Засідання в літературній студії «Ярославна»

 

За нашу рідну Україну,

Що зберегли за всі віки –

Низький уклін і тричі “СЛАВА!”

Українські захисники!

У нас, українців, є свої визначні сторінки в історії. 14 жовтня – величний і багатий на свята день. Для нас це свято християнське і національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу.

З 2014 року, саме на Покрову Пресвятої Богородиці Президент України Петро Порошенко встановив щорічно відзначати — День захисника України. Саме цього дня Україна вшановуватиме тих, на чиїх плечах тримається наша державність і незалежність, тих, хто ціною власного життя оберігає наше мирне сьогодення і наше щасливе майбутнє. День захисника – це день, присвячений пошані до минулих і нинішніх військових героїв України, які боролися за її свободу.

Які ж вони — українські воїни Х, ХVІІ, ХХІ століть?  Змінювались обладунки, зброя, воєнні тактики та способи формування військ. Та незмінним залишився волелюбний дух, незламність і здатність до саможертовності, яка дивує увесь світ. Бо славні справжні герої були завжди і не перевелися досі в Україні. На історичному часописі «Гордість і душа держави, її надія й оберіг» в літературній студії «Ярославна» працівники бібліотеки провели студентів 1-Д курсу педагогічного коледжу (куратор М. В. Осадчий) стежками древніх скіфів, походами князів Київської Русі та славними перемогами козаків Запорізької Січі. Адже з  появою козаків почалася нова доба в історії українського війська. Українців називають козацькою нацією за звичаями, традиціями, за духом. Козацький дух і нині притаманний нашим воїнам.

В історії України чимало «білих плям». Однією з таких є історія першої української військової частини – легіону Українських Січових Стрільців. Ця військова частина, пройшла всю Першу Світову війну, практично всі головні битви на Східному фронті і покрила себе невмирущою славою.

Історію не перепишеш заново. Є в ній сторінки, які і досі викликають суперечки… Історія Української повстанської армії досить складна, неоднозначна і українські історики досконально вивчають її по архівним документам, які відкрилися в останні часи. Це наша історія і ми маємо її знати…

 Таким чином  стежками минулих боїв, поразок і перемог учасники заходу  дійшли до сучасних захисників нашої України. «Кіборгам», «укропам», бійцям добровольчих батальйонів, воїнам Збройних сил України і Нацгвардії, волонтерам сьогодні наша шана і повага.  Сучасні українські воїни – це ті, хто взявся за зброю, щоб захистити державу. Їх називають воїнами світла, бо вони світлі і воюють за правду.

Дуже приємно, що наше сьогоднішнє молоде покоління не залишається осторонь від сучасних проблем нашої держави, нашої армії. І свої почуття, своє відношення до цих подій  вони виражають у своїй творчості. Вірш студента  1 курсу технологічного відділення коледжу СНАУ Іллі Машири «Непідслухана розмова», який пролунав  на зустрічі, і є таким доказом.

Доповнили захід відеопрезентація про українських воїнів від давнини до сучасності, відео «Армія України» та відеокліп пісні «Солдат України» К. Бужинської. Зустріч завершилась бібліографічним оглядом тематичної підбірки літератури «Слава, гордість, міць країни».

 

Коментарі

Наразі ще немає коментарів.

Залишити коментар
 
  (Не публікується)