Пам’ять роду збережеться у вишивках

Рукодільниця згадує —  «Бабуся шила, мама шила  і я захопилася».    І в 2007 році перша  виставка її робіт  під назвою «Душі її розрада»  прикрашала читальну залу районної бібліотеки. Виставку продовжували з одного місяця до двох — так вона зацікавила людей.

І ось, з  24 липня в читальній залі  центральної бібліотеки  організована святкова виставка під назвою  «Поезія барвистої нитки Голуб Ганни Григорівни». Вона приурочена  духовності, миру, злагоді в країні і в родині. В її експозиції представлено 55  творів декоративного          мистецтва.

Серед усієї серії робіт слід виділити цикл, присвячений духовній тематиці. Зокрема – це цілий іконостас святих. Серед них — різні ікони Пресвятої Богородиці, Іісуса Христа,  образи Святого Пантелеймона Цілителя, Преподобного Серафіма Саровського, янгола Господнього, Святої Трійці. А вишита робота   «Страсті Христові» передає діяння Христа, його страждання і переслідування,  спонукаючи задуматися над покликанням  кожного з нас  на землі. Наповнена глибокою скорботою і величним трагізмом земної дороги Христа. Серед них Ікона Спаса Нерукотворного виконана настільки досконало, що він виглядає, наче живий. Ганна Григорівна витончено і з любов’ю передає неймовірної краси морські та первозданні пейзажі, а також букет, в якому  квітнуть соняхи. На виставці  представлені роботи  на дитячу тематику, а також вишивки,  які відтворюють витвори мистецтв видатних художників різних епох.

А ще на виставці представлено 17 рушників, які майстриня  створювала в різні роки. Кожний рушник має свій зміст. На її рушниках – хліб і жито, сім’я, любов, щастя, весілля, квітуча Україна і рідний край .

Витоки ниткописного мистецтва сягають своїм корінням у глибоку давнину. Колись таке рукоділля було привілеєм шляхетних панянок, а згодом стало і надбанням талановитих майстринь  з народу.

Загалом всі представлені в експозиції роботи яскраві, колоритні і незвичайні, дарують тепло, гармонію в серці та душевний затишок. На  них можна споглядати    годинами.

ЇЇ роботи прикрашають домівку, ними захоплюються земляки. Кожна  з робіт індивідуальна і неповторна, плід довгої та кропіткої праці.

Ганна Григорівна бере участь у виставках ужиткового мистецтва, які проходять в районі – фестивалі, День міста, Партизанські зірниці    тощо.

Запрошуємо  путивлян та гостей міста на перегляд виставки.