«Козаччина — героїчна епоха нашої держави»

«Сини твоєї Батьківщини,
В них сила духу непоборна!
Козацтво – слава України,
Це гордість наша всенародна!

Яніна Мельник

Козаччина — одна з героїчних і найславетніших сторінок багатовікової української історії. Понад двісті років — з середини XVI ст. і до останньої чверті XVIII ст. — козацтво було рушійною силою поступу України, вкарбувало слід у її визвольні змагання, оборону від зовнішніх ворогів, розбудову держави, культурний прогрес.

Сьогодні до  Дня  козацтва до  читального залу бібліотеки на поетичний екскурс » Подорож козацькими стежками»   в літературну студію «Ярославна» завітали студенти   педагогічного коледжу (куратор М. В. Осадчий), щоб перегорнути хвилюючі сторінки історії славного українського козацтва і вшанувати світлу пам’ять лицарів, які не жаліли власного життя за рідну землю українську, за віру християнську, за волю і щастя всього народу. Ведучі розповіли, що козак — це національний герой,  який  представляє українську ментальність, українську душу, українське слово. Глибинно цей образ ще не простежений до кінця, не збагнуто всю його велич і повноту. В основі своїй — він рухливий, життєрадісний, дотепний, сповнений гумором і веселощами. Козак умів боро­тися, готовий був умерти за обрану справу, зате умів і радіти життю, віддавав козацьким звичаям і веселощам частину свого неспокійного розгойданого буття. Все, що було кращим і світлим в українському народі, асоціювалося з образами козака і Запорозької Січі. В народній пам’яті козак став символом України, її волі, краси, буйної степової вдачі.  А краще відчути дух запорозького лицарства  допомогли поезії із збірки Ольги та Андрія Будугаїв «Козацька літератка», які лунали протягом всього заходу. Відеоролики «Козацького маршу», пісні «Їхали козаки» і українського народного танцю «Гопак» та відеослайди про козацькі святині і атрибутику додавали патріотичного настрою.

Відзначення Дня українського козацтва — це данина всім славетним українцям, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності. І сьогодні козак – це перш за все, воїн за духом, який воюватиме лише за свободу.

Величні лицарі степів дивували та захоплювали, надихали митців та письменників на створення шедеврів, берегли рідну культуру та звичаї. Бібліографічний огляд тематичної підбірки літератури «Українське лицарство» доніс до присутніх розповідь про книги, в яких збереглися кращі віхи історії козацтва.