Сценарій засідання «Бібліотечної вітальні» до Всеукраїнського Дня бібліотек

         На вулиці лунають мелодії пісень про бібліотеку і бібліотекаря, будівля   прикрашена кольоровими кульками, плакатами,  містом ходять казкові персонажі (перевдягнені працівники) і роздають візитівки-запрошення. Всі двері бібліотеки відчинені. На них стрілки-вказівники   «Бібліотека чекає вас», «Тут книги на всі інтереси», «До найцінніших скарбів бібліотеки». Вздовж центральної алеї стоять планшети з цитатами про бібліотеку, книгу, читання. На абонементі оформлена  виставка-презентація  «Віват тобі, бібліотеко!».

Відео «Библиотечная песня»

Ведуча:      Коли у вересні кружля осінній лист
І ллється з неба сонячне проміння,
Вшановуєм бібліотечний хист,
Бібліотечну мудрість, працю, вміння.
Бібліотечна праця – то любов.
Любов до книги, до знання, науки.
Щодня для читачів ви знов і знов
Берете мудрість вікову у руки.
У храмі книжному, у тиші віковій
Хати біляві і сади Шевченка,
Франкове слово – вічний буревій,
І зачарована Десна Довженка.
Тут Симоненка лебеді летять
І журно ходить одинока Мавка,
Казкові гуси-лебеді не сплять.
В неволі плаче десь Маруся-Богуславка.
В книжках — і сум, і біль і щастя, й горе,
Кохання і розлука – вічний щем,
Історія, сучасність, річка, море,
Незвіданих стежок багато ще.
Завжди у храмі хай панує спокій,
Благополуччя й щедрість книжних нив.
Щоб не спішили швидко бігти роки,
Нехай багато гарних буде див.
До вас, хранителі чудес книжкових,
Нехай приходять вдячні читачі.
Ми зичимо вам вдачі і любові,
Хай тепло й затишно в Вас буде на душі.

            Рідна наша Путивльщина! Жодногосумніву не маю у тому, щоце один ізнайгарнішихкуточківславної української землі, де повітрянаповненемедовим ароматом, яблуневим нектаром, заколисане тихими ясними зорями… Так, Путивльщина – наша рідна земля, квітуча і співуча, талановита і прекрасна. Прекраснасвоїмичудовимикраєвидами і затишнимивулицями, прекрасна щедрими і щирими людьми. Саме в таких людей сьогодні свято – Всеукраїнський День бібліотек.

Сьогодні свято храму книг,

Бібліотекиславне свято

Зібрались ми у залі цім

Щоб теплих слів сказать багато

Щоб возвеличить до кінця

І щоб віддати щиру шану

Усім, усім працівникам

Що відкривають двері храму.

Що в наш такий нелегкий  час,

Знайшли до кожного стежину

І зацікавили дитину,

Яка пішла у перший клас

Ви віддаєтесь до кінця

За це вам дуже вдячні люди

Без книги, без бібліотек

У нас майбутнього не буде!

 

            З такими словами безперечно погоджується наш  головний керманич , начальник відділу культури Давидова Світлана Миколаївна, яка завжди розуміє та підтримує бібліотечних працівників(виступ) 

             Ведуча:  Хтось із мудрих сказав: „Бібліотекар – це не професія, а стан душі, а ще –знахар”. Це насправді так, бо якщо в аптеці чи лікарні вам полікують тіло, то в цьому храмі – душу. Ріднити людей з книгою, відкривати їм красу і силу слова, — що може бути достойнішим? В нашій бібліотечній системі багато добрих традицій і свят, та більше і лише одне від першої до останньої хвилини по-праву належить нам, шановні наші бібліотекарі. І я вітаю вас з цим днем!

Премудросте земна, бібліотеко!

Віват тобі, хранителько свята!

До тебе йдуть і зблизька, і здалека,

Щоб почерпнуть від тебе лиш добра.

             Естафету привітань зі святом я передаю  нашим вельмишановним гостям, які завітали до нас на свято –  міському голові Павліку Сергію Анатолійовичу  та начальнику відділу економічного розвитку і торгівлі Путивльської  РДА Літвінову Сергію Миколайовичу.

            Ведуча: А як же все починалося?  А на початку не було нічого. І тоді Бог створив землю, небо і зірки, рослинність і тварин. І усе це за 6 днів. І увесь 7 день він відпочивав. А на 8 день із залишків макулатури він створив бібліотекаря. А коли створив бібліотекаря, то повісив йому план на шию і поклав зарплату. І по зарплаті видно як же не сподобалося йому це творіння. І дав Господь заповіді: не убий в гніві своєму боржника, нагодуй духовною їжею страдника. І вказав шлях тернистий і довгий. І не було у бібліотекаря свята. Але ось, нарешті, він настав: 30 вересня 1998 року. Символічно, що саме в день Віри, Надії, Любові та їх матері Софії (мудрості) відзначається це свято. А дарують людям вічну мудрість книг бібліотекарі.

           Ви – наші бібліотекарі, — усі такі талановиті, уперті, невгамовні. Усі такі різні, але такі рідні. Дякуючи вам за роботу  так хочеться вам побажати:

— Долі світлої, щоб освітлювала вам шлях.

— Ангела спасителя, щоб оберігав вас.

— Мрії блакитної, щоб обов’язково збулась.

— Любові неземної, щоб полонила вас.

— Краси золотої, щоб зігрівала серця.

— Надії на краще у майбуття.

             У наших бібліотеках завжди затишно, чисто, особливу увагу привертають книжкові виставки, а працівник огорнутий аурою добра, душевного тепла. Але інколи в житті кожного із нас бувають хвилини зневіри в те, чому присвятив своє життя. Бракує коштів на нову літературу, у більшості бібліотек у приміщенні холодно, хочеться покращення матеріально-технічної бази. Але коли роздумуєш то розумієш, — ні одне багатство в світі не зрівняється з книгою.

          Про всіх бібліотекарів системи і їх роботу  знає   енергійна, знаюча душа нашої бібліотечної сім’ї, порадниця, голова нашої системи – директор централізованої бібліотечної системи Журавська Антоніна Михайлівна.

    Ведуча:Щоб усі ви  не втрачали веселу вдачу, гарний настрій для вас відео«Сказкабылькакбиблиотекарьнаработуустраивался».

            Ведуча:Бабине літо і свято великого, духовного багатого колективу бібліотечних працівників!   Скільки людських сердець пересіялось через  руки і душу бібліотекарів, скільки широких шляхів відкрили ці люди для найменших, скільки збережено і впорядковано ними книг…   І сьогодні хочеться пошанувати тих, хто присвятив бібліотечній справі усе своє життя, хто багато років тому переступив поріг бібліотеки і залишив назавжди в ній своє серце, для кого бібліотечна справа стала покликанням.  Згадаємо наших ветеранів – це  Ніколаєва Лілія Петрівна, Дегтярьова Зінаїда Іванівна, Бокатова Катерина Олександрівна,  Прилєпа Тамара Василівна, Ковальова Марія Сергіївна, Радіна Галина Михайлівна, Тимошенко Зінаїда Василівна,  Люшина Валентина Іванівна (БН), Макарова Катерина Миколаївна (БЛ), Лепьошкіна Любов Олексіївна (БУ),  Краснюкова Ольга Семенівна (Вз), Бойко Марія Семенівна (Хз), Мужецька Ольга Ілларіонівна (Уц), Федотенко Людмила Миколаївна (Чв), Гладушкіна  Олександра Сергіївна (Ча), Пантєлєєва Клавдія Тимофіївна (Чн),   Мазуренко Валентина Іванівна (Кч), Кошелєва Ніна Миколаївна (Лн), Шинкаренко Олександра Тимофіївна, Занора Антоніна Миколаївна (НС),  Деркач Олександра Олексіївна (Рт), Кошелєва Ніна Федорівна, Соловйова Ганна Єгорівна.   Світлою  пам’яттю згадаємо про Багачову Любов Василівну, Глушко Анну Сергіївну, Піщикова Володимира Миколайовича, Бутову Тетяну Миколаївну, Петренко Марію Михайлівну,  Булгакова Анатолія  Михайловича, Лєбєдєву Софію Василівну, Ситнікову Лідію Іванівну.           

            У нашій ЦБС  працюють чудові бібліотекарі, які віддають свою душевну щедрість, знання, уміння,  мають заслужений авторитет у своїх колег і читачів, хто багато років   вірою і правдою служить книзі усе життя.   Тому можна позаздрити людям, які десятиліттями зберігають вірність покликанню, незважаючи на численні » незручності» роботи у бібліотеці: суботи і неділі ми проводимо частіше з чужими дітьми і онуками, а не зі своїми, діапазон поєднуваних професій — від актриси до вантажника, все зростаюча вимогливість читачів і, чого гріха таїти, зовсім не велика зарплата.   Шановні володарі книжок та книжних полиць, покровителі каталогів та картотек, заручники періодичних видань, газет та журналів!

У нас професія прекрасна

Клопіткахоч,  та йважка

Та за те гуманна, добра

Де ще в світі є така?

Вам вітанняякнайкращі

Подарує хай весь світ

І сама чарівнаосінь

Принесехай вам привіт

Зі святом вас вітаютьнині

Щиро, дзвінковіддуші

Хайвідчують в серці свято

Бібліотекаріусі.

 

            Вам не здається, як швидко минають роки. Наче недавно вперше переступили поріг бібліотеки, а вже за плечима промайнуло багато літ.В цей день хочеться привітати наших колег, які  незмінно всі роки свого життя  працюють бібліотеках системи:

 • Журавську Антоніну Михайлівну – стаж бібліотечної роботи 41 рік,  майже 22 з яких – директор ЦБС
 • Боханову Надію Дмитрівну –  бібліотекарку Яцинської філії понад 48 років
 • 38 років працює в бібліотечній галузі заст.. директора по роботі з дітьми Зудінова Тетяна Іванівна.
 • Від 30 до 35 років безперервний бібліотечний стаж у Підв’язної Антоніни Миколаївни, Старцевої Галини Петрівни,  Спіциної  Валентини Георгіївни, Чурікової Олени Федорівни, Чупахіної Людмили Михайлівни, Овчарової Ганни Михайлівни.
 • Від 20 до 28 років стаж бібліотечної роботи у Клівенкової Світлани Юріївни, Распоясової Олени Анатоліївни, Кравченко Любові Іванівни, Сичевської Ірини Петрівни, Кревсун Лідії Вікторівни, Русакової Тетяни Михайлівни, Мілютіної Надії Василівни, Сакевич Любові Олексіівни.
 • Від 10 до 17 років пропрацювали в бібліотеках системи Підгайна Олена Миколаївна, Удод Любов Анатоліївна, Тверитіна Любов Михайлівна, Закотіна Олена Павлівна, Кольченко Валентина Іванівна, Чемоданова Тетяна Михайлівна, Косминіна Тамара Василівна, Юрченко Валентина  Дмитрівна, Самощенко Оксана Миколаївна, Савінкіна Любов Василівна.
 • Все попереду у наших колег,  які мають стаж від року до семи. Це Колосова Олена Василівна, Лисенко Наталія Петрівна, Товстик Вікторія Генадіївна, Воловченко Надія Борисівна, Бикова Любов Віталіївна, Новікова Олена Анатоліївна, Привальцева Вікторія Сергіївна,     Манжарова Галина Петрівна, та Костиріна Тамара Олексіївна.
 • Допомагають здійснювати бібліотечну роботу та підтримувати естетичний вигляд, освітлення і порядок в бібліотеках Канавченко Лідія Іванівна, Ліпчук Тетяна Василівна, Гавриленко Юрій Іванович,  Золотько Петро Андрійович, Воронін Сергій Вікторович.

            Як бачимо більшість з нас  мають солідний бібліотечний стаж. Чого тільки з нами не було за цей час, та  ми вистояли.    Але як добре, коли приходять молоді кадри. І наш колектив не виключення, поступово його поповнює молоде покоління бібліотекарів. Цього року дипломованим спеціалістом стала Щербакова Ірина Михайлівна, закінчивши Сумське вище училище мистецтв і культури,  на другому курсі  Харківської державної Академії культури навчається Давидова Анастасія Віталіївна. Тож привітаймо їх.   Сподіваємось, що знання отримані ними, будуть використані на благо наших читачів.  І думаю, вони нам складуть клятву бібліотекаря.

 

            Бібліотекарі зачитують слова клятви:

            Вступаючивславнірядибібліотекарів, передсвоїмиколегамиурочистоприсягаюся:

–          Сіятирозумне, добре, вічне.

Присягаюсядотримуватисяолімпійськогодевізу: «Швидше, вище, сильніше«! Цеозначає: швидшезавітерміжстелажаминебігати, вище за адміністрацію не стрибати, сильнішезаатлантанебутиістопкикнигбільше 10 кілограмівненосити.

–      Не сумувати і не падати духом перед невдачами

–      Вчитися всьому, що можна упізнати, постійно піднімати свій

професійний рівень. Зберегти свої кращі прагнення, свою професійну гідність.

–      Памятати, що здавна говорили «Талант має бути голодним«. Тому

махнути рукою на все і живитися виключно духовною їжею.

–      Вражати себе і інших власною вигадкою, фантазією, ентузіазмом,

працездатністю, а також скромністю і ввічливістю.

Присягаюся свою роботу любити і вірність бібліотеці зберігати!

Ця моя клятва тверда і непорушнаКлянусь!

Ведуча:В день свята всевишнього стану благати
Щоб слав, книгарі , вам достойну зарплату
Щоб дав вам сердечним побільше часу
Побачити сонця і неба красу.
Щоб завжди усміхнені йшли на роботу,
Щоб вас не тривожили зайві турботи.
Хай Бог посилає достаток  у дім,
Бо то не для вас огороди і хлів.
Нехай пощадить ваші руки й серця ,
Й пошле вам надію й любов без кінця!

            Свято бібліотек – це, передовсім, свято книги, великдень нашого духу, що починається із Сковороди та Котляревського, духу, що вийшов із «Кобзаря» Шевченка, через святий собор Гончара і чорну голгофу Стуса, катівні Теліги і душевний біль Ліни Костенко. Посередником між книгою і читачем стоїть бібліотекар.

            У них і книга і журнал,

            Абонемент, читальний зал.

            Усюдичитачісидять

            І сторінкамишелестять

            Співають, пишуть і малюють,

            Сценарій свята підготують,

            Прем’єру книги проведуть,

            І звіт, і план вонизнайдуть.

            Бібліотекаріідуть

            І факел знань в руках несуть.

            Потрібновсімцінитьїх труд –

            Без них всі книги пропадуть.

             Проте, як наші бібліотекарі вирішують фінансові питання, як шукають спонсорів, можна написати роман, але чого не зробиш заради читачів. Адже, як сказав академік Ліхачов, що якщо бібліотеки не заливаються водою і мають гарне приміщення, багатий книжковий фонд, очолюється невипадковими людьми, а професіоналами – культура не загине в такій країні. Ви знаєте, що Ніка – богиня Перемоги, а значить ще символ сьогоднішнього бібліотекаря, адже в наших рядах тільки ті, хто отримав перемогу над суспільним уявленням „про сіру мишку” та перемогу над собою, бо залишився вірним своїй роботі.  І зараз я пропоную вам разом переглянути слайд-шоу «З життя   бібліотек» і згадати   моменти нашої з вами роботі  і часи відпочинку.  (Йде слайд-шоу та телевізорі)

            Ведуча: Скажіть, шановні бібліотекарі, а що ми варті без нашого читача, шанувальника нашої книги? Ми працюємо з людьми різними за віком, смаками, уподобаннями, але всіх їх об’єднує книга. Велика дяка   дорогим нашим читачам. А для нас від них є поздоровлення:

            Шановні бібліотекарі!

             Досвідчені і молоді,

            Починаючі і літні!

            Зразкових вам читачів,

            Відмінних показників,

            Книг цікавих,

            Заходів дивовижних!

            Великого вам особистого щастя,

            Щоб не було в житті ненастя,

            Щоб люди вами гордилися,

            І спонсори для вас не скупилися!

            Читачі — дорослі і малюки, —

            «Спасибі»! — сказали б вам від душі!

            Сьогодні було сказано багатодобрих, щирих, теплихслів на нашу адресу. Та особливі слова вітання шлем вересневим іменинникам:

Зудіновій Тетяні Іванівні, Товстик Вікторії Генадіївні, Новіковій Олені Анатоліївні, Чемодановій Тетяні Михайлівні

 

Хайднібудутьвеселі і щасливі,

Хай діти й онукиростуть хороші і вродливі

Хайвірних вам друзівжиттяпосилає

І хайщиралюбов, яка є у вашомусерці

Ніколи не згасає.

Ведуча:      Бібліотекар — це лоцман у величезному морі книг. І зараз я вам усім пропоную показати свої знання і уміння.

ВИКТОРИНА:

 1. Щоозначаєслово » бібліотека«? ( книга. сховище)
 2. ХтозаснувавпершубібліотекунаРусі? (ЯрославМудрий)
 3. Якназиваєтьсялюдина, щокористуєтьсяпослугамибібліотеки? (читач)
 4. Щоназивається » компасом» укнижковомусвіті? (каталог)
 5. Умовнепозначеннямісцякнигинаполицікнигосховища? (шифр)
 6. Якназиваєтьсястаровиннарукописнакнига? (манускрипт)
 7. Дезберігаєсвоїзапасиверблюд? (укрові)
 8. Укогозкомахвухананогах? (коник)
 9. Найбільшийптахназемлі? (страус)
 10. Уякомуроціухваленийзакон «Пробібліотечнусправу«? (1995г.)
 11. Щопсуєтьсянайшвидше? (настрій)
 12. Зякогобокучоловікповиненвестидружину? (там, денемаєвітрин)
 13. Якізайменникинайчистіші? (вимити).

 

         А зараз проведемо  бібліотренінг «Нові підходи в освітленні терапевтичної дії йоги на  організм бібліотекаря в процесі обслуговування користувачів«.  Спеціально для нас розроблено комплекс фізичних і розумових вправ, що допоможуть вам з гордістю носити високе звання «Бібліотекар».

Попрошу вийти бажаючих 3 бібліотекарів для демонстрації вправ. Отже, починаємо!

Припустимо, до вас надійшов запит від читача. Ви йдете в підсобний фонд і шукаєте потрібну книгу. Якщо книга знаходиться на верхній полиці стелажа, вам необхідно зробити вправу

 – 1.»Тростинка«:

поставте ноги на ширину плечей, носками назовні. У цій позиції старанно і повільно підніміться на вшпиньки, візьміть потрібну книгу і повільно опустіться.

 Для доставки замовленої читачем книги зробіть вправу

 • «Носіння ваги на голові«: покладіть книгу на голову і йдіть. Спину тримайте прямо, підборіддя підніміть. Для гостроти відчуттів закрийте очі руками.

 Якщо ви вдало і без наслідків усе таки добралися до кафедри видачі літератури, вам необхідно передати книгу читачу. Використовуйте для цього оригінальну вправу  3 «Ластівка«:

руки з книгою витягнуті перед собою паралельно підлозі. Підніміть назад випрямлену в коліні нижню кінцівку і віддайте принесене замовнику.

 Примітка:для цієї вправи необхідно звільнити позаду кафедри чи стола видачі місце, відповідне довжині ніг обслуговуючого бібліотекаря.

 Робочий ефект: ця своєрідна манера подачі книги, безсумнівно, сподобається читачу, і він стане приходити в бібліотеку все частіше й частіше, що приведе до підвищення показника відвідуваності і книгообігу.

             Ведуча: Шановні мої колеги! Від себе особисто я  бажаю вам, нехай  ваше життя буде схожим на казку, розфарбовану всіма кольорами веселки: червоний – це ваше вічне взаємне кохання і лад у родині, помаранчевий – теплота дружніх стосунків, жовтий – яскраве сонечко, зелений – спокій і мир в душі, блакитний – чисте безхмарне небо, синій – вірність і чесність, а щоб ви іноді розслаблювалась, то нехай час від часу для вас все буде фіолетовим.

 Не можу не прочитати майже традиційний в день бібліотечного свята  вірш Петра Гоця„Ода собі, бібліотекареві»:

     Яка мене сваволя не косила.

     Яка мене недоля не товкла,

     А потягу до книги не згасила

     1 книгарем навіки нарекла.

     Так, я книгар. Не лікар, не аптекар,

     Не інженер, не вчитель, не банкір…

     Я — більше: я Книгар! Бібліотекар!

     На заздрість всім, всьому наперекір!

     Бо — посудіть: хіба ще є багатство

     Таке неоціненне, як моє?

     Ніяке товариство, жодне братство

     Такого скарбу в банку не зіб’є!

     Хіба щось є цінніше ще за книгу?

     Хіба щось може з нею в парі йти?…

     Такий тягар, таку міцну веригу —

     Ані за які гроші не знайти!

     Я ж знаю все! Всі оми й аксіоми.

     Всі альфи і омеги, всі плюси.

     Для мене всі підвласні космодроми.

     Екватори, планети, полюси…

     Я — мов маяк в розгубленому морі.

     Неначе компас в безмірі пустель

     Без мене в цьому людському просторі

     Не вийти до наук найвищих стель.

     Бо я — книгар. Я — бібліотекар.

     Хоч не технар, не вчитель, не аптекар.

     Потрібен я — всьому наперекір.

                       

Відео « Вітання до Всеукраїнського дня бібліотек».

 

Сценарій підготувала і провела ведуча

«Бібліотечної вітальні», пров. методист ЦБ

Підвязна Антоніна Миколаївна

image001 image002 image003 image004 image005 image006

 

Коментарі

Наразі ще немає коментарів.

Залишити коментар
 
  (Не публікується)