Про українську революцію 1917-1921 років

У 1917 р. Україна вступила в новітню добу своєї історії. Про ті часи відображено  в підручниках історії, історичних довідниках та енциклопедіях, сторінках періодичних видань. В нашій бібліотеці висвітлення подій Української революції 1917–1921 рр. відбувається в рамках заходів із відзначення 100-річчя першого досвіду українського державотворення у ХХ столітті.  Революція була явищем загальноукраїнським. У всіх регіонах країни розвивався національний рух, створювалися та діяли українські органи влади, політичні партії та громадські інституції, відроджувалася культура.

Українська революція має чіткі хронологічні рамки та такі три етапи:

—  березень 1917 — квітень 1918 рр. – утворення та діяльність УНР;

—  29 квітня — 14 грудня 1918 р. – правління гетьмана Павла Скоропадського;

— грудень 1918 — листопад 1921 р. – встановлення влади Директорії УНР, розгортання та придушення масштабного повстанського руху.

З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності   в читальній залі  створено виставку-плакат «100 років боротьби. Сумщина в Українській революції 1917-1921років», яка розміщена в постійно діючій краєзнавчій  виставці «Я люблю Сумщину рідну». Тут представлена серія інформаційних постерів про видатних уродженців Сумщини з числа державних, військових, культурних діячів та   література про цей     період в  історії України із фондів бібліотеки. Сьогоднішня Україна є спадкоємицею державницьких традицій, закладених революцією 1917–1921 років.