Положення про бібліотечну вітальню

Загальніположення

Бібліотечна вітальня є однією з форм підвищення професійної  кваліфікації бібліотечних працівників ЦБС.

Створена з метою розширення  культурного кругозору бібліотечних працівників, обговорення найважливіших проблем бібліотечної справи, вироблення рекомендацій, пов’язаних з підвищенням ролі бібліотек у суспільстві.

Бібліотечна вітальня здійснює свою діяльність за рахунок наявних на дані цілі коштів бібліотеки.

Організаційна структура

Створюється, реорганізовується і ліквідується за рішенням дирекції ЦБС у тому випадку, якщо не відповідає своєму призначенню, не справляється з поставленою метою і завданням.

Організатором-засновником вітальні є центральна районна бібліотека. Вся робота здійснюється при широкій ініціативі   його членів.

Бібліотечна вітальня працює за річним «Планом роботи ЦБС», який складається з урахуванням пропозицій працівників ЦБС.

Засідання бібліотечної вітальні проводяться в сприятливих умовах, невимушено двічі на рік ( травень, вересень) в приміщенні ЦБ або інших бібліотек, залучаючи актив до підготовки і проведення.

Працівники ЦБС завчасно попереджуються про наступне засідання біб. вітальні.

Мета і завдання

Сприяє:

• ефективному навчанню бібліотечних кадрів ЦБС в системі підвищення кваліфікації;
  • активному використанню працівниками ЦБС бібліотечного фонду, краєзнавчих матеріалів, сучасних інформаційних технологій в підвищенні власного професійного рівня, розширення кругозору;
  • кращому ознайомленню з історичним минулим краю, культурою краю, народними звичаями;
  • духовному росту особистості;
  • вивченню, узагальненню та розповсюдженню кращого бібліотечного досвіду, кращих напрацювань бібліотек системи;
  • підвищенню якості бібліотечних послуг шляхом технічного оснащення бібліотеки, комп’ютеризації бібліотечно-інформаційних процесів;
  • інноваційній діяльності та впровадженнянововведеньв роботубібліотек;
  • рекламі бібліотек та їх послуг.

Вивчає та узагальнює народні звичаї та традиції з метою  їх популяризації серед дітей та молоді.

Популяризуєкращізразкиукраїнської та зарубіжноїлітератури, видатнихземляків, майстрів слова, розвиваєінтерес до творчостімайстрівнародних ремесел.

Формизасідань вітальні

• Літературно-музичнівечори
  • Вечори-зустрічі
  • Конкурси