«Пісня — його покликання»

Душа народу не вмре ніколи

Вона живе у пісні чарівній

Усмішка щира й сльоза джерельна

Найвища, мабуть, нагорода їй.

IMG_2224Є на світі скарби прадавні,  які ідуть поруч з нами все життя, огортаючи душу своїмчаром, дивуючи нас своєю животворною силою. До таких скарбів належить українська пісня. Самепісенний вернісаж «Пісня —  його покликання» на  засіданні жіночої вітальні «Берегиня» присвячувався людині, творчий шлях якої пов’язаний з її величністю   українською піснею. Це — Анатолій Мокренко: знаменитий естрадний та оперний співак (баритон), Народний артист України (1973), Народний артист СРСР (1976), лауреат Національної премії України ім. Шевченка (1979) та Державної премії Грузії ім. Паліашвілі (1973). Саме А.Ю.Мокренку, нашому земляку належить одне з першорядних місць серед видатних постатей на ниві української культури другої половини XX – початку XXI ст.

Анатолій Юрійович Мокренко народився 22 січня 1933 р. в багатодітній сільській родині смт. Терни Сумської області. У своїх спогадах він писав, що пройшов досить непростий і тернистий життєвий шлях. Співак багато записувався на радіо і телебаченні. Виступав на оперних і концертних сценах США, Франції, Німеччини, Англії, Іспанії, Швеції, Канади та інших країн світу. Брав участь у зйомках кількох кінофільмів, серед яких “Тигролови”, “Чорна рада”, “Поет і княжна” та інші.Анатолій Юрійович  –  автор двох книг «Знайти себе», «У серці-рідна Україна» та понад сотні публікацій мистецької і українознавчої тематики. Тож про творчий і життєвий шлях знаменитого співаказ нагоди його 85-ліття і розповідали ведучі заходу шанувальникам Анатолія Мокренка.    Пісенний  вернісаж наповнив читальну залу бібліотеки відомими українськими піснями«Два кольори», «Рідне село»,   «Цвітуть осінні тихі небеса»,   «Віхола»,   «Сім дощів» та сольною партією Остапа з опери «Тарас Бульба» у виконанні золотого баритону України  Присутнім  у ті хвилини здавалося, що чують неповторний спів не тільки вони, а й усі кому дорога Україна, її вічні народні пісні, рідна земля. Вони не тільки слухали видатного співака,а й з насолодою підспівували знайомі  пісні.

Закінчилася зустріч  бібліографічним оглядом тематичної підбірки літератури «У серці — рідна Україна».

IMG_2220 IMG_2218 IMG_2212

DSC_0006 IMG_2212