День Збройних Сил України

Щороку,  6 грудня  в Україні відзначається День Збройних Сил України, який  був запроваджений у 1993 році постановою Верховної Ради, адже саме 6  грудня 1991 року був прийнятий закон «Про Збройні Сили України», що вважається офіційною датою створення армії незалежної України.

Це свято  поєднує українські військові традиції княжих і козацьких часів, Української державності 1917-1921 років, боротьби з нацизмом у роки Другої світової війни, визвольних змагань УПА та проведення операції об’єднаних сил на Сході країни.

Саме напередодні цього дня бібліотекарі завітали до гуртожитку Путивльського профліцею з уроком мужності «Захисники через роки, через віки». Ведуча розповіла про українське військо періоду козаччини , про їх тверду військову дисципліну, високий рівень запорожців розвідувальної та сторожової служби,надала інформацію про сучасні Збройні Сили, які захищають нашу державу.

Учні мали можливість ознайомитися з підбіркою  літератури » Українська армія – сила і міць держави»,  де були представлені документальні та художні твори, матеріали з періодичних видань про історію і сьогодення Збройних Сил України. Наприкінці заходу бібліотекарі привітали всіх  майбутніх захисників з  прийдешнім святом.