Письменник світового масштабу

28 липня громадськість України відзначатиме 140-річчя від дня народження видатного українського прозаїка, драматурга, політика, громадського діяча, художника Володимира Кириловича Винниченка (1880−1951).

Володимир Винниченко – перший письменник новітньої української прози, автор першого українського фантастичного роману «Сонячна машина», перший революціонер, перший прем’єр-міністр України. У часи революційних подій XX ст. був автором майже всіх декларацій і законодавчих актів УНР. Саме він проголосив І Універсал та Декларацію Генерального секретаріату у 1917 році.

Літературна спадщина  Володимира Винниченка −  золотий фонд України.У творчому доробку письменника  14 романів, 23 драми, понад 100 оповідань, п’єс. Мав він ще й особливе захоплення — малярство. Знаний переважно як політик і письменник, В. Винниченко водночас є автором понад півтори сотні творів олійного живопису та графіки, великої кількості пейзажів, натюрмортів, портретів.

Бібліотека пропонує відкрити для себе Володимира Винниченка як непересічну історичну постать та неординарного письменника. У нас ви знайдете   видання, присвячені  політичній, громадській і літературній  діяльності В.К. Винниченка, ознайомившись з виданнями представленими на    книжковій виставці-портрет  «Володимир Винниченко: портрет на тлі епохи» та у відео-презентації літератури  на Facebook (група «Путивльська центральна районна бібліотека»).