Трагічний бій під Крутами

Любіть Україну, як вірні сини,
Віддати життя їй готові,
Як юні сини, що життя віддали
Під Крутами всі, як Герої…
                                                      Василь Криволап

Однією з найбільш трагічних, але й значущих подій Української революції 1917 – 1921 років була битва під Крутами 29 січня 1918 року. Щороку  в цей день український народ   вшановує пам’ять 300 молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї.

Саме в цей день бібліотекарі завітали до  молоді в гуртожиток  Путивльського професійного ліцею з годиною  історичної правди «Бій за майбутнє України». Ведуча доступно та цікаво розповіла присутнім про знаменитий за своєю трагічністю і героїзмом  бій під Крутами, наголосивши на тому, що  ця дата не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації, провела бібліографічний огляд підбірки літератури «Навіки молоді – герої Крут». , в ході якого учні ознайомилися з  виданнями з даної тематики.

Крім того,   всі присутні були ознайомлені з  новими надходженнями літератури «Будь в тренді – читай новинки»,    як рекламою поповнення бібліотечних фондів  центральної бібліотеки.