Зустріч з краєзнавцем

Крізь глибину століть,  як взірець волелюбності і мужності українського народу, переможним дзвоном відлунює пам`ять про битву під Конотопом 28 червня 1659 року. Саме з тих далеких років іде відлік нашої державності, наших національних витоків, з нею пов`язане національне відродження, честь і слава України.

На тлі останніх історичних подій Конотопська битва 1659 року дедалі більше привертає увагу української спільноти.

З нагоди 360-річчя від часу цієї події  на   зустріч з краєзнавцем на тему   «Конотопська битва — звитяга пращурів великих» в бібліотеці зібрались клубівці «Берегині» та   відвідувачі книгозбірні. Розпочався захід з віртуального знайомства з сучасним містом Конотоп.    Історичну довідку про Конотопську битву надав запрошений відповідальний секретар редакції газети «Путивльські відомості» історик, краєзнавець Павло Вікторович Пономаренко, який небайдуже ставиться до історичного минулого нашої країни та рідного краю. Змістовна розповідь Павла Вікторовича настільки зацікавила присутніх, що    вони задавали питання та цікавились історичним минулим нашого рідного краю, розкопками та іншим фактами.

Присутні   переглянули документальне відео «Конотопська битва: Українська перемога». Ведуча зауважила,  що в Конотопі встановлено два пам`ятні знаки на честь минулих подій, один з них на полі  Конотопської битви с. Шаповалівка, яке входить до семи найцікавіших памяток Сумщини.

Цього року під містом Конотоп, с. Шаповалівка буде всеукраїнське патріотичне свято. Ювілей відзначатимуть на державному рівні. 29 червня з нагоди міського патріотичного фестивалю «Конотопська битва — 2019» у місті заплановані численні заходи.  

Завершився захід бібліографічним оглядом тематичної підбірки літератури »Конотопська битва 1659 року — тріумф в час руїни», де всі  змогли ознайомитися з літературою по темі.

 

Коментарі

Наразі ще немає коментарів.

Залишити коментар
 
  (Не публікується)