Випуск 15

Відділ культури і туризму

Путивльської районної державної адміністрації

Путивльська централізована бібліотечна система

Центральна районна бібліотека

 

Талантами славна земля Ярославни

 

Художники Путивльщини

 

Випуск 15

Путивль 2012 рік

Художники Путивльщини  [Текст] : вип. 15 / Путивльська центр. рай. б-ка; упоряд. А.М. Журавська, Л. В. Кревсун. — Путивль, 2012. — 20 с. — ( Талантами славна земля Ярославни).

 

 

 

Відповідальна за випуск:              Журавська А. М., директор ЦБС

 

Матеріал підготувала:

Журавська А. М.

Кревсун Л. В., бібліограф 1к. ЦБ

 

Комп’ютерний набір:               Журавська А.М.

Кревсун Л. В.

 

Комп’ютерна верстка:            Журавська А.М.

 

Редакційна колегія:                Журавська А. М.,

Підв’язна А. М., провідний методист ЦБ

Тимошенко З.В., бібліотекар 1к. ЦБ

 

 

 

 41500  м. Путивль

вул. Кірова, 30

Центральна районна бібліотека

тел: 0(5442)5-44-18

E-mail: cbs-putivl@ukr.net

http://putivl.com.ua

 

Зміст

Художники Путивльщини

Жданович Леонід Олександрович. «На радість і добро»

Мятенко Юрій Станіславович «Чарівні фарби юного майстра»

Червяцова Антоніна Миколаївна «Для душі і серця»

Поченюк Галина Сергіївна «Райдуга творчості»

 

Серед найдорожчих дарів, якими Господь так щедро нагородив людину, вершинне місце посідає здатність до творчості, найпрекраснішим проявом якої є мистецтво.

Кожний художник прямує до своїх мистецьких обріїв власним шляхом. Один з легкістю знаходить надійні орієнтири в образотворчій атрибутиці минулого і сьогодення, а другий намагається  знайти свій індивідуальний творчий стиль, щоб не загубитися в коловороті різноколірних мистецьких з’явлень, не розчинитися у світлі визнаних художніх авторитетів  Путивльського краю.

З метою популяризації самобутніх художників краю сьогодні центральна бібліотека стала тим місцем, де можна не лише взяти і прочитати книгу, а  й прилучитися до високого мистецтва загальнолюдських цінностей, переглянувши різнопланові виставки місцевих художників.

Традиційно, протягом багатьох років користувачі бібліотеки мають можливість  знайомства з творчістю місцевих художників, художні роботи яких постійно прикрашають читальну залу центральної бібліотеки у циклі виставок “Талантами славна земля Ярославни”.

 

Шановні користувачі бібліотеки!

            Ви тримаєте в руках черговий випуск краєзнавчо-бібліогра­фічного видання –  “Художники Путивльщини” із циклу “Талантами славна земля Ярославни”. Він містить хронологічний перелік статей про художників по жовтень 2012 року. Пропонуємо переглянути їх роботи на сайті м. Путивля http://putivl.com.ua  в публікаціях районної бібліотеки в розділі “Художники Путивльщини”.

Мета – розширити знання читачів про митців краю, показати жанрову різноманітність їхньої творчості, допомогти зорієнтуватися в художній вартості мистецького доробку.

         image003Гордістю та окрасою виставки робіт  майстрів народно-ужиткового мистецтва  «На радість і добро»,   організованої в центрі позашкільної роботи працівниками  районних бібліотек для дорослих та дітей до загально-районного заходу «Людина року»,  були роботи  художника-професіонала  Ждановича  Леоніда  Олександровича.  Народився   художник у м. Бресті. До 12 років проживав у Карелії, де працювали батьки. В 1962 році батьки  переїхали до Путивля на батьківщину мами.  Таким чином  Путивль став рідним для  майбутнього митця.    Леонід Олександрович вважає, що  батько був для  нього першим учителем. Як для художника-любителя він дуже гарно малював.  Закінчив факультет  живопису Московського  художньо-промислового училища ім. Калініна.  Потім була служба в армії, де він практично був художником. Після демобілізації з лав  армії працював художником-оформлювачем  в «бюро естетики» Миколаївського кораблебудівного заводу. Приймав участь в художніх виставках.  Вступив до Львівського поліграфічного інституту.

            Повернувшись на свою маленьку батьківщину викладав уроки малювання у В`язенській та Новослобідській  школах району, завідував міською художньою майстернею.  А в часи «перебудови»  одержав запрошення на реставрацію старовинних ікон від настоятеля одного з приходів Глухівського району  о. Антонія. Його робота сподобалась і він став одержувати замовлення з   Рильська Курської області. Згодом  одержав благословення на написання ікон від архієпископа  Курського і Бєлгородського владики Ювеналія. З того часу його робота тісно пов`язана з написанням ікон.  Леонід Олександрович,   як і раніше,  виконує  замовлення  з Києва, Одеси, Харкова та Росії.

            Його роботи — творча художня індивідуальність. Леонід Олександрович говорить, що намагається писати так,  щоб  картини відображали   тільки оптимізм і радість, і  дивлячись на них, людина забувала про негаразди, печалі та сірість буття.  Щоб було відчуття того, що  наше життя і земля, на якій ми живемо, прекрасні!

Пропонуємо розглянути його роботи:

image005 image007 image009 image011

Література про  митця:

            Журавська, А. М. На радість і добро [Текст] (виставка декоративно-ужиткового мистецтва в ЦПР до районного заходу “Людина року”, на якій представлені художні роботи    Л. Ждановича, Ю.Гавриленка, Ю.Хлопова; фотороботи С.Кобзарьова; вишиті рушники, серветки, квіти С.Декунова, Л. Однодворець, Л.Торяник, О.Смоліної, В. Штейн, А.Мальченко, М.Погорєлої, М.Вернидуб,  В.Браташ;. роботи з бісеру – С.Декунова, К.Бокатової, С.Зайцевої; роботи стрічко плетінням Н.Павлової) /А. М. Журавська/ // Путивльські відомості. — 2012. — 24 лют. (№ 8);

            Лях, В.   О   «муках» творчества  или новое-старое знакомство [Текст] : О творчестве художника  А.А.Ждановича  / В.Лях // Путивльські відомості. – 2010.- 13 жовт.(№85).

            Лях, В. Художник [Текст] : о художнике Ждановиче / В. Лях // Путивльські відомості. — 2007. — 13 жовт.(№82).

            Педяш, А. Нет пророка в своем отечестве [Текст] (о художнике Ждановиче А.) / А. Педяш //Путивльські відомості. — 2006. — 22 лист. (№ 93).

          image013«Чарівні фарби юного майстра» —  під такою назвою в центральній районній бібліотеці  проходила    виставка художніх робіт  Мятенко Юрія Станіславовича.

            Юрій народився 23 червня 1996 року в місті Путивлі. В даний час навчається в 10 класі Путивльської ЗОШ № 1 і проживає в селі Бобине.
З самого раннього дитинства у нього проявилася  любов  до малювання. З 5-го класу займався в гуртку малювання в Путивльському центрі позашкільної роботи під керівництвом Полозової Валентини Віталіївни, чудового педагога, відмінної художниці та прекрасної людини.
Юрій обожнює   живопис, особливо творчість великих російських художників — Іллі Рєпіна та Івана Шишкіна.
Самостійно живописом займається більше двох років. Найбільше любить малювати натюрморти та пейзажі.
Брав участь в Міжнародному конкурсі «Щасливі долоні» на базі МДЦ «Артек».
Неодноразово був учасником Сумського обласного конкурсу «Перлини Сумщини», займав призові місця.

Пропонуємо розглянути його роботи:

image015 image017 image019 image021 image023 image025 image027 image029 image031 image033 image035 image037

        

Література про майбутнього художника:

            Нерощина, Г. Вернисаж юного художника [Текст]  (о выставке Мятенко Юрия и Червяцовой А. Н.) / Г. Нерощина // Курьер. — 2012. —  7 июня (№1)

            Нерощина, Г. Вернисаж юного художника [Текст]  (о виставке Мятенко Юрия и Червяцовой А. Н.) / Г. Нерощина // Путивльські відомості. — 2012. —  22 черв. (№ 25).

«Для душі і серця»

              image039Червяцова Антоніна Миколаївна народилась в с. Річки Білопільського району в 1948 році.

         Після закінчення школи навчалась в Путивльському плодоовочевому технікумі. Потім продовжила навчання в Одеському інституті харчової і холодильної промисловості ім. М. В. Ломоносова та  Київському аграрному університеті по спеціальності “інженерна педагогіка”.

            Весь трудовий шлях пройшов в стінах Путивльського плодоовочевого технікуму, нині це коледж СНАУ, де працювала протягом 42 років викладачем креслення та мікробіології.

            Малюванням захопилась ще з дитинства, але навчання, робота, сім’я займали весь вільний час і малювати було ніколи.        Нині вже три роки як Антоніна Миколаївна на заслуженому відпочинку. І саме тепер з’явився час для творчості. Для самобутньої художниці малювання – це  свого роду сеанси психотерапії. Малювання заспокоює, переносить в якийсь інший красивий і цікавий світ. На виставці представлені путивльські пейзажі, натюрморти, портрети її дітей, а також роботи, які написані ще в 1961 році, але актуальності вони не втратили і сьогодні.

            З роботами Антоніни Миколаївни путивляни і гості міста уже знайомі, вони були представлені на виставці-продажі в художньому салоні  місцевого підприємця Кобзарьова С. М.

            Користувачі центральної бібліотеки, теж мали велику нагоду знайомства з творчістю самобутньої художниці. Її роботи були представлені в читальній залі закладу на виставці “Для душі і серця”,  вони  дуже  сподобались  всім відвідувачам книгозбірні..

Представляємо на розгляд роботи майстрині:

image041 image043 image045 image047 image049 image051 image053 image055 image057 image059 image061 image063 image065 image067 image069 image071 image073 image077 image079 image081

Література  про самобутню художницю:

            Кревсун, Л. В. “Красивий світ …” [Текст] (виставка Червяцової А. М.  в бібліотеці) / Л. В. Кревсун // Путивльські відомості. — 2012. — 29 черв. (№26)

            Нерощина, Г.Н. Ее красивый и интересный мир…[Текст] (выставка Червяцовой А. Н.  в библиотеке) / Г.Н.Нерощина // Курьер — 2012. – 5 июля (№5).

«Райдуга творчості»

         image083Поченюк Галина Сергіївна  народилася 13 вересня 1957 року в селі Любиковичі Сарненського району Рівненської області в звичайній робітничо-селянській сім’ї.

            Нічим серед інших дітей не вирізнялася, хіба що допитливим сприйняттям навколишнього світу, любов’ю до чудової поліської природи. Навчалася легко і з задоволенням. Особливо захоплювали її уроки з української мови та літератури, зачаровували твори  Т. Г. Шевченка та Лесі  Українки, Блока та Пушкіна, які легко запам’ятовувала і декламувала напам’ять цілими главами.

            В 1975 році закінчила середню школу і вступила до Березнівського лісного технікуму.  Згодом з’явилось нестерпне бажання побувати у Санкт-Петербурзі, в літньому саду академії мистецтв. Тож після закінчення технікуму в 1977 році вступає до Ленінградської лісної академії. П’ять років у місті мистецтв не пройшли марно. Крім фахових занять, які вели чудові професори любила блукати залами Ермітажу, алеями літнього саду, відвідувала заходи в академії мистецтв присвячені пам’ятним датам із життя Т. Г. Шевченка.

            Після навчання декілька років провела на Далекому сході, тому далекосхідна тематика просліджується в деяких  її роботах.

            З 1988 року в неї  розпочалося  самостійне життя. Вона разом зі своєю родиною приїздить на Сумщину в Путивльський  район   село Мачулища, де працює вчителем біології і хімії в Мачулищанській ЗОШ I-II ступенів.

            В 2001 році приймає участь в обласному конкурсі “Кращий сільський вчитель біології та хімії”, де займає друге місце. А в 2011 році в журналі “Шкільний світ” № 25-26 запропонувала  власні казки, які можна використовувати на уроках природознавства та біології і позакласній роботі.

            І одного разу, коли за вікном тріщав лютий мороз, замітала віхола, згадалося тепле літо, ленінградська акварель, що пролежала в шафі майже 20 років, і як результат – перший малюнок, потім другий… Так і з’явилася серія пейзажів.

            Дивовижна природа  Путивльщини надихає самобутню художницю на створення нових і нових ліричних пейзажів.

Пропонуємо розглянути її  художні роботи:

image085 image087 image089 image091 image093 image095image097

Література  про самобутню художницю:

            Кревсун, Л. В. “Райдуга творчості” [Текст] (виставка  Поченюк Галини Сергіївни  в бібліотеці) / Л. В. Кревсун // Путивльські відомості. — 2012. – 2 груд. (№ 49)

 

Коментарі

Наразі ще немає коментарів.

Залишити коментар
 
  (Не публікується)