Літературні гостини «В Кулішеву річницю»

7 серпня 200 років тому народився автор першого україномовного історичного роману «Чорна рада», перекладач Біблії та укладач першої фонетичної абетки української мови — Пантелеймон Олександрович Куліш. Саме цій унікальній постаті в літературному й громадському житті України  XIX ст.,  нашому земляку  були присвячені   літературні гостини «В Кулішеву річницю»  на черговому засіданні жіночої вітальні.

Життєвий шлях Пантелеймона Куліша — це роман про долю людини, яка сформувала себе сама, яка йшла до мети через колючі терни, досягла успіхів не завдяки, а всупереч обставинам, глибоко усвідомивши, що шлях до омріяного, до кращої долі лежить через невтомну працю.

В ході заходу   розповідь біографії  П.Куліша  поєднувалася зі знайомством  з багатоплідною творчістю  визначного прозаїка, поета, драматурга, перекладача, критика, літературознавця, етнографа, фольклориста, мовознавця, організатора національної культури України. Ведучі нагадали присутнім, що Куліш — автор першого українського фонетичного правопису, українського букваря та першої «Граматики» для навчання дітей рідній мові. Він був сучасником Тараса Шевченка й одним з ініціаторів створення Кирило-Мефодіївського товариства. Переклав на українську мову Біблію, твори Шекспіра та Байрона.

Учасники  долучилися до творчої спадщини Пантелеймона Олександровича,  прослухавши його вірші, уривки з   творів, зокрема  з  найвідомішого    історичного роману в українській літературі «Чорна рада», дізналися про традиційні «Кулішеві читання»,  котрі проходять на батьківщині письменника в селищі Вороніж Шосткинського району,   переглянули буктрейлер на фільм «Чорна Рада», а також познайомитися з тематичною підбіркою літератури «І буде дух його із віку в вік сіяти…», зібраною з фондових матеріалів бібліотеки, пов’язаних із життям та багатогранною діяльністю письменника  та  прослухати бібліографічний огляд літератури.

Запрошені на захід, залишали бібліотеку з книгами П. Куліша. Так що слово славного сина України назавжди залишиться з його народом і з нашими читачами.