Методичний бюлетень

Відділ культури 

Путивльської районної державної адміністрації

Централізована бібліотечна система

Центральна   бібліотека

 

«Бібліотечний калейдоскоп:

цікавинки з місць»

 

Методичний бюлетень

Вип. 1


Путивль

2016

          Як і в попередні роки продовжується співпраця закладівцентралізованої бібліотечної системи  з Державним історико-культурним заповідником у м.Путивль, клубними, медичними  та освітніми  закладами району, територіальним центром управління соціального захисту населення,  краєзнавцями, активістами.

            Виконуючи громадську роботу бібліотекаріМачулищанської та Рев’якинської філій  є заступниками голів виконавчих комітетів  сільських рад, а бібліотекарі Бобинської, Линівської, Зінівської, Князівської, В’язенської філій  – члени  виконкомів сільських рад.

            Центральна районна бібліотека   увійшла до складу      переможців  у конкурсі проектів Української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках»  і розпочала роботу  по  реалізації  даного проекту.Координатор проекту в центральній бібліотеці  Ю.О.Бокатова пройшла дводенне навчання в Головному тренінговому центрі для бібліотекарів УБА в м. Києві.Завдяки участі в даному проекті  нашій  бібліотеці передано  електронний пристрій для читання  «PocketBook  614» та інші друковані  інформаційні матеріали.

            Реалізацію проекту центральна бібліотека розпочала  зі створення Пункту європейської інформації «Все про Європу».       Пункт європейської інформації  в нашій бібліотеці, передусім,  забезпечує вільний безкоштовний доступ відвідувачів  до інформаційних ресурсів про Європейський Союз та євроінтеграцію України, дає можливість підвищити рівень електронної грамотності  населення з питань доступу до публічної інформації.  Ресурси Пункту популяризують ідеї євроінтеграції України серед місцевої громади через інформаційні та культурно-просвітницькі заходи, план проведення яких  також вміщено  в Пункті.  Серед них, наприклад, День Європи «Дізнайся про Європу більше»,  музичний вернісаж «Сторінками Євробачення», «Сеанс європейського кіно», година європейських мов «Мова без кордонів», європейський квартал «Відкрий Європу для себе», фотоконкурс «Європейське обличчя нашого міста».

            Інформаційна база «Сучасна Європа»  в Пункті європейської   інформації  наповнена книжковим фондом європейської тематики,   буклетами, закладками, рекомендаційними списками літератури, пам’ятками  та WEB – ресурсами.  Створена картотека «Весь світ» містить статті з періодики про країни світу, їх географію, історію, політику,  культуру.

            Наша інформаційна зона включає декоративну  символіку України та країн Європейського Союзу. Користувачі у захваті від чудового перетворення зали на європейський майданчик, який привертає увагу, приємно приваблює, закликає до обговорення, настроює на змістовну бесіду.

            Відкриття Пункту європейської інформації в ЦБ проходило на засіданні  керівників та членів євро-клубів учбових закладів міста.   На початку була презентація  проекту і його можливості для громади.

           image001В ході засідання  керівники євро-клубів «Лайф»    загальноосвітньої школи  № 1, «Європеєць» професійного  ліцею та  «Golfstream»  навчально-виховного об’єднання дуже цікаво представляли.Дякували бібліотеці за запрошення і  домовились  на подальшу співпрацю. Відбібліотеки всі отримали  інформаційні пам`ятки  та листівки  «Коротко про ЄС» та   «Країни Європейського Союзу».

              З метою налагодження ефективної системи поширення інформації про Європейський Союз, підвищення рівня інформованості бібліотечних працівників з питань розвитку і діяльності ЄС для бібліотекарів ЦБС  пройшов семінар «Європейські цінності – в кожну бібліотеку».

         image002Програма заняття включала повідомлення, консультації, поради на теми «Європейське бачення публічної бібліотеки», «Форми та методи роботи публічних бібліотек з популяризації матеріалів щодо ЄС та євроінтеграції України», «Питанням євроінтеграції – інформаційне забезпечення» від спеціалістів ЦБ так ДБ.

         Протягом заняття відбувалось відео-знайомство з країнами Європейського Союзу, а також з бібліотеками країн-учасниць ЄС. Особливий інтерес викликали пляжна бібліотека м. Албена (Болгарія) та Мюнхенська бібліотека.         Завершилась бібліотечна зустріч рекомендаціями щодо проведення заходів про Європу та організації в філіях євро-куточків.

             Для  поліпшення  роботи  користувачів  в мережі Інтернет та   ознайомлення  з цікавою різножанровою інформацією про відомих європейців, їхні мови та культурні пам’ятки бібліографом ЦБ     складений  вебліографічний список найпопулярніших сайтів «Відкрий для себе Європу».

          image003Таким чином на сьогоднішній день ми  вже  маємо корисні і цікаві напрацювання, налагоджені  тісні стосунки з керівниками євро-клубів міста і отримуючи  інформацію від УБА  ми її розсилаємо  своїм  колегам, співучасникам проекту та  інформуємо про роботу  в соціальних мережах.

            Бібліотечні працівники постійні учасники всіх загально-районних заходів.   Так, бібліотекарі долучились до   святкування Масляної у місті.  Працівники ЦБ та ДБ  безпосередньо проводили веселу безпрограшну  лотерею, в ході якої всі учасники лотереї отримали призи, серед яких були основні – маленьке поросятко, півень та кролик. Частували усіх домашніми стравами та млинцями   в   імпровізованих сільських курінях бібліотекарі Юр’ївської, Рев’якинської, Скуносівської, Князівської, Линівської, Руднєвської та Яцинської філій.

            Бібліотечний працівник  – це  і інформатор, і порадник, і наставник, і помічник, і співрозмовник.

            Сім років діє в бібліотеках служба «Книга на дім»  по обслуговуванню книгою 102людей похилого віку та інвалідів.

            Доброю традицієюв Бобиному, Октябрському, Скуносовомустало привітання  зі  святами     людей  похилого  віку, які проводяться  спільно   сільською  радою, бібліотечними та клубними працівниками.

            Бібліотеки ЦБС  долучились до акції «Здай макулатуру – допоможи бійцям АТО!», ініційовану  громадською організацією «Сила єдності» і закликають  усіх небайдужих людей долучитися до  неї. Так, бібліотекарка Руднєвської філії розвісила об’яви та пройшла  вулицями селаі всім розповіла з якою метою йде збір макулатури. І люди відгукнулись… .

          image004Щороку  у березні відзначається Всесвітній день поезії.   Сумська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Н.К.Крупської  організувала культурологічну акцію «Читаємо поезію Сумщини разом».До неї долучилась і центральна бібліотека. В скайп-спілкуванніПутивльщину представляв  поет, краєзнавець, член Національної  спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України, заслужений журналіст України А.В.Луговський.   Відвідувачі книгозбірні та бібліотечні фахівці отримали заряд позитиву від он-лайнзустрічі з  поетами Сумщини.

            Віртуальний перегляд «Книги-ювіляри 2016»  та віртуальний інформаційний бюлетень «Нові надходження», в свою чергу,  інформували віртуальних користувачів про твори-ювіляри  та нові надходження до фондів бібліотеки. Віртуальна бібліографічна пам’ятка “Я жива, я буду вічно жити”  була підготовлена до 145-річчя Лесі Українки.

                  Популяризації періодичних видань в ЦБ  сприяє інформаційний список “Періодичні видання 2016”.

           Інформаційно-краєзнавча підбірка “Герой із Ширяєва” знайомить користувачів ЦБ  з Петром Йосиповичем Висоцьким, одинадцятим Героєм Радянського Союзу, яких дала країні Путивльщина, до  100-річчя  від дня його народження.

            Ефективною   формою роботи по залученню нових читачів в бібліотеку залишаються екскурсії  “Бібліотека – скарбниця знань” та консультації “Це цікаво –  прочитай”, “Знай і ти, як книгу берегти”, “Що значить книга в житті людини” ,“ДБА бібліотеки” тощо.

         Бібліограф ЦБ Кревсун Л.В. пройшла он-лайн навчання в СОУНБ  «Інформаційне забезпечення потреб користувачів традиційними та інноваційними методами».

         З метою оптимального задоволення щоденно зростаючих інформаційних потреб членів громади,  підвищення якості інформації, а також формування у користувачів навиків роботи з мережевими ресурсами державних органів влади та управління  центральна бібліотека подала заявку на вступ до мережі ПДГ. Бібліограф ЦБ разом з техніком-програмістом  пройшли тренінгове одноденне навчання  за темою «Електронне урядування» в Сумській міській бібліотеці ім. Т.Шевченка.

            Технік-програміст ЦБ Воронін С.В. провів для сільських  бібліотекарів      груповий практикум по освоєнню  комп’ютерних технологій.

Публічні заходи.

            Різноманітними формами роботи визначена діяльність закладів ЦБС у звітному періоді.Шукаючи нові підходи длярозкриттясвоїхфондів, центральноюбібліотекою організовуються книжкові виставки:

image005 image006 image007image008

         Серед провідних  напрямів в роботі   ЦБС слід відзначити героїко-патріотичний.   Заходи по вшануванню героїв Крут та Героїв Небесної Сотні, воїнів-інтернаціоналістів пройшли практично в кожній бібліотеці системи.

         image009З нагоди відзначення Дня  вшанування  учасників  бойових дій на території  інших  держав  та  річниці  виводу  радянських  військ  з  Афганістану  працівники центральної  районної та дитячої бібліотек організували в районному будинку культури велику виставку-коллаж  «Афганістан: на війні і після неї».

         image010До дня вшанування  Героїв Небесної Сотні  центральна районна бібліотека провела для студентів педагогічного коледжу    годину-реквієм«За чисті душі, що злетіли в небо».   Розпочався захід хвилиною мовчання.  А потім була розповідь ведучих про   хід подій на Майдані Незалежності взимку 2013-2014 рр., слайд-перегляд «Гірко плаче Україна за своїми синами».       image011Ведучі-бібліотекарі  закликали  присутніх   згадати   усіх Героїв, які поклали свої голови за краще майбутнє України.   У жалобі схилити голови і доторкнутися до запаленої  свічки пам’яті, яку передали один одному по колу. Завершив годину-реквієм бібліографічний огляд книг з літературної композиції «Горить свіча і пам’яті сльоза».

             Зворушливою була година реквієм «Майдан: Герої не вмирають, а просто йдуть у небо» в Манухівській філії. Діти були настільки емоційно збуджені, що відчувалось наскільки вони чутливі, душевні і, на рідкість, вже дорослі, тому  почувши їх коментарі та вислови, можнавпевнено сказати, що в країні зростають справжні  патріоти. На завершення заходу діти випустили в небо повітряні кульки з прикріпленими до них паперовими пташками-голубами – символами патріотичної душі, що відлітає в небо,  запалили свічки памʼяті і вшанували героїв хвилиною мовчання.

            Щоб ознайомити читачів бібліотеки з останніми подіями, які відбуваються в зоні АТО, щотижня бібліотекарка Князівської філії  проводить експрес повідомлення «З місця події».

            Все частіше в бібліотеки запрошуються безпосередні учасники АТО. На бесіду-зустріч  «Земля миру і злагоди просить» в Скуносівську філію  був запрошений  учасник бойових дій в зоні АТО Олег Полозов, який поділився своїми відчуттями подій, що відбуваються, згадав побратимів-вояків. На заході Ніна Панченко провела урок майстерності,  де  діти виготовляли квіти зі стрічок жовтого та блакитного кольорів.

            На  годину  спогад «Коли  стають  до  зброї  діти , народ  цей  не  перемогти»в Октябрську філію був запрошений   Шаповал  О.М. ,який   у 2014-2015 рр.  проходив  військову  службу і   розповідав про  армійські будні.

            В Зінівській філії  була організована година спогадів «Олексій Федорченко: солдат, якого досі чекають дома» за участюматері загиблого на сході Олексія Федорченка – О.М.Федорченко. Дітичитали патріотичні вірші,  Анжела Коляда виконала пісню «Мальви», якою розчулила всіх присутніх.  Ольга Михайлівна розповіла  про сина, який був скромною і душевною людиною,   був справжнім патріотом, адже боронити свою країну пішов добровольцем. Загинув Олексій біля міста Щастя  разом з чотирма товаришами по службі від зриву фугасного наряду. Присутні запалили свічку пам’яті та вшанували хвилиною мовчання   загиблих в зоні  АТО.

          До інформ-хвилини «Вони честь України і прадідів слава»  до дня героїв Небесної Сотні  в Мачулищанській філії   школярка 8 класу Шатієва Ксенія намалювала малюнок на тему «Україну не зламати».

          Щорічно у лютому Новослобідська філія разом з виконавчою владою, будинком культури  проводитьзаходи по вшануванню   воїнів-інтернаціоналістів.  Зараз в селі проживає п’ять афганців. Для них  звучали вірші,теплі  слова побажань здоров’я та миру, були вручені квіти.

         image012В рамках районної програми «Історичний туризм» центральна бібліотека провелалітературний екскурс сторінками унікального шедевру світової літератури «Слова о полку Ігоревім» в Путивльському районному суді для його співробітників. Ведучі заходу розповіли присутнім про історію написання цього твору,  його структуру, стиль написання, представили різні видання «Слова…» з фондів бібліотеки, починаючи з 1904р. і закінчуючи  книгами останніх років. Звернули увагу  на переклади «Слова» різними мовами світу, серед яких і українська. Ведуча   продекламувала уривок з вірша «Плач Ярославни» у перекладі  Тараса Шевченка.Особливо зацікавила присутніх  література краєзнавчого характеру, в якій головна дослідниця «Слова…» О.М.Лєпьошкінанадає інформацію про відтворення «Слова…» в образотворчому мистецтві.

            Щороку  в березні в селах і містах усієї України проходять Шевченківські дні.Саме в ці дні особливолунає  поезія Великого Кобзаря. В районному Будинку культури проходив  районний конкурс читців до дня пам’яті Т.Г. Шевченка «Думи мої, думи». Бібліотекарями Линівської  та Скуносівської філій    були підготовлена читці, які зайняли 1 та 2 місця у дорослій категорії.

            Літературна година «Іду з дитинства до Тараса»,проведена Мазівською філією разом з будинком культури, переросла в чудове свято.В світлиці СБК  зібрались  шанувальники творчості Кобзаря. Про творчий і життєвий шлях Кобзаря розповідала учитель української мови та літератури  Масалітіна Л.О.В ході заходу пройшов  конкурс читців  творів поета, найкращих виконавців нагородили дипломами.   Бібліотекарка філії надала інформаціюпро раритетні видання Кобзаря, представила для перегляду відеоролик про пам’ятники  Великому українцю  та вручила подяки і солодкі подарунки найактивнішим читачам філії: Барибіну Л.А., Волковій Г.А., Шульзі Л.П., Бойко А.А. Бібліотекарка Мазівського НВК, у свою чергу,розповіла  про зображення Кобзаря на грошах, про мініатюри  Сядристого , який зробив портрет генія на терновій кісточці та Кобзаря на пелюстку безсмертника.  У виконанні  фольклорного гурту «Мазівські молодички»  прозвучала пісня «Реве та стогне Дніпр широкий». Наприкінці  свята всі були приємно здивовані  читанням вірша «Сон»  активною читачкою бібліотеки Волковою Г.А., якій за 80.    На пам’ять всі учасники свята сфотографувались.

            До Шевченківських днів  в Мачулищанській філії   для дітей проведено інформаційну годину, на якій бібліотекар розповіла про творчість Шевченка-художника. Учні 2-5 кл. малювали Кобзареву буквицю. Найкращими були малюнки Алєксєєнко Андрія (3 кл. , буквиця «Н» — «На панщині пшеницю жала» («Сон»), Тверитінової Юлії ( 3 кл. букв. «Р» — «Реве та стогне Дніпр широкий»), Гребенькової Олі ( 3 кл. буквиця «М» — «Минають дні…»).

              image013Відзначаючи Міжнародний день рідної мови дитяча бібліотека провела свято мови «Я на рідній мові друзям щастя зичу»з учнямишколи-інтернат. Від бібліотекарядіти почули про історію виникнення свята, переглянули разом презентацію, позмагались у конкурсах знавців рідної мови.

              В організації літературної година «Ця мова є набуток всіх віків» Юр’ївській філії допомогу надавала  учитель української  мови та літератури Распоясова Г.О.  Розмовляли «солов’їною мовою»,  грамотно висловлювали    нею свої думки. А ще і учні,  і учителі писали  традиційний диктант. Результати диктанту були втішні і найкращі роботи

серед учасників були відзначені  подяками.

            Однією з найчарівніших пір року, коли люди поринають в атмосферу дива і дарують собі та своїм близьким незабутню казку, мабуть, є новорічні та різдвяні свята.  Ця тематика розкривалась Князівською, Линівською, Руднєвською, Бобинською, Манухівською, Мазівською  філіями    в ході передноворічної феєрії «Збираймось, друзі, в родинному колі», конкурсу малюнків «Казка зими»,   різдвяної години «Світло різдвяної зірки», січневого калейдоскопу «Січень крокує – свята дарує», «Зима прийшла і празників привела», ярмарку народних звичаїв «Від свята до свята» . До свята щедрівок «Щедруємо у бібліотеці»Зінівська філія   перетворилась на справжнісіньке новорічне диво.   На полицях цікавих книжкових  виставках  «Новорічні фантазії» та «Радуйся земле! Син Божий народився!»  кожен зміг знайти собі книгу за смаком. Читачі, у свою чергу,    й самі долучалися до святкового оформлення книгозбірні, прикрасивши її    вишитими іконами    та рушниками.  І дорослі,  і малі перевдягалися в  українські костюми, колядували, говорили  про традиції свята. Було  цікаво  і весело.

            Фольклорну годину   «Щедрий вечір, добрий вечір» організувала з дітьми і бібліотекар Новослобідської філії.    Святковою  ходою перевдягнені діти пройшли по селу, засівали в магазинах, лікарні, сільраді, а потім  пішли до прикордонників на заставу, які були дуже раді дітям і пригостили  їх чаєм з солодощами.  Всюди діти  показували  театралізоване дійство.

            В  новорічні  свята Октябрська  філія  підготувала  дайджест «Святкування  Нового  року  в світі» про новорічно-різдвяні традиції  в  Японії, Китаї, Німеччині,  Польщі, Італії,  Англії та  ще  багатьох  країнах  світу.  А про українські традиції різдвяних святспілкувалися в цій філії на засіданні клубу «Господарочка». Тема засідання – «Чарівний  час  Святок». На  зустрічі співали  щедрівки, колядки,згадували  звичаї  своєї  родини,пригощалися   домашньою випічкою.

         Цікавий народознавчий захід провела дитяча бібліотека.  На  родинному  святі  «Колиска роду – українська хата» дітлахи  разом з бібліотекарем  здійснила невеличку подорож у давню  українську хату,  почули про особливості української хати,    її історію,   ознайомилися з обрядами й повір’ями, пов’язаними з будівництвом садиби. Діти активно приймали участь в заході: читали вірші, співали українські пісні, переглядали презентації: «Хата моя, біла хата», «Хай наша хата буде багата», «Українська хата». На завершення присутні прослухали пісню, в якій оспівується рідна хата та сфотографувалися з українськими оберегами.

            image014З метою   поінформованості про глобальну епідемію туберкульозу якомога більшої кількості  людей центральна бібліотека    провелашок-годину «Обери життя: сучасний стан профілактики і лікування туберкульозу». На зустріч з учнями 10-11кл. ЗОШ №2     була запрошена лікар-інфекціоніст Путивльської центральної районної лікарні О.В. Тонконогова. Вона наголосила, що  важливим заходом, з яким не можна зволікати сьогодні, є інформаційно-просвітницька та профілактична робота.Лікарка розповіла про стан захворюваності на туберкульоз в Путивльському районі і назвала шокуючи цифри статистики,    наголосила, що саме здоровий спосіб життя, дотримання вимог гігієни, загартування організму, повноцінне харчування, а також турбота про зміцнення імунітету стануть запорукою здоров’я. В ході заходу Олена Володимирівна охоче відповіла на запитання учнів. Завершилась шок-година  бібліографічним оглядом тематичної підбірки літератури «Зупини туберкульоз».

            Зустрічі з фельдшерами сільських амбулаторій провели В’язенська, Стрільниківська,Волокитинська, Мачулищанська, Руднєвська філії.

                З метою профілактики вірусних інфекцій Козаченська філія  проводить п’ятихвилинки на свіжому повітрі Правда про грип», використовуючи періодичні видання бібліотеки.

Заходи дозвіллєвого характеру.

          Вдалі  заходи з використанням комп’ютеру  проводить Бобинська філія разом з сільським будинком культури, сільською радою, НВК. Про  проведення   заходу  пишеться  об’ява,  в  якій  запрошуються до    участі   всі   бажаючі.   Заходи літературної тематики, такі як «До  мови  доторкнімось  серцем»,  «Сміюсь,  коли  серце  радіє»,«Все  життя  Шевченка,   взяте  разом –  пісня», супроводжувалисячитанням учасниками віршів, уривків творів, виконанням улюблених пісень.

                На бібліотечні посиденьки « Я – сильна, я – слабка, я – жінка» Линівською філією  був запрошений  народний фольклорний колектив «Горюночка», який проспівав чималогорюнських старовинних пісень про  жіночу долю. Закінчились посиденьки чаюванням.

            Як свідчить практика роботи нашої ЦБС, однією із найбільш вдалих форм роботи  по задоволенню  читацьких потреб є клуби та обєднання за інтересами.28 клубів діє в 21 книгозбірні системи. Неодноразово уже відзначалась  робота читацьких формувань центральної районної бібліотеки. За словами членів клубів, вони знаходять тут відпочинок для душі.

            Так, одне з засіданьжіночого об’єднання «Вдохновение» проходило як  естет-шоу «Жіночий гардероб та криза».

            image015Експерти констатують: приблизно  третина українців в кризу вирішили економити саме  на одязі, бо грошей вистачає тільки на саме необхідне. Як же жінці в ці скрутні часи залишатися привабливою, модною, стильною? Хто може знайти вихід? Звісно –  сама її величність Жінка!  Віра Василівна Шинкарьова – неординарна особистість,  їй притаманне кольорове сприйняття навіть буденного життя. Вона творець свого індивідуального стилю. Увазі присутніх вона представила власну ексклюзивну  колекцію речей, від якої всі присутні були в захваті, а надала їмнового життя   модистка  Гудімова Ніна Тихонівна. Разом з Вірою Василівною вони створили творчій тандем. Галина Миколаївна Нерощина продемонструвала свої модні улюблені речі, створені Риммою Брежнєвою  та поінформувала про тенденції моди від сумського модельєра Петра Сороки, побажала всім жінкам залишатися  привабливими і чарівними. Продовжилась зустріч святковим чаюванням, піснями, жартівливими історіями.

              image016А напередодні жіночого свята    доброзичлива  компанія жіноцтва з любительських  клубів «Вдохновение», «Органічне землеробство» та «Берегиня» зібралась в залі дозвілля центральної бібліотеки на святкове рандеву «Жінка. Весна. Пісня».  Бібліотекарі підготували для них привітально-розважальну програму з  побажаннями  міцного здоров’я, сімейного добробуту,  щастя та миру.

        Для членів «Берегині»бібліотечні працівники разом із завідуючою краєзнавчим музеєм Вікторією Михайлівною Терентьєвою провели історичний журнал «Путивлянин особливого значення», присвячений 150-річчю від дня народження першого директора Путивльського краєзнавчого музею – П.М.Коренєва.  Перша сторінка журналу  – «Мрія стати художником»        розповіла слухачам про улюблене заняття Петра Максимовича.  Про бурхливу педагогічну та художню діяльність  йшла мова в 2-й сторінці журналу «Живописець, графік». У 1898 році за картини – «У більярдній» та «Мандрівник» живописець одержав звання художника, а за самовіддану діяльність у сфері культури П.М. Коренєв отримав дворянський титул. У 1908 році – нагороджений орденом Св. Анни III ступеня.15 років життя П.М.Коренєв присвятив музейній справі рідного міста, відкривши у  1919 році краєзнавчий музей і зібравши в ньому фондову колекцію, якою і зараз пишається музей. Про це повідала присутнім 3-а сторінка журналу «Зберігач культурних цінностей краю». Присутні на заході корінні  путивлянкизгадували свої перші дитячі відвідини музею. Підбірка літератури «Люблячий правду, благочестя й вірність» та  бібліографічний огляд  видань доповнили розповідь Вікторії Михайлівни про життя та діяльність цієї чудової, талановитої та напрочуд відданої своїй справі людини.

                image017Щоб разом   поринути в  царство  поетичного слова Л.Українки зібрались в літературній студії «Ярославна» старшокласники ЗОШ №1 на літературно-музичний вечір «Поетична пісня Лесі Українки».  Ведуча В.Спіцина провела присутніх численними дорогами Лесиного життя і її творчості. Учні також долучилися до участі у заході, виразно  декламуючи улюблені твори славної поетеси:  «Стояла я і слухала весну,  «Скрізь плач, і стогін, і ридання…»,  «Contraspemspero!». Відеокліп пісні «Хотіла б я піснею стати » на слова Л. Українки добавив настрою, а відеофільм  надав інформацію  про літературно-краєзнавчий музей у селі Колодяжному.

                Про цілющі рослини, їх властивості і застосування в лікувальних цілях щомісяця йдеться на засіданнях  фіто-клубу «Материнка».  Щоразуведучий І.С. Любарецьділитьсяся народними рецептами профілактики та лікування захворювань травами, правилами заготівлі та зберігання рослин, рекомендаціями по приготуванню цілющих мазей, бальзамів, настоянок, настоїв.  Члени клубу,у свою чергу,  діляться особистим досвідом лікування захворювань травами.

                Щороку у  весняні дні в бібліотеках  проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Насичений інформацією час   набуває особливого значення, адже допомагає дітям відчути радість спілкування з книгою, нагадує дорослим про значення друкованого слова у дитинстві, привертає увагу до проблем дитячого читання.

           Кожен день цьогорічного тижня в Манухівській філії був наповнений цікавими заходами.  Так, першого дня  дітлахів чекала  пізнавальна огляд-екскурсія  «В дім наш приходь – друзів приводь» про  книжковебагатство філії та  його літературні цікавинки.

         Веселим та пізнавальним для малечі було ерудит-лото«Сторінками улюблених казок» за мотивами літературних та народних казок.  З цікавістю діти подорожували поетичною мандрівкою «Веселковий віршограй». На цьому заході бібліотекар запропонувала своїм читачам вірші українських та зарубіжних письменників. Підсумком заходу був конкурс з виразного читання віршів. Та найцікавішим для дітей був літературний футбол « Манухівські розумники + бібліотечні цікавинки». Діти обʼєднались в команди і грали як справжні професіонали. Правильно виконане завдання  – це гол, забитий у ворота команди  суперника. А тайми – завдання були такими непередбачуваними, як на справжньому полі стадіону: літературні пазли, загадки, вікторини.  Матч був дуже напружений, проте закінчився нічиєю, адже в літературному футболі виграють всі.   Завершився тиждень дитячого читання інформаційною годиною «Сторінками журналу Барвінок» .

 

 

 

 

Коментарі

Наразі ще немає коментарів.

Залишити коментар
 
  (Не публікується)