До Дня рідної мови

21 лютого наша країна разом з усім світом відзначає День рідної мови. Ця дата була створена на честь пам’яті про загиблих 1952 року у Бангладеш людей, які виражали свій протест проти урядової заборони  на  використання в країні своєї рідної — бенгальської мови. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. Це день повернення і  українців до їхньої історичної пам’яті. І одним із шляхів до такого повернення є оволодіння рідною  українською мовою.

Напередодні цього свята в читальній залі нашої бібліотеки  для учнів 10 класу  ЗОШ №2 відбувся дискусійний експрес «Що для мене українська мова». Ведучі  розповіли про історію виникнення свята. В ході  дискусії, що розгорілася між учнями та ведучими було виявлено відношення молоді до української мови, шляхи її реанімації в нашому суспільстві. Учні довели, що володіти українською мовою –  це модно та стильно.

Присутні   переглянули відео про українську мову, а також відеопрезентацію про шляхи боротьби із суржиком. Особливу увагу було звернуто на викладку  українських словників «Словники – джерело інформації».

Наприкінці заходу було проведено бібліографічний огляд підбірки літератури «Будь в тренді — читай українською», в ході якого молодь ознайомилася з новинками художніх та галузевих видань.

 

Коментарі

Наразі ще немає коментарів.

Залишити коментар
 
  (Не публікується)