Випуск 17

Відділ культури Путивльської районної державної адміністрації

Путивльська централізована бібліотечна система

Путивльська центральна районна бібліотека

Талантами славна земля Ярославни

Творчість     самобутніх талановитих         майстрів  краю

Випуск 17

Путивль

2013рік

       Творчість самобутніх талановитих майстрів краю [Текст]: вип. 17.  Путивльська центральна районна бібліотека; упоряд.  А.М.Журавська. — Путивль, 2013- 20с. — (Талантами славна земля Ярославни).

Відповідальна за випуск :       Журавська А.М., директор ЦБС

Матеріал підготували:         Журавська А.М.

                                                      Кревсун Л.В., бібліограф  ЦБ

Комп`ютерний набір:          Журавська А.М.

Комп`ютерна верстка:          Журавська А.М

Редакційна колегія:               Журавська А.М.

                                                       Підв`язна А.М., провідний методист ЦБ

                                                       Тимошенко З.В., бібліотекар 1к. ЦБ

41500  м. Путивль

вул. Кірова, 30

Центральна районна бібліотека

тел: 0(5442)5-44-18

E-mail: cbs-putivl@ukr.net

http://putivl.com.ua

 

Зміст

 Вічна пісня барв і кольорів, неповторна музика натхнення

«Романтичний  світ веселкової планети Наливайко Марії Олександрівни»

«Мереживо  життя Шелудякової Надії Олексіївни»

«Творіння рук  Сосновської Людмили Валентинівни»

« Вишивки барвисті переливи  Яценко Наталії  Володимирівни»

«Земля Ярославни». Шляєва Марія Євгенівна

«Таланти рідного краю». Кобзенко  Любов Михайлівна

«Вишиті бісером ікони    Хахаліної Віри Кузьмівни»

«Возвеличуй, душе моя, Господа». Чулкова Надія Миколаївна

«Розквітла бісером душа Валентини Василівни Ващенко»

«Бісерне сяйво Мазуренко Ольги В`ячеславівни»

«Барви натхнення  Ковальової Ніни Василівни»

«Бісерне рукоділля та стрічкоплетіння Бокової Алли Григорівни»

 Заключна частина.

Вічна пісня барв і кольорів, неповторна музика натхнення

 

«Вишиваю… Вишиваю душу

В хрестики на білім полотні.

Я собі зізнатись чесно мушу,

Що від цього радісно мені!»

                                                                                  

            З метою популяризації самобутньої творчості краян та різних видів мистецтва в центральній районній бібліотеці продовжує діяти цикл  виставок  декоративно-ужиткового мистецтва «Талантами славна земля Ярославни».  Нами передбачена робота з виявлення майстрів традиційних видів ремесел та залучення їх до співпраці, організація виставок і свят народного мистецтва, увічнення пам’яті видатних народних майстрів, сприяння професійному і моральному становленню творчої молоді.

            У вишивках живе душа людини. Цю істину підтверджують роботи  майстрів нашого краю.   Чи помічали ви, шановні читачі, як незвично сяють очі людини, яка займається творчістю? Таку людину вирізняє глибокий погляд, сповнений вогниками. Мабуть так сяє Божа іскра.

            Центральна бібліотека  продовжує цикл публікацій про  українські народні промисли та носіїв традиційної художньої майстерності. На Путивльщині є дуже багато народних аматорів-майстрів  і серце радіє від того, що продовжуються   традиції нашого народу. Про таких рукодільниць йтиме мова в нашій  розповіді. Скільки прекрасних виробів створено їх руками! Це і в’язані речі, і вишивки, і вироби з бісеру та срічкоплетіння. Але про кожну майстриню  по порядку.

            Інформація про майстрів рукоділля розміщена на сайті м. Путивль http://putivl.com.ua/ в публікаціях районної бібліотеки в розділі «Умільці краю».

            Посібник розрахований на широке коло користувачів, а також бібліотечних працівників для популяризації творчості талановитих митців серед населення. Містить хронологічний перелік статей по листопад 2013 року.

«Романтичний  світ веселкової планети Марії Наливайко»

           image001Наливайко Марія Олександрівна народилась 11січня 1952 року в селі Корост Сарненського району Рівненської області на берегах мальовничої річки Горинь  в сім’ї колгоспників.   В рідному селі закінчила десять класів, а потім вступила до агрономічного технікуму в м. Дубно. Там же познайомилась зі своїм майбутнім чоловіком – Наливайко Григорієм Олексійовичем, з яким побралися в 1971 році. Народили та виховали трьох дітей  – дві доньки Валентину і Тетяну та сина Ярослава. Тринадцять років тому чоловік трагічно загинув. Діти виросли, одружились і подарували Марії Олександрівні вісім онуків.

            Вишиванням Марія захопилася  з   дитинства. В сім’ї у великій пошані була вишивка. Вишивала мама, бабуся, тітка. Марія Олександрівна вишила багато рушників, картин, наволочок. Техніка, в якій виконує свої роботи майстриня, різноманітна: вишиває хрестиком, гладдю, в`яже гачком та спицями. Марія Олександрівна  з великим задоволенням надає свої вироби для  оформлення виставок народно-ужиткового мистецтва.

            Її яскраві, емоційні вишивки просто чарують.

Пропонуємо розглянути її роботи:

image003 image005 image007 image009 image011 image013 image015 image017 image019 image021 image023 image025

Література про майстриню:

            Тимошенко, З. В. Романтичний світ веселкової планети Марії Наливайко [Текст] :  виставка декоративно-ужиткового мистецтва в  ЦБ М. Наливайко) / З.В. Тимошенко  // Путивльські відомості. – 2013. – 8 лют. (№6).

«Мереживо   життя Шелудякової  Надії Олексіївни».

               image027Шелудякова  Надія Олексіївна народилася   в місті  Шадринськ Курганської області в 1926 році  в селянській багатодітній родині і була другою дитиною. Закінчила сім класів місцевої школи. Коли їй  було 14 років  почалася Велика Вітчизняна війна.  Старший   брат Георгій в 19 років загинув на фронті.  Залишившись найстаршою дитиною в родині Надія була змушена   працювати.   Після війни Надія Олексіївна працювала  на машинобудівному заводі в місті Златоуст. Там вона  познайомилась з путивлянином Шелудяковим Миколою Степановичем. В 1953 році вони одружились, а в 1961 –  переїхали жити на батьківщину   чоловіка  в місто Путивль. Тут народилися діти,   три доньки – Валентина, Тетяна, Віра та  син Олексій. Разом з чоловіком  працювали на заводі радіодеталей. До речі, Микола Степанович дуже добре володів музичними інструментами.  Грав на балалайці та гитарі і був учасником чоловічого ансамблю  на заводі.

            Надія Олексіївна      з самого дитинства любила  рукоділля. В’язала гачком, спицями та  вишивала. Заняття цим видом мистецтва успадкувала  від своєї мами  і пронесла  через усе своє життя білою павутинкою мережива.  Своїм донечкам дуже любила в’язати  комірці до шкільної форми, а весь їхній гардероб складався  із в’язаних светрів та спідничок.

             Оселю Надії Олексіївни по-святковому завжди прикрашають різноманітні серветки та скатертини. А ще вона добра господиня. Улюбленою її стравою є пиріжки з різноманітною начинкою, якими в свята пригощає своїх дітей, онуків та правнуків. Маючи такий поважний вік вона ще  займається і квітникарством. В саду завжди посміхаються її улюблені мальви, жоржини, гладіолуси, троянди та матіоли.

            Пройшли роки, але не стерли вони в душі Надії Олексіївни любов до свого хобі і продовжує вона створювати руками ту нескінченну красу, яка приваблює кожну людину. Бо хтось із “великих” сказав: “Краса врятує світ і наше життя в ньому”.

            «Мереживо її життя» – під такою назвою в центральній районній бібліотеці  вперше проведена  виставка робіт самобутньої майстрині.

                  Надія Олексіївна –  активна  читачка нашої бібліотеки. Її улюблені книги про красиве жіноче кохання, про війну, а останнім часом полюбляє читати детективи.

Пропонуємо розглянути роботи майстрині:

image029 image031 image033 image037 image039 image041 image043 image045 image047 image049 image051 image053 image055 image057

Література про неї:

            Кревсун, Л. В. Мереживо її життя… [Текст]  :  виставка робіт народно-ужиткового мистецтва  в ЦБ Н.О.Шелудякової) / Л.В.Кревсун // Путивльські відомості. – 2013. – 19 лип. (№29).

 

                                        «Творіння рук Сосновської Людмили Валентинівни».

             image059Народилася  Людмила Валентинівна 18 січня 1971 року в Путивлі в  робітничій родині. В 1988 році Людмила закінчила  Путивльську середню школу  №1. Навчання не продовжувала, так склалось життя. Влаштувалась на роботу  на завод радіодеталей.  Вийшла заміж, народила двох дітей  – Сергія та Олександра.    Та на жаль, в 90-ті роки із-за фінансової скрути в державі,  завод припинив свою діяльність. Можливості працювати  не стало. Одного зимового вечора вирішила вона спробувати свої сили  в рукоділлі.   Людмилу  взагалі ніхто не навчав в’язати, вона опанувала цей вид рукоділля самостійно. Перша робота  – дитячі  носки, светрики, а потім і килимки. Вона  зрозуміла, що цей вид творчості саме для неї. І з того часу молода рукодільниця постійно вдосконалює свою майстерність, виконуючи вироби як спицями, так і гачком. Деякі ідеї для роботи  черпає у книжках та журналах, які бере в бібліотеці. Але Людмила каже, що ніколи повністю не копіює запропонований виріб, а привносить свої елементи, імпровізує. Їй дуже подобається використовувати в роботі різні нитки, візерунки. Людмила  постійно у творчому пошуку. Підтримують її мама, діти,  друзі та знайомі. Енергія та тепло рук, які вплітає дбайлива рукодільниця в свої роботи, приносять радість багатьом людям.

            Людмила  співучасниця   районних та обласних виставок робіт декоративно-ужиткового мистецтва, які організовує відділ культури  та  центральна районна бібліотека. В широкому асортименті представляє свої роботи.

Пропонуємо розглянути  асортимент її килимків:

image061 image063 image065 image067 image069 image071 image073 image075 image077 image079

Література про неї:

             Луговской А. В. Настоящий творческий триумф [Текст]:  районная библиотека представила виставку творческих работ своих читателей Маланюк В., Смолиной  Е., Бабкиной  Л., Чулковой Н, Быковой Н., Яценко Н., Хахалиной В., Сосновской Л., Ковалевой Н., Мазуренко О., Яценко Н.,  Русаковой А., Шляевой М., Кобзенко Л., Бокатовой Е., а также Декунова С.  и  Колесова П. на  творческом отчете  Путивльского района “Талантами славна земля Ярославны” в рамках обласного фестиваля “Талантами прославлена земля –это Сумщина моя!”, посвященного 75-ти летию Сумской области в г. Сумы ТЮЗ. / А. Луговской // Путивльські відомості, — 2013. — 1 лист. (№44). — с.1;

            Журавская А. М. Были на выставке и путивляне… [Текст] :  виставка декоративно-ужиткового  мистецтва  рукодільниць  Сосновської Л., Однодворець Л., Торяник Л., Русакової А., Журавської А., Підгайної О., Зудінової Т., Бровкиної Т., Умрюхиної О., Сичевської І., Яциної  В., Шварц Г.,  Цекова М., Гавриленка Ю.,  Хлопова Ю., Вороніна І., Мятенка Ю. / А.Журавская // Путивльські відомості. – 2013. – 23 серп. (№34).

«Вишивки барвисті переливи Яценко Наталії Володимирівни»

            image081Яценко Наталія Володимирівна   народилася в місті Путивлі 15 квітня 1963 року в робітничій родині.  Любов до рукоділля з`явилась з семи років. Закінчила середню школу №2 і продовжила навчання в  Путивльському плодоовочевому технікумі, який закінчила в 1983 році і за розподілом закладу була направлена на роботу в м.   Ізмаїл.  Згодом  вийшла заміж і  сім`я  переїхала  до рідного міста на постійне місце проживання. Незабаром народила двох синів – Миколу та Геннадія.   З 1990 року працює  в районному  Управлінні пенсійного захисту населення.

             На вишивку її надихнули рідні. Дуже вдячна  своїй покійній золовці, яка  допомогла їй  удосконалити  саму техніку  вишивання хрестиком.  Але вже маючи навики вишивання – це було не важко, зізналася майстриня.

            Наталія Володимирівна вперше прийняла участь в районній виставці  робіт умільців народно-ужиткового мистецтва.

Пропонуємо розглянути її роботи:

image083 image085 image087 image089 image091 image093 image095

Література про майстриню:

         Луговской, А. В. Настоящий творческий триумф [Текст]:  районная библиотека представила виставку творческих работ своих читателей Маланюк В., Смолиной  Е., Бабкиной  Л., Чулковой Н, Быковой Н., Яценко Н., Хахалиной В., Сосновской Л., Ковалевой Н., Мазуренко О., Яценко Н.,  Русаковой А., Шляевой М., Кобзенко Л., Бокатовой Е., а также Декунова С.  и  Колесова П. на  творческом отчете  Путивльского района “Талантами славна земля Ярославны” в рамках обласного фестиваля “Талантами прославлена земля –это Сумщина моя!”, посвященного 75-ти летию Сумской области в г. Сумы ТЮЗ. / А. Луговской // Путивльські відомості, — 2013. — 1 лист. (№44). — с.1;

«Земля Ярославни».

            Шляєва Марія Євгенівна народилася в 1974 році в Росії. Коли Марії було 15 років разом з  батьками  переїхала до Путивля. Навчалась в педагогічному училищі ім. С.В.Руднєва, по закінченні якого вступила до Глухівського педагогічного інституту ім. Сергеєва-Ценського. Тут зустріла свою долю – Шляєва Володимира, вийшла заміж, народила двох синів –  Юрія і Ігоря. Працювала вихователем у дитячому садку №4.     Марії  з дитинства  подобалось рукоділля.  Вона вміє в’язати, шити, а тепер захопилась вишивкою нитками та бісером. Її роботи вражають своєю витонченістю та вишуканістю.  Вона не  тільки  хороший   професіонал своєї справи, але й  гарна майстриня. Вже декілька років вона займається  рукоділлям – вишивкою бісером та нитками.

            Неодноразово роботи Марії Євгенівни    демонструються на  районних і обласних  виставках народно-ужиткового мистецтва.

Пропонуємо розглянути її роботи:

image099 image101 image103 image105 image107 image109

 

Література про неї:           

         Луговской, А. В. Настоящий творческий триумф [Текст]:  районная библиотека представила виставку творческих работ своих читателей Маланюк В., Смолиной  Е., Бабкиной  Л., Чулковой Н, Быковой Н., Яценко Н., Хахалиной В., Сосновской Л., Ковалевой Н., Мазуренко О., Яценко Н.,  Русаковой А., Шляевой М., Кобзенко Л., Бокатовой Е., а также Декунова С.  и  Колесова П. на  творческом отчете  Путивльского района “Талантами славна земля Ярославны” в рамках обласного фестиваля “Талантами прославлена земля –это Сумщина моя!”, посвященного 75-ти летию Сумской области в г. Сумы ТЮЗ. / А. Луговской // Путивльські відомості, — 2013. — 1 лист. (№44). — с.1;

 

                                  «Барви натхнення Кобзенко Любові Михайлівни»

            image111Кобзенко Любов Михайлівна народилася 5 вересня 1981 року в селі Беседівка Недригайлівського району Сумської  області. Закінчила  сільську школу  і продовжила навчання  в Путивльському педагогічному коледжі, а потім –  Глухівському педагогічному інституті  ім. С.М. Сергеєва-Ценського.

            Проживає в Путивлі  і  займається підприємницькою діяльністю з 2001 року. Захоплюється   вишивкою бісером з 2011 року.

            Потреба у творчій діяльності у цієї рукодільниці дуже сильна – робота над кожним виробом захоплює, завершення виробу приносить величезне задоволення. Творчий процес затягується іноді до ранку, але це – приємна втома, бо щастя від творчості окрилює.  Її роботи прикрашають оселю, а ще  свої роботи вона дарує родичам  та друзям.

            Любов Михайлівна приймає участь  в районних виставках народно-ужиткового мистецтва.

Пропонуємо розглянути її роботи:

image113 image115 image117 image119 image121 image123 image125 image127 image129

Література про неї:

              Луговской, А. В. Настоящий творческий триумф [Текст]:  районная библиотека представила виставку творческих работ своих читателей Маланюк В., Смолиной  Е., Бабкиной  Л., Чулковой Н, Быковой Н., Яценко Н., Хахалиной В., Сосновской Л., Ковалевой Н., Мазуренко О., Яценко Н.,  Русаковой А., Шляевой М., Кобзенко Л., Бокатовой Е., а также Декунова С.  и  Колесова П. на  творческом отчете  Путивльского района “Талантами славна земля Ярославны” в рамках обласного фестиваля “Талантами прославлена земля –это Сумщина моя!”, посвященного 75-ти летию Сумской области в г. Сумы ТЮЗ. / А. Луговской // Путивльські відомості, — 2013. — 1 лист. (№44). — с.1;

             

«Вишиті бісером ікони    Хахаліної Віри Кузьмівни»

           image131Хахаліна  Віра Кузьмівна народилася в с. Тиниця Бахмацького району  Чернігівської області 14 березня 1949 року. Після закінчення школи продовжила  навчання в Конотопському медичному училищі. По закінченні якого  з серпня  1967 року  за направленням розпочинає роботу в Новослобідській дільничій лікарні. Тут, в Новій Слободі, створила  свою сім’ю. У  зв’язку з переміною місця проживання  з 1987 року працює клінічним лаборантом  Путивльської  районної лікарні. За  характером  Віра Кузьмівна дуже відповідальна, порядна людина і висококваліфікований  фахівець  своєї справи.

            Вишивати почала  в молодості. Та потім були роки, заповнені  роботою та домашніми турботами. Але деякий час  тому Віра Кузьмівна захопилась вишивкою бісером. Захоплення переросло в щоденну необхідність. І тепер в колекції  умілиці  вишиті ікони, картини, які вона залюбки дарує родичам, друзям, знайомим. Проте особливе місце в її творчості посідають Богородичні ікони.  Віра Кузьмівна  відтворює  на полотні загальновідомі образи Богородиці, а також  чудотворні образи  святих.

Пропонуємо розглянути її роботи:

image133 image135 image137 image139 image141

        

Література про рукодільницю:

            Нерощина, Г. Земля Ярославни многими талантами славна [Текст]: в центральной районной библиотеке проходят виставки мастеров кисти,  вышивки, бисероплетения Павла Колесова, Валентины Полозовой, В. К. Хахалиной  / Г. Нерощина // Курьер- 2013. -20 ноября . (№ 45). -с.4

             Луговской, А. В. Настоящий творческий триумф [Текст]:  районная библиотека представила виставку творческих работ своих читателей Маланюк В., Смолиной  Е., Бабкиной  Л., Чулковой Н, Быковой Н., Яценко Н., Хахалиной В., Сосновской Л., Ковалевой Н., Мазуренко О., Яценко Н.,  Русаковой А., Шляевой М., Кобзенко Л., Бокатовой Е., а также Декунова С.  и  Колесова П. на  творческом отчете  Путивльского района “Талантами славна земля Ярославны” в рамках обласного фестиваля “Талантами прославлена земля –это Сумщина моя!”, посвященного 75-ти летию Сумской области в г. Сумы ТЮЗ. / А. Луговской // Путивльські відомості, — 2013. — 1 лист. (№44). — с.1;

 

«Возвеличуй, душе моя, Господа»  

            image143Чулкова Надія Миколаївна народилася  1959 року в Путивлі в робітничій родині. Рукоділля  полюбила  з дитинства. Особливо подобалось вишивати в техніках  хрестик та гладь. Але останнім часом її зачарувала   вишивка бісером.

            Вперше вона презентувала свою виставку  в районній бібліотеці. «Возвеличуй, душе моя, Господа» — була назва виставки і не дарма, адже в основному  Надія вишиває саме ікони.        Майстриня говорить, що  їй подобається вишивати ікони, бо вони  надихають, додають енергію.      Ікони  вона     виконує з глибокою вірою в Господа, тож і викликають вони високе духовне зворушення, спонукають до молитви і популяризують відомі ікони минулих століть. Свої роботи   дарує на згадку подругам та  родичам.

Пропонуємо розглянути її роботи:

image145 image147 image149 image151

Література про майстриню:

         Луговской А. В. Настоящий творческий триумф [Текст]:  районная библиотека представила виставку творческих работ своих читателей Маланюк В., Смолиной  Е., Бабкиной  Л., Чулковой Н, Быковой Н., Яценко Н., Хахалиной В., Сосновской Л., Ковалевой Н., Мазуренко О., Яценко Н.,  Русаковой А., Шляевой М., Кобзенко Л., Бокатовой Е., а также Декунова С.  и  Колесова П. на  творческом отчете  Путивльского района “Талантами славна земля Ярославны” в рамках обласного фестиваля “Талантами прославлена земля –это Сумщина моя!”, посвященного 75-ти летию Сумской области в г. Сумы ТЮЗ. / А. Луговской // Путивльські відомості, — 2013. — 1 лист. (№44). — с.1;

 

«Розквітла бісером душа Ващенко Валентини Василівни»

              image153Народилася Валентина Василівна      на Чернігівщині в селі Носелівка в  сільській родині. Мама Валентини,  Галина Максимівна захоплювалась вишивкою.  Мабуть   і прищепила своїй доньці любов  до прекрасного. Після закінчення  школи Валентина вступила до  Путивльського педагогічного училища ім. С.В.Руднєва на вчителя початкових класів.  В Путивлі вона зустріла нареченого,  вийшла заміж і стала  путивлянкою. Працювала в Скуносівській школі, а зараз навчає малюків в Руднєвському НВК. Має двох доньок – Олену і Катерину, які продовжили справу своєї мами – стали вчителями  початкових  класів. Дівчата  теж захоплюються рукоділлям: Олена –  бісером, а Катерина – вишиває хрестиком.        Робота з бісером для Валентини Василівни відпочинок, який допомагає їй відновлюватись після нелегкої праці з дітворою. Вона говорить що дуже любить квіти, і тому часто в роботах з бісеру використовує саме квіткову тематику. Останнім часом  вишиває ще і картини. Таким чином вона продовжує вдосконалюватися в бісероплетінні. А ще вона виготовляє дуже красиві і модні прикраси для інтер’єру –  бісерні дерева. При належному виконанні вони стають витвором мистецтва. А якщо ще й підсвітити ввечері –  деревце стає казковим. Магічне мерехтіння  чарівних намистинок заворожує і утихомирює. На створення однієї прикраси майстриня витрачає від години до кількох десятків годин. Валентину  це лише тішить, адже все, за що вона   береться виготовляти з бісеру, у неї виходить просто і невимушено, так ніби бісероплетіння у неї в крові.  Вона говорить, що цією творчістю може займатися кожен, хто має трохи вільного часу та натхнення. Чесно кажучи,  вона здивувала вишитими бісером картинами, хоча цією справою займається трохи більше року. Але видно, що в них вкладена душа.

            В наш час мистецтво бісероплетіння знову стає популярним. Освоєння майстерності бісероплетіння – це цікава подорож для людей творчих, енергійних, які шукають у ній себе і красу.

              Відвідувачі бібліотеки мали змогу   ознайомитись з виставкою         творчих робіт  з бісеру Ващенко Валентини Василівни  «Розквітла бісером душа». На ній  представлені роботи  виконані   бісером в різноманітних техніках та стилях.

Пропонуємо ознайомитись з її творчістю:

image155 image157 image159 image161 image163 image165 image167 image169 image171      image173 image175 image177           image179 image181 image183 image185 image187 image189 image191 image193 image195 

 Література про майстриню:

         Кревсун Л. Прекрасний світ мистецтва [Текст]: в центральній районній  бібліотеці відкрились виставки художніх робіт Полозової В. В., та робіт з бісероплетіння Ващенко В. В. В.В. / Л. Кревсун // Путивльські відомості. — 2013. — 29 лист. (№ 48). — с.11;

 

«Бісерне сяйво Мазуренко Ольги В`ячеславівни».                     

         image197Мазуренко Ольга В`ячеславівна народилася в м. Путивль у 1987 році. У 2003 році закінчила загальноосвітню школу №2. Продовжила навчання  і освоїла професію бармена.

            В 2004 році вийшла заміж. Разом з чоловіком виховують двох дітей – сина Микиту та доньку  Альону. На даний час Ольга працює в кафе.

            Бажання вишивати та робити вироби з бісеру  виникло під час догляду  за хворою мамою, як необхідність заспокоїтися, відволіктися від поганих думок.

            Згодом це стало улюбленим заняттям її життя – хобі, яким вона займається 7 років.

            Ольга В`ячеславівна в житті добра, чуйна, життєрадісна людина.  Ці риси характеру відображаються  в її роботах.

Пропонуємо  розглянути її роботи:

image199 image201 image203 image205

 

Літератури про рукодільницю:

          Луговской, А. В. Настоящий творческий триумф [Текст]:  районная библиотека представила виставку творческих работ своих читателей Маланюк В., Смолиной  Е., Бабкиной  Л., Чулковой Н, Быковой Н., Яценко Н., Хахалиной В., Сосновской Л., Ковалевой Н., Мазуренко О., Яценко Н.,  Русаковой А., Шляевой М., Кобзенко Л., Бокатовой Е., а также Декунова С.  и  Колесова П. на  творческом отчете  Путивльского района “Талантами славна земля Ярославны” в рамках обласного фестиваля “Талантами прославлена земля –это Сумщина моя!”, посвященного 75-ти летию Сумской области в г. Сумы ТЮЗ. / А. Луговской // Путивльські відомості, — 2013. — 1 лист. (№44). — с.1;

 

«Барви натхнення Ковальової Ніни Василівни»

 

            image207Ковальова Ніна Василівна  народилася  в  1950 році в селі Воронівка Путивльського району в селянській родині. Після закінчення місцевої школи продовжила навчання в Путивльській середньої школи №2. Працювала  на заводі радіодеталей і без відриву від виробництва продовжувала  навчатись в Одеському станкобудівному технікумі. Отримала професію  техніка-технолога  по обробці металів. В шлюбі має  сина Ігоря, а тепер і дві  онуки –  Світлану та Юлю.

             Ніна Василівна зараз на пенсії і займається бісерним рукоділлям. Бісер – це краплини дощу з барвами веселки.   А надихнула її на це саме онука Світлана. Сьогодні цей вид мистецтва – одне з поширених народних ремесел в Україні.   Отож вона  захопилась цим видом рукоділля, освоїла майстерність роботи з бісером, здатна створити оригінальні квіткові  композиції,  дерева, прикраси та інші вироби декоративно-ужиткового мистецтва.   Дуже майстерно, зі смаком вона виготовляє  вироби,  які   викликають захоплення, вражають оригінальністю форм та неповторністю.

             Майстриня зізнається, що це їй приносить велику насолоду, естетичне задоволення і утвердження себе як особистості.  

            Ніна Василівна вперше  виставила свої роботи на розгляд земляків.

Пропонуємо розглянути її роботи:

image207 image209 image211 image213

 Література про майстриню:

              Луговской, А. В. Настоящий творческий триумф [Текст]:  районная библиотека представила виставку творческих работ своих читателей Маланюк В., Смолиной  Е., Бабкиной  Л., Чулковой Н, Быковой Н., Яценко Н., Хахалиной В., Сосновской Л., Ковалевой Н., Мазуренко О., Яценко Н.,  Русаковой А., Шляевой М., Кобзенко Л., Бокатовой Е., а также Декунова С.  и  Колесова П. на  творческом отчете  Путивльского района “Талантами славна земля Ярославны” в рамках обласного фестиваля “Талантами прославлена земля –это Сумщина моя!”, посвященного 75-ти летию Сумской области в г. Сумы ТЮЗ. / А. Луговской // Путивльські відомості, — 2013. — 1 лист. (№44). — с.1;

 

«Бісерне рукоділля та стрічкоплетіння Бокової Алли  Григорівни»

          image215Бокова Алла  Григорівна народилася у 1970 році  в Путивлі в родині робітників. Закінчила Путивльську середню школу №1 і продовжила навчання в  Харкові. Направлення на роботу отримала в місто Глухів, де і проживає досі. Має  чудову родину.  Рукоділлям захопилася  останніми роками. Справа в тому, що її мама Бабкіна Лідія Григорівна має золоті руки. Так що багато чого вона перейняла  саме від неї. Напевно –  це майстерність. Донька   з дитинства бачила як  вишиває її   мама. Цей вид рукоділля вона    перейняла від неї, а все інше – вишивка бісером, бісеронанизування, стрічкоплетіння – з  книг, журналів та інтернету. Багато ідей знаходить  в  інтернеті. Роботи виготовляє для своєї родини, а також  дарує друзям та  подругам.

Пропонуємо розглянути її шедеври:

image217 image219 image221 image223 image225 

 Література про рукодільницю:

         Луговской А. В. Настоящий творческий триумф [Текст]:  районная библиотека представила виставку творческих работ своих читателей Маланюк В., Смолиной  Е., Бабкиной  Л., Чулковой Н, Быковой Н., Яценко Н., Хахалиной В., Сосновской Л., Ковалевой Н., Мазуренко О., Яценко Н.,  Русаковой А., Шляевой М., Кобзенко Л., Бокатовой Е., а также Декунова С.  и  Колесова П. на  творческом отчете  Путивльского района “Талантами славна земля Ярославны” в рамках обласного фестиваля “Талантами прославлена земля –это Сумщина моя!”, посвященного 75-ти летию Сумской области в г. Сумы ТЮЗ. / А. Луговской // Путивльські відомості, — 2013. — 1 лист. (№44). — с.1;

  Висновки

        Розповідати про майстрів можна нескінченно довго. Цей великий перелік свідчить про значний потенціал майстрів-аматорів Путивльщини, твори яких виконані в різних видах декоративно-ужиткового мистецтва.  І дивлячись на цю рукотворну красу, створену золотими руками жінок, дивуєшся, де береться стільки енергії та терпіння, адже це заняття  вимагає багато часу та кропіткої праці. Запалу та енергії цих жінок може позаздрити не одна творча особистість. Тож хочеться побажати їм і надалі творити дива, які нікого не залишають байдужими! А  наостанок сказати: дуже добре, що не переривається зв’язок поколінь і рукоділлям залюбки займається молодь, а традиційні художні ремесла і промисли – це своєрідна пам’ять народу, яка зберігає духовний досвід, єднає минуле з сьогоденням і майбуттям.

                 Умільці краю: Вип. 17

          Підписано до друку  ……….

          Формат А4. Замовлення  №9. тираж  10

         Технічні засоби Путивльської ЦРБ

Відповідальна за випуск :       Журавська А.М., директор ЦБС

Матеріал підготували:         Журавська А.М.

                                                       Кревсун Л.В., бібліограф  ЦБ

Комп`ютерний набір:          Журавська А.М.

Комп`ютерна верстка:          Журавська А.М

Редакційна колегія:               Журавська А.М.

                                                       Підв`язна А.М., провідний методист ЦБ

                                                       Тимошенко З.В., бібліотекар 1к. ЦБ

 

Коментарі

Наразі ще немає коментарів.

Залишити коментар
 
  (Не публікується)