Літературна зустріч в студії «Ярославна»

Путивль… Особливе місце з більш ніж тисячолітньою історією…  Ці місця народжували , народжують і будуть народжувати поетів, музикантів, художників…  Історія зберігає їх імена. З давніх-давен наш народ надавав слову чарівної сили. Саме в художньому творі є вічна магія. Вона –  як магічний кристал, у якому безліч граней. А письменники, поети  –  творці цих граней, і за кожним з імен –  загадка індивідуального таланту, неповторність слова. Історія кожного краю нерозривно пов’язана з його людьми. Вражає і дивує така багатюща палітра славнозвісних імен, які з’явилися на Путивльщині, які прилучилися серцем, творчим неспокоєм до цієї щедрої землі, які збагатилися її природою, її людьми і примножили культурний набуток нашого рідного краю. Аби ознайомити  молодь  з творчим доробком  місцевих поетів,     бібліотека підготувала  літературне досьє «Поети рідного краю», яке          проходило  в літературної студії «Ярославна» для  студентів 1-Б курсу  педагогічного коледжу (куратор М. В. Хандурін).

Озираючись на літературний процес минулих десятиліть неможливо не звернути увагу на творчість О. Педяша. Він  був членом Спілки письменників України, лауреатом літературної премії імені Пилипа Рудя,  мав чималий поетичний доробок. Віршам поета притаманні ліризм, відкритість, публіцистичність. Світла пам’ять про загиблих в роки Другої Світової війни, взаємозв’язок поколінь, сенс людського буття, чистота екологічного середовища –  основні теми творчості автора. Деякі його вірші лягли в основу пісень про рідний край.

Пронизливе поетичне сприйняття навколишнього світу, яскраві художні деталі, висока емоційність — все це вирізняє з-поміж інших вірші путивлянина Олександра  Киреєва. Світла ностальгія по дитинству та юності, нерозривний зв’язок людини, чисте кохання і незмінна повага до жінки та природи лейтмотив творів Олександра Миколайовича. Вони не загубляться у вирії літератури і знаходять свого вдячного читача.

Вірний рідній землі –  якраз так можна охарактеризувати автора книги «Сказание о Путивле» Андрія  Бикова. В своїх творах автор відображає героїчні події, які пережило місто   більш ніж за  десять  століть. Поет малює нелегкі долі путивлян з часів Київської Русі,  період першої селянської війни під керівництвом  І. Болотнікова, розповідає  про подвиги партизан-ковпаківців у Другу Світову війну, віршованим рядком відображає   красу рідної природи.

Мало хто зміг зробити стільки для своєї малої батьківщини, як Григорій Павлович Ланін. Поет і композитор,   пісенна скарбниця якого налічує майже сто пісень на вірші як талановитих місцевих поетів, так і на власні.

Ще одне ім’я досить відоме серед путивльських шанувальників поетичного слова – Олександр Антиков. Творча та обдарована людина, автор декількох поетичних збірок про рідне місто, війну, повернення в рідну домівку, інтимна лірика тощо.

В ході заходу лунали вірші перелічених авторів, але з особливою цікавістю та захопленням студентами були сприйняті  поетичні рядки  гостя  зустрічі  А.В. Луговського.

Анатолій Луговський — поет,  краєзнавець,  член Спілки письменників України з 1999 року,  заслужений  журналіст України. Поет пише про все, що хвилює його серце: рідний народ, батьків, друзів, красу природи, а також розмірковує про місце людини у сучасному суспільстві, про трагічно-миттєву плинність часу, про незупинний поєдинок добра і зла. Можна довго   розповідати про численні поетичні доробки Анатолія Васильовича,  бо його вірші торкаються струн багатьох вдячних читачів. Тим більше, що він — не просто поет, а невтомний співець рідного краю, мальовничого міста, його багатющої історії. І пишається тим, що мешкає на благодатній і легендарній землі. Цікаво, що А. Луговський – ще й прекрасний художник. Як графік, свої книги в більшості ілюструє власноруч. За книги історико-краєзнавчої тематики,  про культові споруди і релігійні заклади, автор  нагороджений орденом Петра Могили Української Православної Церкви.  Поет прочитав присутнім   свої  віршами, а також розповів про знайомство та плідну співпрацю з вищезгаданими талановитими авторами поетичного слова.

Для тих, хто   небайдужий до літературних традицій рідного краю було запропоновано   літературу з тематичної підбірки

«Путивльщина поетична».