується при створенні посуду, декоративних панно, різних ювелірних прикрас. Є одним з варіантів художнього кування. Керівник гуртка Ольховик Роман Дмитрович ознайомив його з основними технічними прийомами виготовлення чеканки.
Олексій неодноразово приймав участь у виставках декоративно-ужиткового мистецтва, які організовувала центральна районна бібліотека.
Пропонуємо розглянути його роботи:
Література про умільця:
«Путивльські мотиви…» [Текст] :програма виставки робіт путивльських майстрів декоративно-ужиткового мистецтва /Відділ культури і туризму Путивльської РДА; ЦБС; ЦРБ. –Путивль, 2011. – 3с.