Аптека у склянці

IMG_2013Рік Японії в Україні триває, тож  знайомство читачів бібліотеки з загадковою країною Вранішнього сонця продовжується. На черговому засіданні клубу «Материнка» мова йшла про чай.

У багатьох країнах світу він є національним напоєм. Чорний або зелений, насипний або в пакетах він тамує спрагу, знімає стомленість, зігріває в холод та охолоджує в спеку. Його називають «аптекою у склянці». Історія виникнення чайної культури налічує тисячі років. Є навітьзгадки про те, що вона булавідома і використовувалася в лікувальних цілях ще до нашої ери. Європейці ж дізналися про чай тільки в XVIстолітті. Спочатку сам напій використовувався лише  в лікувальних цілях, зазвичай при застуді або легкому нездужанні. Сучасні ж любителі чаю, повинні бути вдячні допитливим англійцям, насамперед мандрівникові Ван Лін-Шутену, чиї нотатки про використання чаю і змогли вціліти до наших днів. Саме вони першими здогадалися використовувати чай за призначенням і ввели його в домашній побут. Напевно завдяки цьому відкриттю, сама чайна церемонія в Англії носить трохи таємничий і привабливий характер досі.

Клубівці познайомилися з японською культурною традицією, що представляє собою урочисте чаювання, історією розвитку і становлення, принципами чайної церемонії, різновидами японського чаю, а також дегустували різні сорти чаю і спробували розібратися, чому японці називають його «аптекою у склянці».

Традиційна японська музика, ароматний чай допомогли присутнім зануритися в атмосферу незвіданої Японії.

Протягом заходу подивились відео-ролики «Види чаю і їх дія на людину», «Чайна церемонія». Завершився захід бібліографічним оглядом тематичної підбірки літератури «Японська чайна церемонія».

IMG_1996 IMG_1999 IMG_2005