Випуск 18

Відділ культури Путивльської районної

державної адміністрації Путивльська централізована

бібліотечна система

Центральна районна бібліотека

 

Талантами славна земля Ярославни

Художники Путивльщини

Випуск 18

Путивль

2013 рік

                 Художники  Путивльщини  [Текст] : вип. 18 / Путивльська центр. рай. б-ка; упоряд. А.М. Журавська. — Путивль, 2013. — 20 с. — ( Талантами славна земля Ярославни).

                  Відповідальна за випуск:              Журавська А. М., директор ЦБС

                 Матеріал підготувала:

                                                                                Журавська А. М.

                                                                                Кревсун Л. В., бібліограф 1к. ЦБ

                Комп’ютерний набір:                    Журавська А.М.

                Комп’ютерна верстка:                  Журавська А.М.

                Редакційна колегія:

                                                                           Журавська А. М.,

                                                                           Підв’язна А. М., провідний методист ЦБ

                                                                          Тимошенко З.В., бібліотекар 1к. ЦБ

41500  м. Путивль

вул. Кірова, 30

Центральна районна бібліотека

тел: 0(5442)5-44-18

E-mail: cbs-putivl@ukr.net

http://putivl.com.ua

 

Зміст

Життєпис подій і творчості

Базавлук Юрій Комінтернович «Путивль – місто юності»

Колесов Павло Юрійович. «Художній вернісаж»

Полозова  Валентина Віталіївна. «Веселка душі»

Висновки

Життєпис подій і творчості

            Хтось творить красу словом, хтось – звуком, а хтось – кольорами. Радість, яку дають нам картини – це радість участі разом з художником в тому процесі пізнання світу, який ми називаємо мистецтвом. Вишуканий живопис, віртуозна графіка, майстерна пластика є невід’ємною частиною національної культури, джерелом духовного розвитку і задоволення естетичних потреб суспільства.
Наша земля завжди була багата талановитими людьми, серед яких є і майстри пензля.

Їх твори у всі часи неодмінно привертали увагу знавців і любителів, викликали повагу до тих, хто уславив наш край своїм різнобарвним чудовим мистецтвом.

             Центральна бібліотека об`єднала навколо себе багатьох митців  краю. Для популяризації їх творчості  постійно діє цикл виставок народно-ужиткового мистецтва «Талантами славна земля Ярославни».  Протягом року відвідувачі бібліотеки мали можливість  ознайомитись з творчістю  художників, уродженців нашого краю – Юрія Базавлука, Павла Колесова та Валентини Полозової.

Шановні користувачі бібліотеки!

        Ви  маєте змогу ознайомитись  з черговим 18 випуском  краєзнавчо-бібліографічного видання  «Художники Путивльщини» із циклу «Талантами славна земля Яславни».

            Він містить хронологічний перелік статей про художників по грудень 2013 року. Пропонуємо переглянути їх роботи на сайті м. Путивля http://putivl.com.ua  в публікаціях районної бібліотеки в розділі “Художники Путивльщини”.

             

«Путивль – місто юності»

          image004Юрій Комінтернович Базавлук народився 12 червня 1958 року в м. Харкові в родині художника. В 1960 році родина переїхала до Путивля. Мати  Юрія була  інженер-хімік і працювала начальником  центральної лабораторії заводу радіодеталей. З самого дитинства Юрій приходив до батька в художню майстерню, спостерігав за його роботою. Особливо йому подобався запах масляних фарб. А також Юрій відвідував художній гурток в будинку піонерів.
У 1977 році  родина переїхала до Києва. Юрій і там навчається  в художній студії під керівництвом професора Київського художнього інституту Забашти В. І. та в художній студії при будинку художників ПЛД  під керівництвом заслуженого  художника України Грох М.М.

            В читальній залі центральної бібліотеки  відбулась презентація  персональної виставки живопису та графіки художника   «Путивль  — місто юності». На презентації виставки  митець розповів про  свою творчість, згадав друзів та вчителів.

            Сюжети акварельних композицій, графіки так само як і живопис полотен Юрія  не обмежуються рамками одного жанру. В своїх мистецьких шуканнях він  звертається до пейзажу, тематичної композиції.
Протягом свого творчого періоду  Юрій брав участь у виставках:
1977 р.  Жовтневий палац.  Виставка, присвячена 110-річчю з дня народження В.І.Леніна.
2012 р. Міжнародний Путивльський фестиваль «Золотая  кувшинка» (автор проекту Ніна Кібрік).
2013 р. Участь у пленері  і виставці ХІ Путивльського міжнародного фестивалю «Золотая кувшинка».
Художні роботи Юрія знаходяться  в приватних колекціях України, Росії, Болгарії,

Німеччини, США.

Пропонуємо  ознайомитись з творчістю митця:

image005 image007 image009 image011 image013 image015 image017 image019 image021 image023 image025

Література про митця:

            Луговской, А. В. Настоящий творческий триумф [Текст]:  районна бібліотека представила виставку творчих робіт своїх читачів Маланюк В., Смоліної Е., Бабкіної Л.,Яценко Н., Хахаліної В., Сосновской Л. Шляевої М., Кобзенко Л., БокатовоЇ  та Сергія Декунова і Павла Колесова на творчому звіті району в м. Суми / А. Луговской //Путивльські відомості, — 2013. — 1 лист. (№44). — с.1;

            Житник, І. Не буде культури — не буде й нації [Текст]:творчу атмосферу науково-практичної конференції підтримала виставка творчих робіт народних умільців Путивльщини: вишиванки А. В. Сушкової і А. П. Русакової; ікони А. М. Журавської; фотороботи Сергія Кобзарьова та картини Юрія Базавлука /І. Житник //Путивльські відомості. — 2013. — 6 верес.(№ 36);

            Луговской, А. Выставка, которая никого не оставила равнодушным [Текст]: в читальном зале центральной районной библиотеки открылась выставка графических и художественных работ нашего земляка Юрия Коминтерновича Базавлука /А. Луговской // Путивльські відомості. — 2013. -30 серп. (№ 35);

            Кибрик, Н. В Путивле завершился ХI-й традиционный фестиваль “Золотая кувшинка” [Текст]: в фестивале первый раз принял участие Юрий Базавлук, который представил свои художественные работы на выставке в районной библиотеке /Н. Кибрик //Путивльські відомості. — 2013. — 30 серп. (№ 35). — с.10

«Художній вернісаж»

          image027Колесов Павло Юрійович  –  художник-любитель народився  22 вересня 1967 року в місті Путивлі в робітничій родині.  Навчався в  середній школі №2. З дитинства  любив малювати. Працював в Росії в приватному секторі, виконував різні художні розписи будинків.

            Йому подобається рідне старовинне  місто з його багатою історичною спадщиною.  Як художник закоханий у рідний край, Павло Юрійович надає перевагу пейзажу, натюрморту, хоча чимало у нього і жанрових робіт та портретів. Особливо приваблюють і милують око його пейзажі. Написані у м’яких, приглушених тонах, вони оспівують то тиху радість цвітіння природи навесні, то такий же тихий смуток золотавої осені та зими.   Об’ємність, рельєфність, неабияка чіткість і разом з тим якась неповторна чарівність, казковість – ось що приваблює в пейзажах Павла.З любов’ю і творчим натхненням змальовані  пейзажі краю, переповнені багатством барв і ліричним звучанням. Вони зігрівають душу теплом і радістю буття, змушують уважніше і добріше ставитись до навколишнього світу.

            Свої роботи  Павло Юрійович  демонструє на виставках народно-ужиткового мистецтва. А ще він колекціонує монети. Продає свої роботи, а також дарує рідним та  друзям.

Пропонуємо розглянути його роботи:

image029 image031

Література про майстра-любителя:

          Луговской А. Настоящий творческий триумф. [Текст] : творчість: виставка декоративно-ужиткового мистецтва умільців  краю П. Колесова  Л.Сосновської, В.Маланюк, О. Смоліної, Л.Бабкіної, Н. Чулкової, А.Бокової, Н. Ковальової, Н.Яценко, В.Хахаліної, М.Шляєвої, Л. Кобзенко, О. Мазуренко, К.Бокатової, А.Русакової,С. Декунова,  / А.Луговський  // Путивльські відомості. – 2013. – 1 листопад. (№44).

«Веселка душі»

            image033Полозова Валентина Віталіївна  народилася 28 лютого 1968 року в  Путивлі в творчій родині Віталія Фокича та Галини Василівни Полозових. Батько дуже добре малював і свої здібності передав своїй доньці.

              В дитячому садочку на заняттях  по  малюванню роботи маленької Валентини були кращими  серед однолітків. І цей позитив ще більше надихав до творчості майбутню художницю.

            Навчалась в  місцевій  середній школі  №2  і   відвідувала гурток  по малюванню в будинку піонерів. З дитинства Валентина  любила  спілкуватися  з природою. Її  пензлик ніби чарівний,  міг краще слів відтворити на папері чи полотні навколишній світ, висловити своє захоплення, передати настрій. Після  закінчення  школи вона   вступила до Криворізького державного педагогічного інституту на художньо-графічний факультет   по закінченню якого з 1991 року  працює вчителем  образотворчого мистецтва  в Путивльському НВК  і навчає дітей малюванню в центрі позашкільної роботи.

            Путивляни мали  нагоду ознайомитись з творчістю  місцевої художниці на виставці в місцевому історико-краєзнавчому музеї в 2003 році. Також експонуються її роботи на особистому сайті   в мережі інтернет. В творчому доробку Валентини Віталіївни понад 100 художніх робіт. Придбати роботи художниці можна  через інтернет-продаж  і в  місцевих салонах підприємців Сергія Кобзарьова та Юрія   Єлтишева.

            Цього року в читальній залі центральної бібліотеки відкрилась персональна виставка робіт Полозової Валентини Віталіївни під назвою «Веселка душі».
На виставці представлено понад 20 робіт художниці. Своє неповторне відчуття життя вона передає глядачу через свої роботи, серед яких – портрети, пейзажі та сюжетні композиції. Здається, краєвиди художниці створені теплом  її душі.  І  Валентина  Віталіївна, напевно   колись  увійде в  історію українського образотворчого мистецтва як талановитий і оригінальний пейзажист-лірик, що оспівує  чарівну красу Путивльського краю та його людей. Природа! З дитячих років ми звикаємо до її чарівної краси. Любимо бувати в лісі  і  полі,  дивимося на квіти, дерева. Радіємо спілкуванню з природою, милуємося її неповторністю. Але тільки художник наділений особливим талантом висловлювати свої почуття різнокольоровими фарбами.

            А ще Валентина Віталіївна займається іншими видами  декоративно-ужиткового мистецтва – це вишивка, бісероплетіння та виготовлення робіт з вовни.

Представляємо її роботи:

image035 image037 image039  image041 image043 image045 image047 image049 image051 image053 image055 image057 image059 image061 image063

Література про художницю:

             Скажімо відверто, виставки майстрів народно-ужиткового мистецтва для багатьох були приємною несподіванкою і, без сумніву, помітним явищем в культурному житті краю. На них експонувалось багато робіт різних жанрів і тематики.

            І оскільки всі вони — для глядачів, і глядачам їх оцінювати, то можна і узагальнити їхню думку: художники з любов’ю, талановито відтворюють красу свого героїчного  краю, показують своєрідне бачення і розуміння світу.

                 Художники Путивльщини: Вип. 17

          Підписано до друку  ……….

          Формат А4. Замовлення  №9. тираж  10

         Технічні засоби Путивльської ЦРБ

Відповідальна за випуск :       Журавська А.М., директор ЦБС

Матеріал підготували:          Журавська А.М.

                                                       Кревсун Л.В., бібліограф  ЦБ

Комп`ютерний набір:           Журавська А.М.

Комп`ютерна верстка:          Журавська А.М

Редакційна колегія:               Журавська А.М.

                                                       Підв`язна А.М., провідний методист ЦБ

                                                       Тимошенко З.В., бібліотекар 1к. ЦБ

 

Коментарі

Наразі ще немає коментарів.

Залишити коментар
 
  (Не публікується)