Дещо про нові надходження

IMG_1501Надходження у фонди Путивльської ЦБС – це різноманітна література на   вподобання навіть для перебірливого читача.

Завдяки книжковим програмам з початку року отримано понад тисячу примірників.  Це яскраві книги для дітей, міні-енциклопедії, збірки казок, фантастика, пригодницька та історична література.  Дитячу увагу міцно тримають такі книги як «Чеберяйчики Гопля і Піпля» Ю.  Винничука, «Історія хороброго Мишеняти» І.Шуберта, «Оповідання про песика і кицю» Й.Чапека. Більш старші  діти перечитують книги фантастичної серії «39 ключів» знаних у всьому світі майстрів пера: Леранжіс П. «На глибині», Кормана Г. «Код імператора», Д. Вотсона «Таємниця підземелля» .  Повість Джона Бовена «Вуличний кіт на ім’я Боб» – історія відданості, чуйна і зворушлива, історія, як звичайний кіт змінив на краще  вуличного музиканта-волоцюгу.

З нової літератури читачеві сподобаються  нові книги Братів Капранових  «Щоденник моєї секретарки», «Мальована історія Незалежності України», Бориса Гуменюка «Блокпост», Ірини Порхун «27 причин читати книгу» та інші, не менш цікаві за сюжетом.

«Буде жити Україна

Доки живі люди,

і не зломлять її волі

Чужинські заблуди» – це рядки з поетичної збірки «Україно мати, бережи синів» Володимира Павловича Матвієнка – професора, Героя України. Від автора цієї чудової збірки бібліотека отримала ще й  книгу «До України, як до храму». На більшість поетичних творів написали музику відомі українські композитори, а виконували і виконують їх як знані, так і молоді співаки.

IMG_1514Тематика подарованої літератури різноманітна – від взаємин з рідними та друзями  до палкої любові та вшанування рідної неньки-України й отчого краю. Від авторського колективу літературного об’єднання творчої молоді Путивльщини отримали збірку «Сеймські світанки», яка вийшла у 2016 році.

Протоієрей о. Олександр (Чурочкін) подарував збірку «Святогорський патерик» – житіє святих і подвижників, видання відразу знайшло свого читача і не залежується на полиці.

Від посольства Литви поштою прийшли книги знаного письменника Григорія Кановича. Його твори     зворушують та змушують переживати як свій біль єврейського народу в роки війни.

«Приватний щоденник» – нова збірка письменниці Марії Матіос. Це своєрідний літопис, що починається з кінця 2013-го і до середини літа 2015-го року. Дуже зворушливо і дуже чуттєво передані маленькі історії українських родин, життя яких болючими втратами та глибокими ранами назавжди змінив Майдан…, змінила війна. У час, « коли музи здебільше мовчать, а говорить зброя», Марія Матіос розпочинає «особисту війну і боротьбу» за  «кожну конкретну людину» – боротьбу за свою Націю.

Нова збірка актуальної публіцистики Оксани Забужко «І знову я влізаю в танк…» –  це книга для тих, хто не уникає чесних відповідей на нагальні питання і переймається викликами, які ставить перед українцями сьогодення.

Питання Криму – біль кожного українця-патріота. Для Тараса Березовця він тим більше відчутний, бо там його мала батьківщина. Книга письменника має назву «Анексія: Острів Крим». Це своєрідна хроніка «гібридної війни», розв’язаної військами Російської Федерації. Книга містить ексклюзивні свідчення, надані спеціально для цієї книги українськими, російськими й міжнародними політиками, військовими експертами, журналістами, активістами, які стали очевидцями окупації.

Серед новинок привертає увагу довідник «Видатні українці. Культура. Мистецтво. Освіта», який ввійшов до серії «Гордість і слава України».  У презентованому довіднику   вміщено дані про життя і творчість діячів культури та мистецтва, просвіти: педагогів, письменників, поетів, художників, артистів, співаків, композиторів та інших, хто зробив значний вклад у розвиток нашої вітчизняної культури і освіти, популяризацію України в світі від найдавніших часів до наших днів.  Довідник стане в нагоді всім, хто цікавиться культурною історією України.

Від громадської організації «Центр військово-політичних досліджень» в рамках просвітницької акції «Книжкова навала» надійшли   актуальні зараз книжки з історії України від давнини до сучасності.