Випуск 16

Відділ культури і туризму Путивльської районної державної адміністрації

Путивльська централізована бібліотечна система

Путивльська центральна районна бібліотека

Талантами славна земля Ярославни

Творчість самобутніх талановитих

майстрів  краю

Випуск 14

Путивль

2012рік

       Творчість самобутніх талановитих майстрів краю [Текст]: вип. 14 / Путивльська центральна районна бібліотека; упоряд.  А.М.Журавська, Л.В.Кревсун, Г.П.Старцева. — Путивль, 2012 — 20с. — (Талантами славна земля Ярославни).

Відповідальна за випуск :       Журавська А.М., директор ЦБС

Матеріал підготували:         Журавська А.М.

                                                      Кревсун Л.В., бібліограф  ЦБ

                                                      Старцева Г.П., провідний бібліотекар ЦБ

Комп`ютерний набір:         Журавська А.М.

Комп`ютерна верстка:           Журавська А.М

Редакційна колегія:                Журавська А.М.

                                                       Підв`язна А.М., провідний методист ЦБ

                                                       Тимошенко З.В., бібліотекар 1к. ЦБ

41500  м. Путивль

вул. Кірова, 30

Центральна районна бібліотека

тел: 0(5442)5-44-18

E-mail: cbs-putivl@ukr.net

http://putivl.com.ua

 

Зміст

Вишивка сяє барвами душі

«Веселкою надію вишиваю». Декунов Сергій Анатолійович

«Женских рук прекрасное уменье». Павлова Наталія Олександрівна

«На радість і добро». Штейн Вікторія Миколаївна

«Вологодські мотиви в житті майстрині».  Шварц Галина Олексіївна

          У вишивках живе душа людини. Цю істину підтверджують роботи  майстрів нашого краю.   Вишивка  – це не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця звичаїв, обрядів, духовних прагнень, інтелекту українського народу, що відтворюється на полотні за допомогою розмаїття кольорів ниток та голки. І стає на душі спокійніше, коли довідуєшся, що не переводяться майстри вишивки на нашій землі.

               З метою популяризації різних видів мистецтва в центральній районній бібліотеці продовжує діяти цикл  виставок  декоративно-ужиткового мистецтва «Талантами славна земля Ярославни».  Протягом року  свої роботи  представили   чотири майстра. У вишивках  Декунова Сергія знайшли відображення думки і настрій  людини, краса оточуючого світу, людські вірування,  надії. Це   ікони, картини, портрети, пейзажі . Вони просто бездоганні.    Він вишиває  хрестиком  та бісером.  Своє вміння вишивати йому передала мама. Для  починаючої вишивальниці Штейн  Вікторії композиційне вирішення  вишивки відзначається безмежною фантазією і колоритом. Вишиває вона в техніці хрестик. Наталя Павлова  працює в техніці бісеронанизування та стрічкоплетіння на різноманітну тематику.  ЇЇ вироби дуже елегантні, яскраві, колоритні, просто фантазійні. А Галина Шварц  порадувала шанувальниць рукоділля серветками,  виконаними на спицях по вологодським мотивам.

             При спілкуванні з майстрами  завжди  чуєш  розповідь про   свою любов до рукоділля, про те,  яка це для них втіха, а ще  – можливість показати заклопотаним  щоденною метушнею співгромадянам красу навколишнього світу. Словом, представлені роботи   мають різноманітну кольорову гаму, що символізує любов і жагу, світло і смуток, весну і оновлення.   Путивльщина  має багато талановитих майстрів, які можуть гідно представляти наш регіон в області і навіть в Україні.

            Інформація про майстрів рукоділля розміщена на сайті м. Путивль http://putivl.com.ua/ в публікаціях районної бібліотеки в розділі «Умільці краю».

            Посібник розрахований на широке коло користувачів, а також бібліотечних працівників для популяризації творчості талановитих митців серед населення. Містить хронологічний перелік статей по листопад 2012 року.

          image001Напередодні  Святого Водохреща в читальній залі центральної  бібліотеки було відкрито виставку  вишивок “Веселкою надію вишиваю”,  автором якої є інвалід II групи,    мешканець села Кардаші Путивльського району  Декунов Сергій Анатолійович. Маючи фізичні  вади здоров`я від народження Сергій вишиває нитками і бісером. А  навчила його цьому ремеслу мама, Раїса Василівна.  Зараз юнаку 28 років і він у творчому пошуку.

             В  експозиції виставки були представлені 22 роботи – ікони Святих, весільні рушники, картини.  Кожен з образів пропущений через думки і серце майстра, виплеканий його руками.  З щирістю та старанністю, незважаючи на свої фізичні проблеми,  Сергій  вишиває.     Дивлячись на таку красу розумієш, що й справді, якщо людина в чомусь обмежена фізично, то вона обов’язково чимось наділена духовно. Лише велика і добра   душа здатна творити таку неземну красу.

            У майстра  багато творчих планів. Він разом з мамою  продовжує працювати над своєю мрією – навчитись виготовляти вироби з сірників. Тож бажаємо йому Божої ласки і творчих успіхів.

Пропонуємо  розглянути його роботи:

image003 image005 image007 image009 image011 image013 image015 image017 image019 image021 image023 image025 image027 image029 image031 image033 image035 image037 image039

            Література про майстра:

             Кревсун, Л.В. Душі чудовий вернісаж [Текст] : творчість. ( Виставка декоративно-ужиткового мистецтва С. Декунова,  М. Погорєлої, М. Вернидуб  та   В. Штейн)  / Л.В. Кревсун/  // Путивльські відомості. — 2012. — 27 січ. (№4).

         image041Павлова Наталія Олександрівна народилася в Астраханській області. З раннього дитинства любить рукоділля. А почалося все з бабусиного  «хрестика». А далі пішло-поїхало … Були атласні і шовкові стрічки, бісер. Але так, як Наталя дуже любить природний матеріал, не змогла залишитися байдужою до каменів. Постійно вдосконалює якість свого рукоділля. Ось так і з’явився у неї обв’язаний  бісер.

            Ще аматорка оволоділа  традиційними візерунками, багатьма старовинними техніками: вишивкою бісером – «монастирським швом», а також мережками.
Зараз рукодільниця  проживає в м. Біла Церква. Але так як її мама, Любов Михайлівна Орлова проживає в Путивлі, то і Наталя часто відвідує її і наше місто. Вона люб’язно надає  свої роботи на виставку.

image043 image045 image047 image049 image051

          Література про майстриню:

      Журавська, А. М. На радість і добро [Текст] (виставка декоративно-ужиткового мистецтва в ЦПР до районного заходу “Людина року”,  на якій представлені художні роботи    Л. Ждановича, Ю.Гавриленка, Ю.Хлопова; фотороботи С.Кобзарьова; вишиті рушники, серветки, квіти С.Декунова, Л. Однодворець, Л.Торяник, О.Смоліної, В. Штейн, А.Мальченко, М.Погорєлої, М.Вернидуб,  В.Браташ;. роботи з бісеру – С.Декунова, К.Бокатової, С.Зайцевої; роботи стрічкоплетінням Н.Павлової) / А. М. Журавська/  // Путивльські відомості. — 2012. — 24 лют. (№ 8);

            Відвідали Миропільський ярмарок [Текст] (на виставці роботи путивльських майстринь Н. Павлової, Н.Козуненко, В. Маланюк, Л. Караулової, Л.Бабкиної, О.Русакової, А. Русакової та художників – Ю.Гавриленка та І.Вороніна)  // Путивльські відомості. – 2011.– 21 серп. (№ 69-70).

image053          Вікторія Миколаївна Штейн народилася  16  січня  1990 року   в селищі  Новослобідське Путивльського району в сім`ї службовців.  Закінчила   місцеву школу. Далі продовжила навчання  в Путивльському  аграрному  коледжі СНАУ.  Отримала професію  бухгалтера. Любов до вишивки  прищепила   їй бабуся Вернидуб Марія Антонівна, яка мешкає в цьому ж селищі.  Серйозно вишивкою Вікторія займається зовсім недавно, але з легкої та умілої руки  бабусі   в її доробку  уже налічується десять робіт, серед яких картини на різноманітну тематику. Зараз   Вікторія  у відпустці по догляду за дитиною. Разом з чоловіком Миколою вони виховують синочка Яна.

image055 image057 image059 image061 image063

         Література про майстриню:

      Журавська, А. М. На радість і добро [Текст] (виставка декоративно-ужиткового мистецтва в ЦПР до районного заходу “Людина року” на якій представлені художні роботи    Л. Ждановича, Ю.Гавриленка, Ю.Хлопова; фотороботи С.Кобзарьова; вишиті рушники, серветки, квіти С.Декунова, Л. Однодворець, Л.Торяник, О.Смоліної, В. Штейн, А.Мальченко, М.Погорєлої, М.Вернидуб,  В.Браташ; роботи з бісеру – С.Декунова, К.Бокатової, С.Зайцевої; роботи стрічкоплетінням Н.Павлової) / А. М. Журавська/ // Путивльські відомості. — 2012. — 24 лют. (№ 8);

            Кревсун, Л.В. Душі чудовий вернісаж [Текст] : творчість. ( Виставка декоративно-ужиткового мистецтва С. Декунова,  М. Погорєлої, М. Вернидуб  та   В. Штейн)  / Л.В. Кревсун/  // Путивльські відомості. — 2012. — 27 січ. (№4).

           image065Шварц  Галина Олексіївна народилася  6 вересня   1940 року  в селі Колосово, що на Кіровщині, в багатодітній сім’ї колгоспників. Галина Олексіївна була восьмою останньою дитиною у своїх батьків.

            В рідному селі закінчила семирічку, а потім вступила до Кіровського лісотехнічного технікуму, після закінчення якого була направлена на роботу в м. Луза майстром виробничого навчання в будівниче училище. Там же познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком – Шварц Вільгельмом Вільгельмовичем, з яким побралися в 1960 році. В тому ж році у молодого подружжя народився  первісток – син Сергій ( в майбутньому хірург “від Бога”, який на жаль пішов із життя в 35-річному віці).

            В 1962 році подружжя переїздить до Путивля, де на той час жили батьки  чоловіка. Галина Олексіївна влаштовується працювати на завод радіодеталей.  В 1963 році в сім’ї народжується друга дитина – донька Ірина (яка в майбутньому стала гарною майстринею з шиття одягу).

            Галина Олексіївна на пенсію вийшла в 1992 році, але ще працювала два роки.  В міру своїх можливостей продовжує працювати і зараз.

            Неперевершені серветки, котрі представлені на виставці майстриня розпочала творити в 1988 році. І зовсім випадково. Галина Олексіївна гостювала у доньки  у Вологді і та познайомила її зі своєю подругою, яка займається в’язаними виробами.  Техніку в’язання вологодського мережива жінка освоїла за два дні, чим дуже здивувала свою наставницю. Це був порив душі, як каже сама Галина Олексіївна.  За 24 роки творчої праці руками майстрині створено багато серветок, які вона від щирого серця дарує дочці, своїм онукам (а їх у неї троє – Роман, Галина і Дарина), друзям і знайомим. Дуже цінують  роботи  в Германії, де живуть її родичі.­           Галина Олексіївна також вишиває хрестиком, в’яже шапочки,  кофтини і ажурні шкарпетки. Вона   ще і гарна швачка.

            Є в жінки інші  захоплення. Це городництво і садівництво. Для душі вирощує квіти і дарує їх людям.

            17 років не приймає ніяких ліків. Своє здоров`я підтримує цілющими травами і оздоровчою гімнастикою.

            «Вологодські мотиви в житті майстрині»  під такою назвою в  районній бібліотеці в жовтні 2012 року була організована   виставка   серветок     Галини Олексіївни.

                           Пропонуємо на  розгляд роботи  майстрині:

image067 image069 image071 image073 image075 image077 image081 image083 image085 image087 image089

 

Коментарі

Наразі ще немає коментарів.

Залишити коментар
 
  (Не публікується)